Jakub Strnad nastartoval vítězství krásným sólem

Kladno získalo v prvních třech kolech sedm bodů a v tabulce se posunulo na druhou příčku za první Porubu! Po výhře nad Frýdem-Místkem a porážce na nájezdy z Poruby se Rytíři doma střetli se Vsetínem – tedy soupeřem, který v minulém kole nasázel 11 gólů. Kladeňáci ale vstoupili do utkání výborně a dokráčeli si pro vítězství. Jakub Strnad otevřel skóre nádhernou individuální akcí a poté se prosadili ještě Ladislav Zikmund, Josef Zajíc a dvakrát Tomáš Kaut. Modrobílí tak na domácím ledě podruhé předvedli pohledný výkon a zvítězili 5:2.

Na první příčku klubového bodování se po posledním utkání posunul kapitán Jakub Strnad (2+2), který se dostal před Adama Kubíka (2+1), Petra Vampolu (1+2) a Jiřího Říhu (1+2). Právě trojice Strnad, Vampola, Říha je na tom z celého týmu také nejlépe ve statistice účasti na ledě, v níž posbírala už 4 plusové body. Jediným kladenským hráčem, který je v mínusu je aktuálně jen Matyáš Zelingr s -1 bodem. Zajímavý je ale také pohled na statistiku času stráveného na ledové ploše. Brendon Nash odehraje průměrně za zápas 24 minut a 11 sekund a je druhý nejvytěžovanější hráč ligy, Říha pak tráví na ledě 23 minut a 36 vteřin, což stačí na čtvrté místo. Ovšem Vampola má průměrný odehraný čas jen o tři vteřiny menší než Říha – to je u útočníka skutečně obdivuhodný výkon.

Benátky posílily a trápí soupeře

Benátky nad Jizerou v letošní sezoně nebudou žádným otloukánkem, což dokázaly hned v prvních třech kolech. V Českých Budějovicích sice Benátečtí ztratili 1:5, doma ale přemohli silný Prostějov výsledkem 6:4! První venkovní výhru získaly Benátky v Kadani, kde zvítězili 7:6 po prodloužení. A zápas to byl vskutku interesantní! Trhači se dostali poprvé do vedení až přesně dvě minuty před třetí sirénou, jenže hosté deset sekund před koncem srovnali. V prodloužení pak vystřelil výhru benáteckých hokejistů Daniel Špaček.

A právě pro Špačka (4+1) to byl veleúspěšný zápas! Dvaatřicetiletý útočník vstřelil čtyři branky a ještě na jednu přihrál. Benátky v této sezoně rovněž těží z nové slavné posily, kterou není nikdo jiný než Radek Duda (2+2). Známý bouřlivák si vede velmi dobře v bodování, ve statistice plus/minus už má na svém kontě ovšem -2 body. Za zmínku stojí také bodové příspěvky Petra Kolmanna (2+1), Jana Šíra (1+2) a Jána Nika (0+3). V benátecké brance už dostali prostor tři gólmani, úspěšnost žádného z nich ale nepřekročila 90 %. Nejlépe je na tom zkušený Marek Schwarz s úspěšností rovných 88 %.

Utkání 4. kola Chance ligy HC Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 15. září od 17:00 na benáteckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.