FOTO: Kapitán Kladna Václav Skuhravý v přípravném zápase s Plzní. (Autor: Petr Hubáček) / Foto na titulce hokejkv.cz

Slánský rodák Václav Skuhravý s jednou výjimkou strávil uplynulých dvanáct sezon v mužstvu karlovarské Energie, kterou také jako kapitán v roce 2009 dovedl k mistrovskému titulu. O rok předtím si splnil jiný sen, když reprezentoval Českou republiku na MS 2008 v Kanadě. Než urostlý forvard neodmyslitelně spojil svou kariéru se západočeským klubem, působil v letech 2000 - 2002 v Kladně.

Další zápasy (celkem jich má v extralize přes 700!) v modrobílém dresu přidá v nadcházející sezoně. Za Rytíře už nastoupil v úterý jako kapitán mužstva v prvním přípravném duelu s Plzní. „Václav Skuhravý je rozený vůdce a počítáme s tím, že úlohu kapitána bude plnit i v ligové sezoně,“ prozradil Čermák.  

Mensator nastoupí proti Plzni

Černé na bílém už je také posílení v brankovišti, pro příští rok si Rytíři zajistili služby třicetiletého Lukáše Mensatora. Bývalý gólman Karlových Varů a Plzně by v Kladně chtěl navázat na nejslavnější období své kariéry, kdy patřil k absolutní extraligové špičce, a pomoci svému novému klubu k návratu do nejvyšší soutěže. „Myslím, že chytat jsem nezapomněl a udělám maximum, aby se Kladno dostalo zpátky do extraligy. Vždycky se mi tu chytalo dobře, je tady příjemný chládek," řekl Mensator už minulý týden na kameru Rytíř TV.

Do kladenské branky se Mensator poprvé postaví příští čtvrtek v domácím přípravném utkání proti Plzni. (rozpis utkání zde)

Kladenští trenéři tak mají k dispozici trojici kvalitních brankářů - vedle zkušených Lukášů Mensatora s Cikánkem také perspektivního Jiřího Švihálka. 

Bude se škrtat

Po dva týdny s Rytíři trénovalo ve dvou skupinách okolo čtyřicítky hráčů, z nichž řada bojovala o kontrakt. První "škrty" přidjou do konce tohoto týdne a někteří hokejisté předsezonní kemp opustí.

S A-týmem se navíc tradičně připravují hvězdy NHL Jaromír Jágr a ode dneška také Tomáš Plekanec.

Jak trénují Rytíři?

1. skupina

Michal Gutwald*, Jurij Repe*, Martin Kehar*, Michal Potěchin, Petr Hořava, Marek Posmyk

Denis Kindl*, David Stach*, Vítězslav Bílek*, Michal Lukáč*, Jakub Strnad*, Tomáš Redlich*, Kryštof Hrabík, Petr Janeček, Petr Markulinec, Luděk Škop, Matyáš Hložek

2. skupina

Václav Kolářík*, David Bunda*, Josef Zajíc*, David Růžička, František Matula, Matěj Steigauf

Václav Skuhravý*, Jan Rudovský*, Tomáš Horna*, Vojtěch Šilhavý*, Patrik Machač*, Jan Dalecký*, Yuki Miura, Petr Havlůj, Daniel Kružík, Jiří Kalla, Michal Petrák, Martin Čurda, Jan Kloz

Brankáři: Lukáš Cikánek*, Jiří Švihálek*, Lukáš Mensator* 

*Hvězdičkou označeni hráči pod smlouvou. Uveden není obránce Brendon Nash, který se k mužstvu připojí v polovině srpna.

Čtěte také

25.07.2015 Kladno posílí kanadský obránce Brendon Nash