Všechny peníze z dražby půjdou prostřednictvím charitativní organizace Dobrý skutek sedmnáctiletému Vojtovi Kovalovi, který je od narození postižen mozkovou obrnou. „Jeho příběh nás chytil za srdce. Odmalička byl na vozíku, ale svou bojovností se dokázal postavit na nohy a chodit. Jeho dalším cílem je odložit hole. K tomu ovšem potřebuje nákladné neurostimulátory. A právě na jejich nákup budou peníze z aukce použity,“ vysvětluje tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Předsedkyně Dobrého skutku Bára Hrubá nad výsledkem dražby neskrývala nadšení. „Nápadů jak pomoci hendikepovaným je spousta, ale jen ty nejlepší jsou realizovány a mají úspěch. Za všemi úspěšnými projekty jsou lidé, kterým není osud ostatních lhostejný a kteří jsou schopni svým přístupem motivovat ostatní! Všem organizátorům a dražitelům - dárcům upřímně děkujeme! Dokázali jste neuvěřitelnou věc!“

Rytíři pořádají dražbu dresů už třetím rokem po sobě, vždy ve spolupráci s obchodním portálem Aukro.cz, který byl také tentokrát partnerem projektu. A také letos byl na největší tuzemské aukční síni o kladenské dresy veliký zájem, retro sada dokonce průměrnou cenou sahající téměř k šesti tisícům korun předčila dresy z výluky NHL!

Po dvacetitisícovém Jágrovi byl druhým nejžádanějším artiklem dres Tomáše Kaberleho, jehož cena se vyšplhala na 14.500 Kč. Hodně ceněná byla i kapitánská Poldinka Petra Tenkráta, která vynesla 12.450 Kč, desetitisícovou hranici atakovala také čísla 86 Jana Rudovského a 21 Miloslava Hořavy. „Některé dresy zůstanou v kladenské kabině, protože se aukce zúčastnilo i několik našich hráčů či jejich příbuzných, z čehož máme samozřejmě radost. Rytíři tímto způsobem podpořili dobročinnou akci a navíc je vidět, že si retro dresů hodně považují,“ poznamenal Vít Heral a prozradil, kam poputuje dres Jardy Jágra, tentokrát s netypickou patnáctkou. „Vydražil jej velký fanoušek Kladna z Prachatic. Takže, i když nezůstane nejcennější kousek v našem městě, bude v dobrých rukou.“ 

 

Rytíři dostali Řád Dobrého skutku

Rytíři a jejich fanoušci zaslouží Řád Dobrého skutku! Dosud jsme takové vyznamenání neudělili, ale protože k rytířům řády pasují a protože oni i jejich fanoušci prokázali dobrá srdce, udělujeme jej poprvé právě klubu Rytíři Kladno.

Je úžasné sledovat, jak i v uspěchaném světě lidé touží dělat radost. S naší charitativní organizací Dobrý skutek je to vždy radost mnohonásobná!

1) V aukci se vydražily dresy kladenských hokejových hvězd a možná je někdo najde pod stromečkem - bude mít radost.
2) Vojta Koval je zase o kousek blíže svému snu chodit bez pomocí hole a zařadit se mezi zdravé - jistojistě má radost (velikou bude mít 22. prosince, až mu bude na ledě Rytířů slavnostně předán šek s výtěžkem aukce).
3) Organizátoři celé akce a všichni, kteří se jí zúčastnili a Vojtovi tím pomohli - musí mít z výsledku zaslouženou radost.
4) Dobrý skutek z.s. a její aktivní členové se k nim přidávají a ….máme ohromnou radost.

Nápadů jak pomoci hendikepovaným je spousta, ale jen ty nejlepší jsou realizovány a mají úspěch. Za všemi úspěšnými projekty jsou lidé, kterým není osud ostatních lhostejný a kteří jsou schopni svým přístupem motivovat ostatní! Všem organizátorům a dražitelům - dárcům upřímně děkujeme! Dokázali jste neuvěřitelnou věc!

Bára Hrubá, předsedkyně z.s. Dobrý skutek

Za kolik se jednotlivé dresy vydražily 

Jágr 20 300 Kč
Kaberle 14 500 Kč
Tenkrát 12 450 Kč
Rudovský  9 700 Kč
Hořava 9 200 Kč

Pitule 5500, Lukáč 5100, Gutwald 4550, Kolářík 4350, Redlich 4310, Eberle 4050, Bahenský 4050, Švaňhal 4000, Klouček 3950, Stach 3950, Jaroměřský 3950, Růžička 3950, Strnad 3850, Horna 3850, Dragoun 3750, Dalecký 3557, Švihálek 3550, Krejčí 3502, Lukáš 3400, Chábera 3290, Kehar 3100 

CELKEM = 146 609 Kč

Výtěžek pro sedmnáctiletého bojovníka Vojtu

FOTO: Jak šel u Vojty čas... Z postele a vozíku bojovností na vlastní nohy. 

Celý výtěžek aukce pomůže (prostřednictvím Dobrého skutku) sedmnáctiletému Vojtovi Kovalovi, který prokázal neuvěřitelnou bojovnost. S diagnózou dětské mozkové obrny byl na vozíku odmalička. Dokázal však usilovným cvičením svůj osud zvrátit, nyní chodíJenže...

Hladké chůze bez pomoci holí dosahuje nyní díky vypůjčenému neurostimulátoru Walk Aide (stimuluje nervy k dostatečnému zvedání špiček). Vojta nyní potřebuje neurostimulátory vlastní a časem zvládne chůzi i bez jejich pomoci.

Každý dar se počítá, částka na obě nohy činí 224 829 Kč. Vojta přijede a všechny nás pozdraví před zahájením zápasu 22. prosince, kdy Rytíři přivítají na domácím ledě Kadaň.