12. kolo baráže o Tipsport extraligu – 23. 4. 2019 ČSOB Pojišťovna Arena, Pardubice

Pardubice
4

1

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (31. Klouček) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Budík, Zdráhal – Rolinek, Ihnačák, Sýkora – Machala, Poulíček, Horký – Kratochvil, Dušek, Kloz – Voženílek, Pochobradský, Matýs – M. Machač. Trenéři: Lubina, Král, Čáslava.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Svedlund, Veber – Redlich, Melka, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Vildumetz, Kubík, Kružík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 13. Matýs (Holland, Eklund), 24. Horký (TS), 50. Kloz (Dušek, Eklund), 53. Kloz (Dušek, Machač) – 59. Kružík (Kubík). Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Vyloučení: 1:0 + Schaus (PCE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 21:32. Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Špringl. Diváci: 10 194.

Rytíři vstoupili do posledního barážového zápasu hodně aktivně a v prvních minutách měli navrch! Adam Kubík ale v zajímavé možnosti nedokázal procedit puk podél bližší tyčky do sítě. Přibližně v polovině třetiny tak začaly Pardubice přebírat iniciativu a dostaly se i do vedení. Ondřej Matýs se uvolnil na střed a přesnou střelou překonal Lukáše Cikánka – 🚨 1:0. Domácí pak měli ještě několik dobrých šancí, všechny už ale zlikvidoval jistý Cikánek, který v jednu chvíli vytáhl i krásný zákrok lapačkou.

Ze druhé části mnoho času neuběhlo a hosté už mohli srovnat stav. Šimon Jelínek s Patrikem Machačem jeli už sami na Ondřeje Kacetla, jenže Machač nezakončil přesně a nepřekonal domácího brankáře. Na druhé straně pak prchajícího Luboše Horkého fauloval Petr Hořava a pardubický forvard naložil s nabídnutým trestným střílením na jedničku – 🚨 2:0. Úplně zbytečným zákrokem se pak do utkání zapsal obránce Nicholas Schaus, který úplně mimo hru sekl hostujícího Machače zezadu do nohy. Kladeňáci tak hráli sedmiminutovou přesilovou hru, ani při ní se ale gólově neprosadili. Dynamo ještě krátce po polovině utkání sáhlo k výměně brankářů a i náhradník Milan Klouček předvedl několik dobrých zásahů.

Ve třetí části se Kladno dál pralo o vstřelení branky, tentokrát mu ale nebylo přáno. Matyáš Zelingr procedil puk pod Kloučkovým betonem, zasáhl ovšem jen tyč. A poté začal úřadovat jeden bývalý kladenský hráč! Jan Kloz se nejprve prosadil v 50. minutě a navýšil – 🚨 3:0. O tři minuty později navíc zkrotil přihrávku v mezikruží a podruhé zamířil velmi přesně – 🚨 4:0. Až minutu před koncem se Kladeňáci dočkali! Daniel Kružík zůstal nekrytý v mezikruží a prostřelil Milana Kloučka – 🚨 4:1.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno)Dnešní hokej odpovídal tomu, o co se hrálo. Oba týmy už měly extraligu v kapse a oba týmy už to asi i slavily. Tomu předvedená hra odpovídala. Domácí se chtěli rozloučit s fanoušky, přišel jim plný stadion. Byla to spíše exibice než utkání.