25. kolo WSM ligy - 22. 11. 2017 Budvar arena, České Budějovice


České Budějovice
3
 
Kladno
0
 
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, Novák, Pavlin, Vráblík – Bárta, Vampola, Nedorost – Květoň, Rob, Jonák – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, Galamboš. Trenéři: Jelínek, Rob.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Repe, Štich, Zelingr – Lorraine, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Kubík, Svedlund, Redlich – Bláha, Kaut, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Pajič), 26. Bárta (Nedorost), 43. Vlček (Prokeš). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 12:26. Rozhodčí: Vokřál, Wagner – Hejl, Kreuzer. Diváci: 6421.

Rytíři poslechli slova svého kapitána a od úvodu zápasu předváděli zlepšené bruslení. To domácí zaskočilo, a tak většinu z prvních deseti minut strávili v útočném pásmu Kladenští. Poté se ale hosté dopustili nepřesné rozehrávky na útočné modré a Peter Galamboš v úniku překonal Cikánka – 🎯 1:0. I po obdržené brance zůstalo Kladno aktivní a k dispozici dostalo přesilovou hru. Motor ovšem hrál velmi důrazně před vlastním brankovištěm a srovnání soupeři nepovolil.

Začátek prostředního dějství nebyl ze strany Rytířů opět vůbec špatný, hostům se ale nedařilo v koncovce, a tak skončila Zikmundova obrovská šance jen u Kváči. Na druhé straně naopak přišla další špatná rozehrávka a Michal Bárta zakončoval do odkryté klece – 🎯 2:0. Českobudějovičtí pak hráli v daleko větší pohodě a častěji se dostávali do útočné zóny. Ani jeden z týmů však nevyužil nabízenou početní výhodu, a tak se stav do konce druhé části nezměnil.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky mohl snížit Machač, který se dostal do podobné možnosti jako při svých gólech domácí. Kladenský centr zachytil rozehrávku Motoru, jenže brankář Kváča si s jeho následnou střelou věděl rady. Okamžitě poté se ale obranou Rytířů krásně proháčkoval Filip Vlček a vystřelil rovnou do horního rohu branky – 🎯 3:0. Po třetí brance už si domácí vývoj zkušeně pohlídali a ve zbytku utkání pomohli svému brankáři udržet čisté konto.


Trenéři po zápase 🗣

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Objektivně musím říct, že Kladno hrálo výborně, my jsme dnes z minima vytěžili maximum. Zápas jsme si z naší strany představovali jinak. Kladno potvrdilo svoje postavení v tabulce a velmi dobrou výkonnost. V posledních zápasech jsme hráli s prvními dvěma celky a získaných šesti bodů si hrozně vážíme, protože je to pro nás velice cenné. 

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Byl to výborný zápas, hrozně se mi to líbilo. My jsme udělali chyby, domácí je využili, a proto jsme prohráli. Zápas se mi ale celkově velmi líbil. 


Statistika zápasu 📊

Výsledky 25. kola WSM ligy ✅