Přípravné utkání - 10. 8. 2017 ZS Eden, Praha

Rytíři
1

HC Slavia Praha: Polívka – Drtina, Kasík, Barák, Novák, Kolařík, Růžička, Ryzák, Holý – Krejčík, Šafránek, Kadlec – Kopta, Nedvídek, Krliš – Jankovský, Kubica, Ondráček – Tejral, Furch, Šmerha. Trenéři: .
Rytíři Kladno: Cikánek (od 31. Kopřiva) - Štindl, Hořava ("C"), Zelingr, Štich, Kehar, Veber, Matula, Lenďák - Pekr, Machač, Strnad ("A") - Lorraine, Svedlund, Zikmund - Tůma, Kaut, Kloz - Kružík, Kubík, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 3. Kadlec (Novák, Šafránek), 4. Krliš (Růžička), 59. Ondráček (Kubica) – 22. Kloz (Matula). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0. Vyloučení: 3:4, bez využití. Střely na branku: 33:29. Rozhodčí: Battěk, Bejček – Komárek, Frodl.

Slávisté hráli proti Rytířům už svůj třetí přípravný zápas a získaná praxe byla od v úvodu znát. Rychlé vedení Pražanům zařídil už ve třetí minutě dorážející Martin Kadlec – 1:0. Lukáš Cikánek se v kladenské brance ještě pořádně neohřál a po necelé půl minutce inkasoval podruhé. Nešťastně odražený puk uklidil do odkryté klece Krliš - 2:0.

Utkání se pak na nějakou dobu přerušilo kvůli opravě mantinelu a do konce první třetiny se skóre neměnilo, i když šance Petra Hořavy si říkala o gólový zápis.

Ten přišel až na začátku druhé části. Po asistenci Františka Matuly vstřelil první letošní branku Kladna Jan Kloz – 2:1. V polovině utkání přepustil Cikánek místo v brance Miroslavu Kopřivovi a ten se tak po sedmi letech znovu objevil ve svatyni mateřského klubu. A ani jednou neinkasoval.

Těsné vedení Slavia držela až do závěru, kdy si Rytíři vyzkoušeli hru bez brankáře. Ta ale k úspěchu nevedla, výsledkovou tečku udělal střelou do prázdné branky Martin Ondráček – 3:1.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Byl to první zápas, kluci plnili naše pokyny a hráli moc dobře. Nejvíc se mi líbilo jejich nasazení. Nikdy nemůžeme být spokojení, ale ve hře bylo to, co jsme od mužstva chtěli vidět - pohyb a věci, které trénujeme. Měli jsme hluchý začátek, Slavia byla lepší a zaslouženě vyhrála.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme vyhráli před domácím publikem. Kladno bylo kvalitním soupeřem, zápas nás dobře prověřil. Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Potom jsme trochu povolili v aktivitě, soupeř byl lepší, ale ve třetí třetině jsme se zlepšili a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Důležité bylo ubráněné čtyřminutové oslabení, to nám hodně pomohlo.