Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny.

4.10.2018 11:45:30 – Eriqe » Ahoj, myslíš že letošní tým Kladna je lepší, kvalitnější než ČB nebo Kladno vloni? Nebo je podle Tebe ještě potřeba zkvalitnit? Snad si v Kladně spokojený

Nedokážu říct, jestli je tým kvalitnější, ale určitě má kvalitu na to, aby mohl bojovat o nejvyšší cíle. Je to o tom, jak se všechno poskládá a jak se připravíme na play off a případně na baráž. To, jestli je potřeba zkvalitnit, není otázka na mě. Já se snažím pracovat pro tým a jestli vedení někoho během sezony nebo před play off přivede, je jen na něm.

4.10.2018 11:59:10 – Hurricanes » Ahoj Petře chci se zeptat jak vzpomínáš ještě na MS 2010 kde jste vybojovali cenné zlato a myslíš že souhru z Jardou přenesete do kladenské hry? děkuji :)

Vzpomínám na to moc rád. Byl to asi největší zážitek v mé hokejové kariéře. Na druhou stranu je to už skoro devět let. S Jardou jsme tedy o devět let starší a doba se postupně mění. Doufám, že si spolu ještě zahrajeme, že Jarda bude v pořádku a že to bude fungovat.

4.10.2018 12:03:03 – Miki » Zdravím Petře, moc si vážíme Tvého návratu na Kladno i přes to, že jste to už chtěl "odpískat", je radost sledovat Tvou hru.
Jako většinu skalních fanoušků mě trápí asi nejvíc jedna hlavní věc. PŘESILOVKY :) Kolik času jim tým věnuje na tréningách? Přijde mi, že 5 na 5 hrajeme mnohem lépe a vždy když máme mít přesilovku, trnu hrůzou, co tam zase vyvedeme.
Je mi jasné, že tam faktor hraje i smůla a že natrénovat je asi není pr***, ale tenhle fenomén mě trápí na Kladně min poslední 3 roky.
Speciálně, pokud je to 5 na 3 a my nejsme schopni ani udržet pásmo.
Díky a ať to jezdí a hlavně ať se Vám vyhne zranění!

Souhlasím s tím, že pět na pět hrajeme lépe než přesilovky. Na tréninku jsme se tomu zatím moc nevěnovali, protože jsme tam ještě neměli optimální složení. Pořád tam nefiguruje Jarda, se kterým bychom to chtěli hrát, nebo Jirka Říha, který jezdí do Boleslavi, takže na trénincích občas chybí. Neříkám, že to netrénujeme, ale zatím to není to, co bychom chtěli. Určitě k tomu ještě víc přistoupíme a budeme na tom víc pracovat.

4.10.2018 12:14:47 – Honza » Ahoj, chci se zeptat co říkáš na kvalitu chance ligy? Myslíš, že jí prospívá rozšiřování?
Kvalitní hráči a týmy tady jsou, to ano. Ale třeba taková Kadaň tam evidentně nemá co dělat.
A co zatím říkáš na Kladno a myslíš že se povede baráž? :-)

Nevím, jestli to prospívá nebo neprospívá. Teď hraju tuhle ligu od začátku a musím říct, že tempo je opravdu vysoké. Dovolím si říct, že rychlost a síla je na úrovni extraligy. Hráči jsou tu hodně mladí a nemají tolik zkušeností, takže to nahrazují silou a rychlostí. Pro techničtějšího hráče jako jsem já, to je náročnější než extraliga.

4.10.2018 12:29:02 – Mates » Ahoj Vampy, v první řadě gratulace k ocenení hráče měsice :-) Zasloužil jsi si to. Mé otázky: Jak vnímáš kladenské fanoušky oproti těm budějovickým? Co říkáš tady na kladenskou atmosféru s takovou návštěvností jaká tady je? Díky za odpověď at se ti daří

Fanoušci v Budějovicích byli výborní. Už jsem to říkal, hokej se hraje pro fanoušky. Já si vždycky strašně vážím, když lidi chodí a na zápasech fandí. Chci nakazit i další kluky v týmu, abychom si vážili toho, že lidi chodí, a abychom hráli pro ně. Kladenští fanoušci, na to, že jich chodí okolo dvou tisíc, jsou taky vždycky hrozně moc slyšet a celý zápas fandí. Když jim teď můžu něco vzkázat, tak bych rád vzkázal, že jim za to hrozně moc děkujeme. Určitě to není tak, že bychom na nějaké zápasy kašlali. Dovolím si upřímně a férově říct, že děláme všechno naplno, akorát to někdy nefunguje tak, jak bychom chtěli. Například přesilovky. Chtěl bych je poprosit, aby nás v tomhle podporovali, protože na tom všichni chceme pracovat, chceme, aby to bylo lepší a aby z toho lidi měli radost. Zaprvé jim tedy patří velký dík za podporu, zadruhé bych byl rád, kdyby nás podporovali dál a věřili tomu, že děláme vše pro to, aby to bylo ještě lepší.

"Kuba Strnad nebo Adam Kubík by mohli už teď hrát extraligu."

