10. kolo Tipsport extraligy – 13. 11. 2019 O2 aréna, Praha

6

2

HC Sparta Praha: Sedláček – Kalina, Blain Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček – Smejkal, Tomášek, Řepík – Kudrna, Sukel, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, Růžička, Dvořáček. Trenéři: Krupp, Nedvěd.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr – Jágr, O‘Donnell, Zikmund – Jelínek, Machač, Réway– Redlich, Melka, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bílek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Říčka, Sukel), 23. Forman (Pech, Růžička), 24. Řepík, 30. Buchtele (Forman, Dvořák), 44. Rousek (Košťálek, Polášek), 51. Sukel (Říčka) – 30. Zikmund (Kehar), 36. Melka (Jágr, Austin). Třetiny: 1:0, 3:2, 2:0. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:28. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Jindra, Zíka. Diváci: 17 220. Nejlepší hráči utkání: Miroslav Forman – Antonín Melka.

První část mnoho vzrušení nepřinesla. Kladeňáci bez větších problémů v úvodu přestáli oslabení, ale krátce po jejím skončení inkasovali. Při přečíslení srazil Říčkovu střelu za Godlova záda Andrej Kudrna – 1:0. Rozhodčí se ještě odjel poradit s kolegou u videa, ale nakonec trefu uznal. Následovala pasáž bez větších možností, během níž měl více práce hostující brankář. Až v závěru sahala po srovnání Strnadova formace, jenže Antonín Melka z mezikruží nedokázal skórovat.

Zato začátek druhé části Rytířům hrubě nevyšel. Po krásném ťukesu využil přesilovku Miroslav Forman – 2:0. Hned po minutě navíc využil volného prostoru Michal Řepík, který si najel na kruh a zamířil nechytatelně do horního růžku Godlovy brány – 3:0. Hosté ale zabrali a ještě před polovinou utkání se radovali. Byť nejdřív ani sami nevěděli, že je kotouč v síti! Ladislav Zikmund po objetí klece procpal puk podél tyče za čáru a rozhodčí přerušil hru. Šlo se tedy podruhé k videu a sudí musel branku posvětit – 3:1. Jenže domácí si třígólové vedení vzali zpět prakticky hned z buly. Miroslav Forman vrátil puk nezištně před klec a Jan Buchtele nezaváhal – 4:1. Rytíři však sáhli ke změnám v sestavách a znovu snížili. Jaromír Jágr nabil na kruh Antonínu Melkovi a tomu sedla rána parádně – 4:2.

V úvodu třetího dějství bylo Kladno blízko snížení na jednogólový rozdíl v přesilové hře. Rytíři po většinu dvouminutové výhody kombinovali v pásmu, gólovou pozici si ale nakonec nevytvořili. Hned poté se ale dostal před Godlu osamoceně David Tomášek a před kladenským brankářem rozmíchal hokejkou pořádný hurikán. Gólman Rytířů ale beton skvěle udržel na ledě. To za chvíli už byl na sparťany krátký i slovenský mág ve službách hostí. Lukáš Rousek dostal puk před odkrytou klec a Godla už se natahoval marně – 5:2. Rytíři pak dál stupňovali tlak a snažili se zdramatizovat závěr, jenže domácí se z protiútoku dostali do pohodlné pozice. Matúš Sukel si vyjel na střed hřiště a vystřelil přesně – 6:2.

Trenéři po zápase 🗣

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): První třetina byla velmi vyrovnaná. Branku jsme dali víceméně z ničeho, ale byla pro zápas velmi důležitá. Před sedmnácti tisíci lidmi a takovou atmosférou je dobré být ve vedení. Ve druhé třetině jsme dokázali využít několik našich šancí a chvílemi jsme hráli opravdu dobře. Nebylo to úplně konsistentí celých šedesát minut, ale tak to občas je, když se vede. Když Kladno dalo gól na 3:1, další střídání bylo rozhodujícím okamžikem zápasu. To, že jsme hned dali na 4:1 bylo velmi důležité. Potom už jsme svoje vedení nepustili. Musím ale Kladno pochválit. Nezabalili to a tvrdě bojovali. Kdyby dali za stavu 3:1 na 3:2, tak by to ještě bylo otevřené. To se ale nestalo, my se prosadili ve správnou chvíli. Jsem šťastný, co dnes kluci předvedli. Dokázali se prosadit, když bylo potřeba, a odvedli dobrou práci.

David Čermák (Rytíři Kladno): Nejsme spokojení ani s výsledkem, ani s naší hrou. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, Sparta dala šťastný gól, když se to odrazilo našemu hráči od nohy. My dělali zbytečné chyby, které Sparta trestala. Jakmile se dostala do většího vedení, tak si zápas pohlídala. Hrála dobře dozadu a měla velmi rychlý přechod do útoku. Tam nás trestala a zaslouženě vyhrála.