26. kolo WSM ligy - 25. 11. 2017 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
6
 
Prostějov
1
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Repe, Štich, Zelingr – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Lorraine, Kaut, Redlich – Kubík, Svedlund, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (41. Groh) – Drtina, Kolář, Havlík, Holík, Žovinec, Mikliš, Horyna – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Luňák, Meidl, Nouza – Hozák, Voženílek, Švec – Hajný, Zabloudil. Trenéři: Vykoukal, Peštuka.

Branky a nahrávky: 12. Tůma (Repe, Machač), 27. Zelingr (Machač), 31. Redlich (Kaut, Lorraine), 40. Strnad (Štindl), 43. Redlich (Štich, Lorraine), 54. Pekr (Štich, Strnad) – 57. Nouza (Meidl, Dvořáček). Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1. Vyloučení: 7:8 + Mikliš (PRO) 10 min.. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:22. Rozhodčí: Skopal, Přikryl – Krátký, Doležal. Diváci: 2628.

Domácí hokejisty přivítali na ledě fanoušci s obrovským transparentem růžového kníru přes celý sektor, čímž bylo stylově odstartováno utkání. Rytířům očividně dodaly speciální růžové dresy hromadu energie, a tak z výborného kladenského pohybu vyplynuly hned v úvodu tři přesilové hry. Žádnou z nich se sice Kladnu nepodařilo využít, jenže krátce po skončení posledního trestu doklepl puk do sítě David Tůma – 🎯 1:0. Drápy poté vystrčili rovněž Jestřábi, kteří ukázali, že umějí být nebezpeční, skóre už se ovšem do sirény nezměnilo.

Ve druhé části se hra více vyrovnala a srovnání mohl obstarat Meidl, který byl sám před brankovištěm. Cikánek se ale nenechal zaskočit a zaskvěl se vynikajícím zákrokem lapačkou. Pak ale přišlo kladenské oslabení a to zvládli Rytíři na výbornou. Machač nastartoval rychlý protiútok a předložil puk osamocenému Matyáši Zelingrovi, který překonal Neužila a zaznamenal svoji první seniorskou ligovou trefu – 🎯 2:0. Před prostějovskou brankou se pak do sebe pustili Přikryl s Miklišem, přičemž hostující bek pod sebe stáhl kladenského útočníka a oba si odešli odpočinout na trestnou. Zakrátko domácí ještě navýšili, když přidal poněkud šťastnou trefu Tomáš Redlich, který propasíroval kotouč mezi Neužilem a tyčí – 🎯 3:0. Dvanáct sekund před koncem navíc protečoval Jakub Strnad Štindlovu střelu a opět rozjásal domácí fanoušky – 🎯 4:0.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili hosté s Dominikem Grohem v brance, jenže ani prostějovská dvojka dlouho nevydržela bez inkasované branky. Po třech minutách totiž pláchl za obranu Tomáš Redlich a uklidil puk mezi betony – 🎯 5:0. Krásné sportovní gesto pak předvedl Machač, který odvolal signalizované vyloučení a přiznal, že faulovaný nebyl. Rytíři dále hráli ve veliké pohodě a soupeře většinu času přehrávali. Pak navíc obkroužil klec Matěj Pekr a hosté si srazili kotouč do sítě – 🎯 6:0. Hosté se pak přece jen dočkali branky, když Cikánka překonal Tomáš Nouza – 🎯 6:1. V závěru bylo k vidění ještě několik šarvátek, ale nic vážnějšího se už neudálo. 


Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): My jsme měli horší období, kdy jsme třikrát za sebou prohráli. Chtěli jsme zápas zvládnou a od začátku na nás bylo vidět, že to chceme víc a že máme výborný pohyb. Z toho pramenily přesilovky a potom i góly. Celý zápas se nám líbil. 

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Kladno dnes bylo hladovější. My jsme měli dobré období, ale dneska od rána se tým hledal. Tři body si zasloužili jen naši fanoušci, kterým děkujeme za podporu. 


Statistika zápasu 📊

Výsledky 26. kola WSM ligy ✅