Premiéru zažíjí oba Švédi i další nové tváře

Kádr Rytířů doznal po loňské sezoně značných změn. Na zkoušce uspěli třeba útočnicí Johan LorraineLinus Svedlund, kteří by v sezoně měli za kladenské áčko hrát. Zápasovou premiéru zažijí oba už na Slavii. "Oba budou hrát spolu v jednom útoku. Linus je centr a Johan bude hrát na křídle. S nimi pak nastoupí Ladislav Zikmund," prozradil na středečním tréninku hlavní kouč Miloslav Hořava. Ten ještě neměl o finální sestavě jasno, ale potvrdil, že do zápasu zasáhnou i další posily. 

V útoku si tak poprvé v kladenském dresu zahraje útočník Tomáš Kaut, který přišel z extraligových Pardubic a také obránci David Štich (v loňské sezoně Mladá Boleslav), Martin Lenďák (příchod z Jastrzebie/Polsko) a Petr Štindl (příchod z Prostějova). Z mladíků by v sestavě neměli chybět obránci Václav VeberMatyáš Zelingr a také útočník Daniel Kružík, který loni za Slavii odehrál 22 ligových zápasů a tak nadcházejícího soupeře velmi dobře zná.

O brankářské jedničce ani novém kapitánovi ještě není jasno

Kdo se objeví v bráně před úvodním předsezonním zápasem ještě není jasné. Možné je i to, že jednu půlku odchytá Lukáš Cikánek a druhou pak staronová posila Miroslav Kopřiva"Rozhodne se až před zápasem. Je možné, že se během utkání oba prostřídají," řekl Hořava starší. Po odchodu Jiřího Burgera bude potřeba najít i nového kapitána. "Kdo dostane kapitánské céčko, to zatím nevíme. Vůbec jsme to doposud neřešili. Zítra někoho určíme, ale pouze pro ten zápas. Kapitánem zvolíme někoho až koncem srpna," upozornil hlavní trenér Rytířů. 

Se sestavou se bude ještě hýbat a není zatím určena ani žádná elitní pětka. Proti Slavii budou hrát všechny čtyři lajny a všechny dostanou na ledě stejný časový prostor. "Momentálně je to všechno dobré. Z těch hráčů jsme znali v podstatě všechny, krom Švédů. Ti se ale jeví dobře a líbí se nám," pokračoval kouč. 

Trenér Hořava od utkání nic konkrétního nečeká a nervozitu vůbec nepociťuje

Kladno na ledě tvrdě pracuje už třetím týdnem. Zápasové tempo ovšem ucítí hráči až teď. "Od toho utkání se Slavií nic nečekám. Je to prostě příprava. Něco z toho, na co jsme se doposud zaměřovali, by se tam mohlo objevit," připustil Miloslav Hořava. "Vůbec necítím nervozitu. Nechci nijak machrovat, ale je začátek srpna, je to příprava. Kdybych měl být nervózní teď, tak nevím, co bych dělal v září," dodal s úsměvem.

A co se změnilo ve Slavii?

Jádro týmu sešívaných zůstalo bez větších zásahů nepozměněno. Do útoku získali Pražané Martina Ondráčka z Litoměřic, Lukáše Krejčíka z Prostějova a také dvojici z extraligového Hradce Králové. Tu tvoří Lukáš Nedvídek a Ondřej Kopta. Oba střídavě nastupovali i za litoměřický Stadion.

V obraně je výraznou posilou Jaroslav Kasík. Ten si v minulosti zahrál českou i slovenskou extraligu a loni byl oporou zadních řad ústeckého Slovanu. Do kádru se vrátil také slávistický odchovanec a ještě do loňska obránce Rytířů Jiří Drtina. Zajímavým jménem na soupisce soupeře je pak Tadeáš Hejda, tedy mladší bratr Jana Hejdy, extraligového šampiona, mistra světa a dlouhodobého hráče zámořské NHL.

Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového přenosu na Onlajnech.

1. přípravné utkání před sezonou 2017/2018:
HC Slavia Praha Rytíři Kladno
Loňská bilance 
4. místo 3. místo
52 zápasů, 21-11-3-17 52 zápasů, 27-8-4-13
88 bodů, skóre 128:134 101 bodů, skóre 156:112
 

Už zítra nám to začne! 🔵⚪️ Těšíte se? 😜 #kladynko #rytirikladno #priprava

Příspěvek sdílený Rytíři Kladno (@rytirikladno),