Kladno naposledy odcestovalo k zápasu se značně pozměněnou a poslepovanou sestavou. Ze zdravotních důvodů totiž vypadli brankář Denis Godla a útočníci Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr a Martin Réway. Rytíři však i přesto proti Brnu měli šanci na body. Po trefě Tomáše Redlicha v oslabení šli do vedení, jenže soupeř ve druhé části vývoj otočil a v úplném závěru si svoje vítězství pojistil. Kladeňáci tak nakonec brali po bojovném výkonu porážku 1:4. „Odehráli jsme slušnou první třetinu, ale ve druhé jsme se bohužel zbytečně zatáhli a přestali být aktivní. Tam se zápas rozhodoval. I když jsme se v poslední třetině zlepšili, už jsme srovnat nedokázali,“ hodnotil Čermák.

Ten musel po dlouhé době sáhnout ke změně v brankovišti, kam se opět postavil Lukáš Cikánek. Zkušený gólman totiž po příchodu Denise Godly mnoho práce neměl. Godla od svého příchodu začínal 19 zápasů v řadě a mezi tři tyče pustil svého staršího kolegu pouze ve 14. kole proti Třinci. To Cikánek dochytal poslední třetinu. Nyní tak kladenská třiatřicítka poprvé od 22. září naskočila od první minuty a nevedla si vůbec špatně. Cikánek zlikvidoval řadu šancí soupeře a statistiky mu zkazil až závěr, kdy Rytíři dvakrát v krátkém sledu inkasovali. „Cigi podal velmi dobrý výkon. Byli jsme jenom rádi, že když vypadl Denis, tak Cigi zaskočil takovýmto způsobem,“ chválil kladenskou stálici trenér Čermák.

Ať už se to se zdravotním stavem hráčů pro páteční zápas vyvrbí jakkoliv, je každopádně jisté, že Rytíři nebudou moci nasadit talentovaného Šimona Jelínka, který hrál v posledních dvou zápasech. „Jelen“ totiž odletěl s reprezentační devatenáctkou na turnaj do Kanady.

Mladá Boleslav šlape a v tabulce je zatím „bronzová“

Hokejisté Mladé Boleslavi zatím se svým působením v aktuálním ročníku můžou být spokojení. Svěřenci Radima Rulíka a kladenské legendy Pavla Patery mají na svém kontě už 47 bodů a jsou třetí. Bodově jsou přitom vyrovnaní s druhým Třincem, oproti kterému odehráli o zápas míň. Mladoboleslavští však v posledním kole přišli o třízápasovou šňůru výher. Tu nastartovali těsnou výhrou 1:0 nad Hradcem Králové a prodloužili přesvědčivým vítězstvím 7:3 na ledě Vítkovic. Poslední výhru pak přidali doma proti Karlovým Varům, které porazili 4:2. Naposledy už ale slibné vedení na body nestačilo. Mladá Boleslav vedla v 35. minutě už 4:1, Litvínov ovšem předvedl grandiózní návrat! V poslední třetině se prosadil pětkrát a Středočeši prohráli 4:6.

Mladoboleslavští postavili svůj letošní úspěch na vynikající defenzivě. Dosud totiž inkasovali jen 56x, což je druhý nejlepší výsledek v extralize. Co za to může? Nejlepší oslabení v soutěži (89,36 %) a pochopitelně také skvělí gólmani! Gašper Krošelj (93,27 %) má dokonce vůbec nejlepší čísla ze všech pravidelně chytajících ligových brankářů. Jan Růžička pak sice naskočil jen do čtyř zápasů, z nich má ovšem naprosto famózní úspěšnost 95,73 %. Co se týče ofenzivy, hlavním lídrem týmu je jednoznačně Pavol Skalický (11+14). Za ním až s větším odstupem následují Jakub Klepiš (6+10), Adam Zbořil (6+10) a Ondřej Najman (5+10).

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas Kladna s Mladou Boleslaví nabídl hned devět branek! Kladeňáci šli do vedení jako první, jenže soupeř ve druhé části vývoj otočil a na začátku poslední třetiny odskočil o dvě trefy. Rytíři ještě srovnali, jenže pak už se prosazovali opět jen domácí. Ti vstřelili další tři branky a bylo hotovo. Kladeňáci tak zapsali porážku 3:6.

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Utkání 25. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  BK Mladá Boleslav se odehraje v pátek 6. prosince od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.