„Pro hodně fanoušků i hráčů je právě sada dresů z šestadevadesátého tou nejoblíbenější. Na její čistý a jednoduchý design nedají dopustit. Jsme přesvědčeni, že po dvaceti letech přišel ten pravý čas, abychom si tyto dresy i tuto zajímavou éru připomněli speciálním utkáním,“ vysvětluje tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral, podle kterého klub vyslyšel přání veřejnosti a chce navázat na úspěšnou akci před dvěma lety. Při výročí 90. let kladenského hokeje bylo na retro zápas Poldi vs. Dukla v Kladně naposledy vyprodáno.

Retro se vším všudy

Velkou zajímavostí je, že trojice Rytířů Tenkrát – Burger – Ton právě v těchto dresech před dvaceti lety skutečně nastupovala. A už tehdy v jedné formaci. „Takové spojení je u retro zápasu hodně unikátní věc. Ještě k tomu připočítejme trenéra Pavla Pateru a máme v současném týmu hned čtveřici osobností, která se přímo v této sadě proháněla po ledě,“ připomíná mluvčí a znovu slibuje další speciality včetně souvisejících produktů ve fanshopu, aukce zápasových originálů i přizpůsobenému doprovodnému programu. „Chceme, aby na diváky při zápase znovu dýchla jedinečná atmosféra. A věřím, že bude plný dům,“ říká Vít Heral.

Letos výročí 200 zápasů proti Budějovicím

Důležitým atributem byl samozřejmě i výběr soupeře a tím se vcelku logicky staly České Budějovice. Tradiční klub a soupeř, se kterým Kladno v minulosti odehrálo téměř přesně dvě stovky utkání a drtivou většinu z nich v nejvyšší soutěži.

Listopadový zápas proti Motoru sice bude mít pořadové číslo "jen" 198, ale i tak bude oslavou vzájemných kulatin, které přijdou až v samém závěru základní části. 

Časově limitovaná edice Poldinek ve fanshopu

Na e-shopu Rytířů si už teď můžete objednat výroční bílý dres HC Poldi Kladno 96 v časově limitované edici. Kromě dresu bude součástí minitrikot s přísavkou a ramínkem a klubový certifikát. Vše zabaleno v originální dárkové krabičce. Cena celého balení je k dostání za 1350 korun.

Přijaté a uhrazené objednávky do 31. října budou připraveny k vyzvednutí ve FANSHOPU NA OCHOZU 19. listopadu při retro utkání Kladna s Budějovicemi.

Pro přímý prodej na toto slavnostní utkání bude připraveno 50 kusů balení dresů ve velikosti XL s číslem a jménem Pavla Patery.

Možnost objednání a zaplacení této časově limitované edice (s vlastním jménem, číslem a velikostí) bude do 3. prosince. Všechny objednávky do tohoto data vyřídíme a předáme do Vánoc 2016.

Aukce zápasových dresů

Všechny zápasové originální dresy Poldi 96, ve kterých Rytíři 19. listopadu vyzvou Motor, hráči věnují do aukce na portálu Aukro.cz. Týdenní dražba začne ihned po utkání a bude takzvaně od korunky, takže vyvolávací cena každého dresu bude 1 Kč. Specialitou letošní dražby bude s předstihem extra vyrobený prototyp retro dresu s číslem 10 a jmenovkou trenéra Pavla Patery. Součástí budou také certifikáty pravosti s vlastnoručním podpisem hráčů.