Program Rytířů v rámci přípravy se ale ještě zdaleka nechýlí ke konci. Kladeňáci před sebou mají (spolu se zápasem proti Plzni) ještě pět utkání v přípravné fázi. Poslední čtyři duely už se ale uskuteční v halách soupeřů.

Na soupisce Kladna se dá znovu očekávat několik změn. Poslední utkání totiž ze zdravotních důvodů nedohráli obránci Jakub Müller a Ladislav Romančík, a tak musel na beku zaskakovat centr Tomáš Kaut. „Kuba Müller byl zašitý a přišel o zub. Je ale v pořádku a momentálně je v Ústí nad Labem. Láďa Romančík si natáhl tříslo, takže ho ještě budeme šetřit,“ prozradil trenér David Čermák, který už by měl mít k dispozici navrátilce Brendona Nashe. V zápase by pak neměl chybět ani legendární Jaromír Jágr.

Rytíři dosud v průběhu přípravy pilovali zejména kondici, v posledních dnech se už však začali věnovat také taktickým záležitostem a postupně dávají dohromady i ideální složení jednotlivých formací. „Už v úterý by měly lajny hrát víceméně pohromadě. Ještě chceme zkoušet dvojice obránců, jak by k sobě pasovali. Na to máme ještě téměř měsíc tréninku a pět zápasů,“ nastínil svoji představu Čermák.

Kladno se naposledy střetlo na domácím ledě s německým druholigovým celkem Lausitzer Füchse, proti kterému zapsalo vítězství 5:1. Rytíři byli po většinu utkání lepším týmem a díky výbornému výkonu Adama Brízgaly a gólům Ladislava Zikmunda, Davida Stacha, Šimona Jelínka, Jakuba Hajného a Brendana O’Donnella zapsali druhou výhru v přípravě. Závěr střetnutí pak zpestřila bitka, do které se pustil obránce Martin Kehar. Ten poprvé v kariéře zahodil rukavice a jal se hájit svého gólmana. „Určitě to po nikom vyloženě nechceme. Jsou ale samozřejmě situace, kdy je potřeba chránit svého gólmana nebo je potřeba pomstít nějaký ošklivý faul. Pak k tomu prostě dojde a v tu chvíli proti tomu rozhodně nejsme,“ popsal David Čermák, jak se svými kolegy nahlíží na bitky v dnešním hokeji.

Hokejisté Plzně si na letošní předsezonní fázi přichystali jen čtyři přípravné duely a od utkání proti Rytířům zatím žádný další zápas neodehráli. Na svém kontě tak nadále mají výhry 2:1 nad prvoligovými Českými Budějovicemi a 5:2 právě nad Kladnem. „Podobné prvnímu vzájemnému zápasu to nebude, protože tady máme menší hřiště. Z toho bychom měli těžit, měli bychom hrát náš svižný hokej s rychlým napadáním. Určitě bychom měli hrát lépe než v Plzni,“ vyhlásil po posledním utkání kladenský bojovník Martin Kehar. 


7. přípravné utkání Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň se odehraje v úterý 20. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit online.