7. přípravný zápas – 20. 8. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Plzeň
8

Rytíři Kladno: Cikánek (9. Brízgala) – Austin, Nash, Ticháček, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Réway, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bernat. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Škoda Plzeň: Pavelka – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl, Gulaš – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Branky a nahrávky: 28. Strnad (Kaut, Réway), 58. Redlich (Stach) – 2. Indrák (Moravčík, Rob), 3. Mertl (Pour, Gulaš), 5. Rob (Mertl, Gulaš), 9. Moravčík, 21. Gulaš (Mertl), 31. Kracík (Němec, Indrák), 45. Pour (Gulaš, Rob), 52. Indrák (Kracík, Vlach). Třetiny: 0:4, 1:2, 1:2. Vyloučení: 8:10 + Čerešňák (PLZ) 10 min.. Využití: 2:3. Střely na branku: 27:31. Rozhodčí: Horák, Sýkora – Ondráček, Ganger. Diváci: 1 372.

Rytíři prožili na začátku zápasu pořádně trpké probuzení. Začali aktivně a hned při prvním střídání mohl z předbrankového prostoru skórovat David Stach, který však puk netrefil ideálně. Domácí obraně pak pláchl Miroslav Indrák a první střelou otevřel skóre – 🚨 0:1. Hned v další minutě navíc Jakub Pour parádně našel zpoza brány Tomáše Mertla a zkušený harcovník ranou z protějšího kruhu navýšil – 🚨 0:2. V páté minutě to pak už bylo o tři trefy. Luboš Rob stál na konci přesilovkové kombinace – 🚨 0:3. Ještě před polovinou první části pak navíc skončila v síti střela Michala Moravčíka od modré – 🚨 0:4. Lukáš Cikánek se tak brzy poroučel ze svého brankoviště. Práci měl posléze i jeho nástupce Adam Brízgala, který už ovšem do sirény neinkasoval.

Vstup do druhého dějství byl pro domácí znovu krutý. Po pokusu Milana Gulaše se kotouč od Adama Brízgaly odrazil do sítě – 🚨 0:5. Rytíři však svoji hru postupně zlepšili a svůj tlak vygradovali v přesilovce. Před brankoviště si výborně sjel Jakub Strnad, od něhož se odrazila Kautova nepovedená střela až do brány – 🚨 1:5. Hned vzápětí rozjel navíc další akci Jaromír Jágr a už to mohlo být jen o tři. Ladislav Zikmund však obloučkem ležícího Pavelku nepřehodil. Plzeň pak ovšem znovu ukázala v plné kráse svůj hokejový um. Vojtěch Němec si nabruslil do pásma, nezištnou přihrávkou našel Jaroslava Kracíka a ten nádhernou kličkou pokořil Brízgalu – 🚨 1:6. Na konci třetiny pak mohl znovu snížit Ladislav Zikmund, jeho únik ale výborně zlikvidoval Jaroslav Pavelka.

Ve třetí části pokračovali hosté ve svojí krasojízdě. Při přesilovce našel Milan Gulaš luxusně Jakuba Poura a ten už neměl těžkou práci s doklepnutím kotouče za rozhozeného brankáře domácích – 🚨 1:7. A lekce z produktivity, kterou Kladeňáci okusili, pokračovala i dál. Tomáš Kaut byl zakrátko v úniku, jenže neuspěl. Další pěknou souhrou, na jejímž konci stál Miroslav Indrák, pak hosté zvýšili už na 🚨 1:8. Emoce pak začaly na ledě doslova pryštět, a tak se do sebe postupně pustili v menších šarvátkách Jakub Hajný s Janem Eberlem a Ladislav Zikmund s Romanem Vráblíkem. Necelé tři minuty před koncem pak po Stachově krásné přihrávce pláchl Tomáš Redlich a v úniku alespoň trochu potěšil domácí fanoušky – 🚨 2:8.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Plzeň byla jasně lepší a ukázala se kvalita jejího týmu. Nebyl rozdíl ve střelách, ale hosté svoje příležitosti proměňovali. Když my si nějakou přiležitost vytvoříme, tak góly prostě nedáváme. První třetinu jsme prohráli 0:4 a už bylo prakticky rozhodnuto.