Podepsal jsi s Rytíři novou smlouvu. Co rozhodlo, že chceš pokračovat na Kladně?

Zkušenosti z loňské sezony. Líbí se mi tu, funguje to tady a je tu dobré zázemí. Navíc kladenský klub má obrovskou tradici. Také jsem moc rád, že v týmu zůstalo takové to jádro dobré party. Zůstat byla moje priorita, prostě tu chci hrát.

Proběhly i nějaké námluvy s mateřskými Karlovými Vary?

S Karlovými Vary jsem jednal pouze o tom, aby mě pustily na hostování sem do Kladna.

Jak jsi vnímal jejich sestup do WSM ligy?

Mrzelo mě to, je to špatně pro celý Karlovarský kraj. Navíc to vypadá, že i Sokolov sestoupí do krajské soutěže. Doufám, že se sezona Varům vydaří a že tam hokej neskončí.

Budou jedním z favoritů soutěže?

Určitě budou v lepší polovině tabulky, o tom nepochybuji.

Máte za sebou tři týdny suché přípravy, jaké jsou rozdíly oproti loňsku?

Máme nového kondičního trenéra a nedá se to moc srovnávat. Vloni jsme byli více v posilovně, letos hodně cvičíme s vlastní vahou. Určitě je příprava velmi odlišná.

"Na ledě se oťukáme s předstihem. Může nás to posunout."

Pravidelně trénujete na Sletišti nebo v hale, v rozpsiu máte i takzvané kopce. Co je to?

No to je taková ta nepříjemná věc v lese. (úsměv) Běháme zhruba osm set metrů do prudkého kopce a sotva člověk doběhne nahoru, už zase musí makat dolů, aby to stihl v určitém čase. Je to náročné.

Na druhé straně si musíte užívat tréninky na ledě, každý čtvrtek je máte na programu už teď a to je oproti zvyklostem novinka…

Samozřejmě je to super a je to lepší pocit, než jít na led až někdy v polovině prázdnin. Bude to hodně důležité, vyzkoušíme si některé některé věci s předstihem a oťukáme se. Myslím, že nás to může jedině posunout. Máme za sebou první trénink, kde jsme se zaměřili hlavně na osobní souboje.

Sledoval jsi mistrovství světa? Co říkáš na naší repre a koho tipuješ na vítězství v turnaji?

Mistrovství jsem sledoval pravidelně, čtvrtfinále jsme sledovali s Tomášem Kautem. Vyřazení s Ruském je velká škoda, kluci do toho dali všechno. Tipovat nikoho na zlato nebudu, protože u mě je to vždycky tak, že kdo vyřadí Čechy, tomu fandím. Takže budu přát Rusákům.