12. kolo O Pohár DHL – 19. 10. 2019 ROCKNET Aréna, Chomutov

2

8

Piráti Chomutov: Petržílka (21. – 48. Bajgar) – Šuráň, Zeman, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Jaroš, Berčík, Koláček, Lobodowski, Pech . Trenéři: Beck, Brychta.
Rytíři Kladno: L. Novotný (Burda) – Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, M. Bláha, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner

Branky a nahrávky: 23. Prokop (Popelka, Šuráň), 58. Jaroš (Berčík, Lobodowski) – 3. Filip, 12. Filip (M. Bláha), 15. Urban (M. Bláha, Funk), 21. Filip, 28. Sojka (Volráb, Ticháček), 36. Hašek (Urban, Volráb), 41. Urban (Ticháček, Volráb), 48. Volráb (Bernat, Urban). Třetiny: 0:3, 1:3, 1:2. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Střely na branku: 29:45. Rozhodčí: Šindel – Pešek, Malý. Diváci: 87.

Gólovou nadílku odstartoval už v polovině třetí minuty Matyáš Filip. Ten po zachycení rozehrávky přejel do prostoru mezikruží, odkud svou střelu nasměroval k pravé tyčce – 0:1. Začátkem dvanácté minuty se Filip prosadil znova. Tentokrát akci založil Martin Bláha, který přesnou přihrávkou našel u pravé tyče dorážejícího Filipa – 0:2. Už na rozdíl tří branek poslal Rytíře Tomáš Urban, když jeho střela od modré propadla brankáři Hynku Petržílkovi za svá záda – 0:3

Do druhé části nastoupil do domácí branky Matyáš Bajgar, který okamžitě čelil kladenskému náporu. Po odehraných třiačtyřiceti vteřinách jej překonal zkompletovaným hattrickem Matyáš Filip – 0:4. Nepříznivě vyvíjející se stav zkorigoval pro Piráty Jan Prokop, který Luboše Novotného překonal po rychle založené akci – 1:4. Krátce po ubráněném oslabení už se radovali znova Kladenští. Na konci založeného protiútoku byl přesně střílející Adam Sojka – 1:5. Další branka Rytířů padla v přesilové hře, když po nahození kotouče vznikl v brankovišti domácích pořádný zmatek. Sudí nechali hru pokračovat, což využil Petr Hašek, který kus gumy doklepl za brankovou čáru – 1:6.

Kladnu se podařilo využít i další přesilovku, kterou si převzali do závěrečné třetiny. Podobně jako ve druhé části se po osmačtyřiceti vteřinách trefil z pravého kruhu Tomáš Urban – 1:7. Potrestaná byla i další přesilovka, která byla hostům nabídnuta. Střelecký pokus Tomáše Bernata z mezikruží vyrazil Matyáš Bajgar pouze na dorážejícího Ondřeje Volrába, na kterého volala část odkryté branky – 1:8. O poslední branku se postaral Jakub Jaroš, který se necelé tři minuty před koncem utkání trefil z předbrankového prostoru pod horní tyč – 2:8.