Šikovný pravák Tomáš Šmerha se objevil už na nedělním předzápasovém tréninku. „Jeho střídavé starty jsme dotáhli v sobotu v pozdních večerních hodinách,“ uvedl trenér Kladna David Čermák. „Tomáš k nám přichází ze Slavie na střídavé starty. Opět reagujeme na marodku, která nás v posledních dnech trápí,“ vysvětlil Čermák. „Jedná se o mladého kluka, kterému se v Chance lize daří, tak dostane šanci i o úroveň výš,“ doplnil.

Odchovanec Slavie působil i v mládežnických reprezentacích a doposud hrál ve druhé a třetí nejvyšší české soutěži. Nyní ho čeká extraligová premiéra. „A zažije si ji už v neděli v rámci utkání v Mladé Boleslavi,“ prozradil Čermák. „Tomáš je aktuálně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Velmi dobré reference nám na něj podal i Petr Vampola, který ho ze Slavie dobře zná,“ dodal.

Statistiky Tomáše Šmerhy:

Ondřej Smetana posílil Vsetín, Kladnu však může stále pomáhat

V letošní sezoně nastoupil za extraligové Rytíře jedenáctkrát a připsal si jednu asistenci. Robustný bek Ondřej Smetana však více času strávil v prvoligovém Ústí, které do tohoto týdne vedl jako kapitán. Před závěrem základní části ovšem posílil Vsetín. „Byl to hráč ústeckého Slovanu, ale i po jeho přestupu na Vsetín nám zůstávají střídavé starty, takže tady stále existuje možnost, že by nám mohl případně pomoci,“ řekl před odjezdem Kladna do Mladé Boleslavi David Čermák.