„Na Kladně jsem vyrostl, je to můj domov. Bude zajímavé hrát první zápas na Kladně a přijet tam jako soupeř. Uvidíme, jak se vše vyvine. Cíl dostat Kladno zpět do extraligy jsme s klukama naplnili. Teď jsem si dal další cíl v jednom z nejlepších klubů u nás,“ nechal se Tomáš Plekanec slyšet bezprostředně potom, co na konci července podepsal roční smlouvu s brněnskou Kometou.

Na první vzájemné střetnutí s Rytíři si musel počkat bezmála čtvrt roku – extraligový los proti sobě oba týmy postavil až v 11. kole, jehož dohrávka je na programu v úterý 22. 10. od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Brno se tu představilo naposledy před bezmála šesti lety. Tehdy si odvezlo tři body za vítězství 3:2. Ze současných hráčů obou týmů u toho byli na straně Rytířů pouze Jakub Strnad s Lukášem Cikánkem a na straně Komety Jan Hruška s Pavlem Jenyšem a Lukášem Klimešem.

Úterním duelem Rytíři zahajují sérii tří domácích střetnutí v jediném týdnu. Jistě si budou chtít spravit chuť po nezvládnuté koncovce nedělního divokého zápasu na ledě Mladé Boleslavi, kde sice nejdřív ve třetí periodě dotáhli dvoubrankové manko, ale vzápětí doplatili na nedisciplinovanost i individuální chyby a odešli poraženi poměrem 3:6.

Naopak Kometa má na co navazovat. V uplynulém týdnu se vyšvihla do samého čela tabulky. Na domácí výbuch s posledním Zlínem dala zapomenout třízápasovou vítěznou sérií, v níž si poradila s Olomoucí, Libercem i Plzní a na Kladně bude chtít na svou vítěznou šňůrku natáhnout už čtvrtý korálek.

„V zápase proti Mladé Boleslavi jsme udělali spoustu zbytečných chyb. Ukázali jsme si je a věříme, že se jich už znovu nedopustíme. Navíc nám určitě pomůže naše domácí a užší hřiště,“ věří trenér David Čermák. „Brno má velmi zkušený tým, kterému navíc výborně chytá gólman. Víme, že hrají dobře dozadu a čekají na brejky. To si musíme pohlídat, nesmíme ztrácet puky a do těch brejků je pouštět. To asi bude rozhodovat,“ uvědomuje si Čermák.


Speciální zápasová edice ve fanshopu:


Zaťovič, Holík... A co Svačina?

Kometa v současnosti okupuje první místo, přestože ze všech týmů vrchní poloviny tabulky nastřílela nejméně gólů. Dlužno však dodat, že jich také vůbec nejméně ze všech týmů v soutěži dostala. Ofenzivu Moravanů táhnou reprezentanti Martin Zaťovič (6+5) a Petr Holík (5+5). Pravidelný bodový přísun obstarávají také Tomáš Plekanec (2+4) a Peter Mueller (1+5). Poslední jmenovaný ale Kometě v posledních dvou zápasech chyběl. Jeho ofenzivní přínos by tak alespoň v nejbližších zápasech mohl suplovat nově příchozí Vladimír Svačina, který dosud táhl prvoligovou Porubu. V jejím dresu nasbíral 18 bodů (4+14) v pouhých 13 duelech! Zadním řadám Komety velí další zkušený borec Ondřej Němec (2+3), brankoviště si podmanil Karel Vejmelka, který je druhým nejlepším brankářem v lize co do úspěšnosti zásahů – zastavil 94 % puků mířících na jeho branku.  


Jágr se může spolehnout sám na sebe

Na ledě i mimo něj je Jaromír Jágr pro Kladno zkrátka nepostradatelný. V každém z posledních čtyřech duelů zapsal po dvou kanadských bodech a v celkovém součtu se může pochlubit bilancí sedm branek a tři asistence v osmi zápasech. Desetibodový je i David Stach (4+6), po osmi pak mají Brady Austin (4+4) a Ladislav Zikmund (3+5). Dobrou zprávou pro trenéry je pozvolna se vyprazdňující marodka. Ladislav Romančík nastoupil už v neděli v Mladé Boleslavi, Martin Réway už se po nemoci naplno zapojil do tréninkového procesu.


Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.


Partnerem utkání je Škoda Auto:


Utkání 11. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Kometa Brno se odehraje v úterý 22. října od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na ČT sport nebo na HokejkaTV.