HC 2001 Kladno

Horní řada zleva: Neissová Tereza, Junová Karolína, Bárta František (manažer týmu), Szelongová Beáta, Kleknerová Kristýna, Hužvárová Marina, Kozlerová Štěpánka, Charvátová Magdaléna, Vaňoučková Kateřina, Kučerová Tereza, Pavelcová Marcela, Knotková Barbora, Pritoka Jaroslav (asistent trenéra), Novák Pavel (sekretář a vedoucí týmu).

Dolní řada zleva: Neubauerová Noemi, Tomasco Šarlota, Marková Marie, Jančová Michaela, Vopravilová Dominika, Kuželová Veronika. Nenadálová Hana (brankářka).


Na kladenském ledu odehrála družstva velmi vyrovnané utkání. Domácí tým hrál poprvé v sezoně na tři pětky. „A protože se sešlo více hokejistek do obrany, tak Jančová s Knotkovou hrály v útoku. Zvláště Jančové útok svědčil,“ uvedl po utkání šéf týmu František Bárta.

Zápas začal v rychlém tempu a hráčky Litvínova měly lehkou převahu, ale jejich útoky končily většinou na výtečné gólmance. To samé se dělo také na opačné straně, a tak se diváci dočkali prvních branek až ve druhém dějství.

Po ose Kleknerová - Jančová, doputoval puk k volné Vopravilové, která poslala svůj tým do vedení. To ještě zvýšila v přesilovce pět na tři Jančová. Soupeř sice dvě minuty před sirénou snížil, ale chvíli na to se kladenské hráčky zásluhou jedovaté žabičky Markové radovaly potřetí.

V závěrečné třetině zvýšily Litvínovské tempo hry, snížily skóre, ale ani závěrečná power play jim k vyrovnání nestačila. „Jsme rádi, že sérii s Litvínovem máme za sebou v nejkratší možné době. Zvláště tenhle druhý zápas byl hodně nervózní, což se projevilo na velkém počtu vyloučených,“ zhodnotil úspěšnou sérii Bárta, za jehož působení u družstva získaly kladenské ženy již sedmou medaili. Dvakrát slavily bronz, pětkrát stříbro.

Velkou oporou týmu byla tradičně kapitánka Marcela Pavelcová, kterou bronzový úspěch pořádně zabolel. Ke konci duelu se totiž musela po tvrdém střetu nechat ošetřit, nakonec se naštěstí nejednalo o nic vážného. „Zápas nás bolel všechny a úspěchu si ceníme. Příliš jsme nepočítaly s tím, že bychom mohly vyhrát,“ přiznala Pavelcová.

HC 2001 Kladno - HC Litvínov 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky Kladna: Vopravilová, Jančová a Marková. Konečný stav série: 2:0.

HC 2001 Kladno: Nenadálová - Marková, Kozlerová, Jančová, Knotková, Charvátová, Neissová, Vaňoučková, Pavelcová, Vopravilová, Tomasco, Neubauerová, Kuželová, Kučerová, Kleknerová a Szelongová.

Autor: Jan Murárik, Kladenské listy / Foto: Vít Heral