Kladno má za sebou devětatřicet zápasů a po této porci se nachází na druhé příčce WSM ligy za vedoucím Motorem. Právě s celkem z Českých Budějovic se střetli Kladenští naposledy a v utkání šli jako první do vedení, když přesilovou hru využil Petr Ton. Českobudějovičtí poté drželi Kladno pod doslova drtivým náporem, Rytíři se však díky dobré defenzivě a převážně díky vynikajícímu Cikánkovi ubránili a připustili pouze srovnání. Ve třetí části pak o výhře modrobílých v poměru 2:1 rozhodl Patrik Machač. "Nebudeme si nalhávat, že jsme Budějovice přehráli. Měli jsme dvacet trestných minut, což je v celém zápase jedna třetina ve čtyřech. Byli jsme dost pod tlakem i kvůli tak častému vylučování. Říká se, že kdo nevyužije pět na tři, tak zápas prohraje. Domácí měli tuto příležitost hned třikrát, z toho dvakrát trvala jejich početní výhoda víc než minutu. Mužstvo chválím za bojovnost, zejména osmičku hráčů, kteří si v oslabení opravdu hodně zahráli," prohlásil po zápase asistent trenéra Jiří Kopecký.

Z letošních vzájemných duelů Kladna a Benátek vycházejí bodově lépe právě benátečtí hokejisté. Ti hned v úvodním kole svého soka potrápili, když stáhli dvoubrankovou ztrátu a zápas poslali až do prodloužení. V tom ale vystřelil Rytířům výhru 3:2 po prodloužení David Tůma. I ve druhém vzájemném zápase nepřineslo šedesát minut rozuzlení. Tentokrát se postaral o srovnání kladenský Petr Tenkrát, který se následně podepsal i pod branku, která znamenala vítězství 2:1 po prodloužení. Až zatím poslední zápas přinesl jednomu z týmů plný počet bodů. Rytíři odpověděli pouze na první soupeřovu branku a připsali si porážku 1:4.

Na čele kladenské produktivity se nic nemění. Nejvíce kanadských bodů má na svém kontě nadále Jan Kloz (17+16), který je rovněž nejlepším střelcem, na záda mu však dýchá kapitán Jiří Burger (10+22). V individuálních statistikách si naposledy polepšil Petr Ton (10+16), jenž vsítil první branku do sítě Motoru. Další příčky v týmovém bodování hájí Petr Tenkrát (11+13) a Patrik Machač (11+13), který se postaral o druhou trefu do sítě Českobudějovických. Nejproduktivnějším obráncem je David Růžička (1+12), jenž přidal v posledním utkání asistenci.

Kloz s Tůmou pokoří milníky

Středeční utkání bude speciální pro křídla z první kladenské útočné formace. Pro Jana Kloze to bude totiž zápas s pořadovým číslem 500 v seniorských soutěžích. Kanonýr s číslem pětatřicet posbíral všechny starty ve druhé nebo ve třetí nejvyšší české soutěži, extraligu si nezahrál ani jednou. Nejvíce startů si připsal Kloz v mateřském Ústí nad Labem, vedle něhož působil také v Děčíně, Mostě nebo Litoměřicích. Klozův parťák z útoku David Tůma pak sehraje svůj 350. zápas v dospělém hokeji. Tůma oblékal ve své kariéře dres Sparty, Berouna nebo Ústí nad Labem.

Benátky drží příčky zaručující předkolo play off

Benátky nad Jizerou jsou aktuálně v tabulce WSM ligy osmé, situace za nimi je však značně vyrovnaná - jedenáctý Frýdek-Místek ztrácí na osmé místo pouhé dva body. Z posledních zápasů si navíc Benátečtí příliš nepolepšili. Prostějovu na svém ledě nedokázali vsítit ani branku a připsali si porážku 0:4. Na ledě lídra tabulky pak Benátky našly recept na Gábu až ve chvíli, kdy ztrácely tři branky, a prohrály poměrem 1:3. Benátečtí hokejisté se mohli opět radovat až v posledním kole, kdy ve vyrovnaném utkání udolali Litoměřice 3:2. "Dnešní utkání bylo vyrovnané. Většinu zápasu jsme se snažili hrát náš hokej. Z našeho stylu hry jsme se ale dostali v druhé třetině, kde jsme na náš vkus hráli až moc v obraném pásmu. Série oslabení potom dala trochu vítr do plachet domácím. Tří bodů, které z Litoměřic odvážíme si hodně ceníme a troufám si říct, že si je odvážíme zaslouženě," uvedl v pozápasovém rozhovoru trenér Jiří Čelanský.

Lídrem týmového bodování je Josef Mikyska (12+14), který spolu s Janem Víškem (11+12) táhne ofenzivu Benátek. S určitým odstupem za touto dvojicí následuje Jan Plodek (9+9) a Adam Dlouhý (7+9). Benátky vyzkoušely letos již sedm různých gólmanů, nejvíce odchytaných duelů má na svém kontě ale Filip Novotný, který podává tradičně dobré výkony. Po něm mají nejvíce startů Ondřej Bláha a Petr Kváča, kteří mají ovšem horší statistiky.

Utkání 40. kola WSM ligy HC Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno se odehraje ve středu 11. ledna od 17:30 na benáteckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat prostřednictvím živého přenosu.