1. čtvrtfinále play off Chance ligy – 1. 3. 2019 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
4
 
Přerov
2
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina, Pohl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Tomi, Sýkora, Sikora – Š. Kratochvil, Moučka, Goiš – Davídek, Dvořák, Gago. Trenéři: Kočara, Sklenář.

Branky a nahrávky: 10. Jelínek (Zikmund, Říha), 13. Nash (Plekanec, Jágr), 38. Jelínek (Plekanec, Vampola), 51. Říha (Melka) – 16. Navrátil (Pala, Doležal), 21. Doležal. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Střely na branku: 41:23. Rozhodčí: Čech, Wagner – Bosák, Maštalíř. Diváci: 4 008. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Tomáš Doležal.

Atmosféra vyřazovacích bojů se od úvodu vznášela ve vzduchu a žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Hostující Lukáš Klimeš čelil dvěma ostrým střelám, potvrdil ale výbornou formu ze základní části a vychytal jak Petra Vampolu, tak Šimona Jelínka. Zubři zahrozili zase z úniku. Navrátilec Lukáš Cikánek však pokus Marka Sikory velmi dobře zlikvidoval. Domácí navíc postupně přebrali iniciativu a zaúřadovalo kladenské mládí! Ladislav Zikmund přistrčil volný puk po Říhově střele k Šimonu Jelínkovi a benjamínek Rytířů otevřel skóre – 🚨 1:0. Kladno navíc vybojovalo přesilovou hru a rychle navýšilo! Lukáš Klimeš měl zakrytý výhled a na pumelici Brendona Nashe si nesáhl – 🚨 2:0. Početní výhodu ale dokázali využít i hosté, kteří zase zdramatizovali vývoj! Střílený puk se odrazil až k Jakubu Navrátilovi, který trefil odkrytý kout brány – 🚨 2:1. Tím hosté opět hru trochu srovnali a dokonce mohli vyrovnat, všechny šance do sirény ale zlikvidoval Cikánek.

Start druhé části byl pro domácí jako z noční můry. Martin Kehar rozehrál z rohu hodně nepřesně, daroval puk Tomáši Doležalovi a hostující útočník zamířil naprosto přesně do růžku – 🚨 2:2. A poté začala vyčkávaná na další gól. Žádné z mužstev rozhodně neslevilo ze svých útočných ambicí, ale kralovaly defenzivy. Rytíři si vytvořili pořádný závar v přesilové hře, ležící Klimeš ale udržel puk v brankovišti. Emoce pak rozjitřil střet Tomáše Plekance se soupeřem. Po něm vznikly strkanice na ledě a hlavně se do sebe pustili fanoušci v ochozech. Při hře čtyř proti čtyřem měl na hokejce vedoucí branku Petr Vampola, toho však po objetí klece zastavil Klimešův beton. Hosté ale začali zbytečně faulovat a byli po zásluze potrestáni. Šimon Jelínek dostal puk v přesilovce a druhou trefou v utkání vrátil Kladnu vedení – 🚨 3:2.

Na začátku třetího dějství přišel očekávaný jev – hosté přidali a zvýšeným náporem se snažili dosáhnout vyrovnání. Rytíři si však dobře čistili prostor před brankovištěm a se střelami z větší vzdálenosti si Cikánek věděl rady. Přišla navíc další výhoda a navýšení vedení! Jiří Říha se napřáhl na modré a propálil Klimeše – 🚨 4:2. Definitivní pojistku mohl přidat v oslabení Tomáš Redlich, Keharovu parádní přihrávku do prázdné brány ale v poslední chvíli zblokoval bránící hráč. Závěr zápasu už si pak Kladeňáci pohlídali. Při vlastní výhodě ještě zahrozili a následně velikou obětavostí zastavili pokusy soupeře.


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Potvrdilo se, že s Přerovem to budou strašně těžká utkání. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale pak jsme bohužel soupeře nechali srovnat na 2:2. Ve druhé třetině jsme měli tlak, ale vytěžili jsme z toho jenom jeden gól. Proto to bylo těžké až do konce. I když jsme pak dali na 4:2, tak to pro nás pořád bylo velice těžké. 

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dnes rozhodly přesilové hry. Domácí využili tři a my jsme tak úspěšní nebyli. V určitých fázích zápasu byli domácí samozřejmě lepší. Jsou nesmírně silní v útočné fázi a teď je na nás, jak na to zareagujeme. Podle mě umíme hrát lépe a doufám, že už zítra to ukážeme. 


Zápas v číslech 📊