FOTO: Jurij Repe v dresu AZ Havířov. V nadcházející sezoně bude hrát za Kladno. (Autor: hc-havirov.cz / karelvaculik.com)

Sportovní manažer Rytířů David Čermák avizoval zájem o Jurije Repeho před několika týdny, nyní je jeho roční angažmá v Kladně potvrzeno. „Jurij Repe už s námi absolvoval několik tréninků v rámci suché přípravy a jsme přesvědčeni, že o svých kvalitách nás rychle přesvědčí i na ledě,“ říká Čermák.

Jurij Repe už od dorosteneckých let nastupoval v mládežnických týmech Třince, v letech 2012-2014 působil v kanadské juniorské soutěži QMJHL, kde hájil barvy Saint John Sea Dogs. Vloni se vrátil do Česka, připsal si pětačtyřicet startů v první lize za AZ Havířov a nakoukl také do extraligy, když nastoupil v jednom utkání za Oceláře. Repe reprezentoval svou zemi na šampionátech ve výběrech do 18 i 20 let a je členem širšího výběru seniorského týmu Slovinska. Na letošní mistrovství světa se ovšem neprobojoval.

Rytíři začnou trénovat na ledě od pondělí 20. července a jejich řady by mělo vyztužit několik Kanaďanů. „Pokročili jsme v jednání s hráči, které jsme si v zámoří vyhlédli společně s Jaromírem Jágrem. S jedním máme těsně před podpisem smlouvy a další nás musí přesvědčit v kempu,“ prozradil David Čermák a zopakoval, že výčet posil ještě zdaleka není konečný. "Stále platí, že během léta chceme průběžně posilovat na všech postech," uzavřel.

 

Prozatímní soupiska - Rytíři Kladno v přípravě

Brankáři: Lukáš Cikánek, Jiří Švihálek

Obránci: Jurij Repe, Michal Gutwald, Václav Kolářík, Josef Zajíc, Martin Kehar, David Bunda, David Růžička*, Matyáš Zelingr*, Michal Potěchin*, František Matula*

Útočníci: Vítězslav Bílek, Denis Kindl, Jan Rudovský, Jan Dalecký, Michal Lukáč, David Stach, Tomáš Horna, Patrik Machač, Vojtěch Šilhavý, Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Daniel Kružík*, Petr Havlůj*, Yuki Miura*, Kryštof Hrabík*, Jiří Kalla*, Martin Čurda*

*Hráči s hvězdičkou junioři nebo hráči dosud jednající o kontraktu.

Čtěte také

30.06.2015 David Čermák: Noví hráči? Hned jak vyjedeme na led