4.10.2018 12:47:04 – glum » Ahoj, chci se zeptat co tě nejvíce zaujalo nebo překvapilo, když si poprvé přišel do kabiny a během prvních zápasů v chance lize?
Na druhou stranu by mě ale také zajímalo co se ti nelíbí nebo co by bylo potřeba vylepšit? A nemyslím tím přesilové hry to vidíme všichni :D
jinak přeju hodně dalších bodů a ať se pak daří hlavně v play off a snad v baráži :-)

Když jsem poprvé přišel do kabiny, tak mě asi nepřekvapilo nic. Už jsem tady byl a zase tolik se tu toho nezměnilo. Je vždycky příjemné, když člověk přijde ještě na starý zimák a ne do nějaké moderní arény. Dýchne na tebe ještě atmosféra té doby před dvaceti lety, kdy jsem já začínal. Je to pro mě příjemné. Chance liga mě překvapila tím, že se začalo ve velikém tempu. Myslím, že je to dobře pro český hokej. Extraliga má zkvalitnění v první lize, protože už i tady hrají dobří hráči. Nějaké věci se mi kolikrát nelíbí, ale to bych nechtěl rozebírat.

4.10.2018 13:13:06 – Lukas » Ahoj Petře, díky že pomáháš rytířům k postupu do extraligy. A chodíš s Jardou na večerní tréninky?

Doufám, že pomáhám k tomu, abychom se připravili na play off a baráž. Neříkám postup do extraligy, protože to je největší sen pro každého z nás. Věřím, že pro to ale uděláme maximum. S Jardou na led chodíme, když je volný v nějakou rozumnou dobu.

4.10.2018 13:20:46 Pory » Dobrý den. Zajímalo by mě jak se Vám hraje v Kladně. I když jste ještě nenastoupil v základní části ve formaci s J. Jágrem. Sedí Vám dosavadní spoluhráči v lajně?
A jaké jsou Vaše vyhlídky na sezonu v Kladně?
Díky moc Pory

Mně je ve výsledku asi jedno, s kým hraju. Je tu spousta kvalitních hráčů. Jsou to převážně mladí kluci. Dovolím si říct, že Kuba Strnad nebo Adam Kubík, se kterými teď hraju, jsou kluci, kteří by mohli už teď hrát extraligu. Já bych si samozřejmě moc přál, abychom postoupili, protože spousta kluků bude mít na to, aby mohli v extralize nastoupit. Jarda řekne, až bude v pořádku, a já jenom doufám, že to bude fungovat a sedne nám to.

4.10.2018 15:08:25 – Matylandys » Za jaký tým v NHL by sis chtěl zahrát? Jak se ti na Kladně hraje?

U mě už je to samozřejmě pasé, ale když nad tím takhle přemýšlím, tak bych chtěl hrát za nějaký tým, který je v teple. Třeba v Tampě. Špatně nezní ani Vegas, tam je aspoň nějaké vyžití a různé věci okolo.

4.10.2018 15:56:04 – Jáchym Faber » Ahoj Petře jak se ti libi na kladynku ? Jses důležitý hráč na lede jsi dominantní hráč a strasne ti fandím. Byl jsem na zápase proti Prostějovu a na lede jsi všude jsem rád že se ti daří jen tak dál dostaň nás do extraligy!

Na Kladně se mi líbí. Velikou výhodou je, že to mám z domova 35 minut na zimák, takže dojíždění je v pohodě. I atmosféra je tu ale dobrá, všechno je tu kamarádské a takové rodinné. Strašně si toho vážím. Není to tu ještě nastavené tak, že by to bylo přehnaně profesionální, a lidé tu jsou k sobě féroví. I ty špatné věci si tu mezi sebou umíme říct, což v téhle době moc nefunguje. Proto věřím, že bychom během základní části mohli získat vnitřní sílu týmu a tím bychom pak klidně mohli nahradit zkušenost.

"Jsem tu kvůli určitému cíli. A pro to udělám maximum."

4.10.2018 17:15:29 – Kar » Ahoj Petře, moje otázka zní - jaké jídlo si nejraději dáváš po zápase/ tréninku? Hodně štěstí :-)

Mně to je jedno. V tomhle věku se snažím jíst zdravější věci, takže převážně těstoviny nebo maso. Člověk samozřejmě někdy ulítne třeba na smaženém sýru s dvojitou tatarkou. To k tomu taky někdy patří.

4.10.2018 18:20:45 – Matyáš Weisser-8 » Pořád doufáte,že si zahrajet s Jaromírem Jágrem?

Doufám. Když ho teď sleduju, jak trénuje, tak vím, že je jen otázka času, kdy bude zpátky. On ví nejlépe, jak to načasovat a naplánovat. Jsem rád, že i bez něj to nějak zvládáme, ale až se vrátí, tak to pro nás bude určitě velká pomoc.

4.10.2018 20:13:55 – jaros77 » Ahoj chtel bych jen vedet jak se ti na Kladne libi,jak se ti zde hraje no proste jestli u nas vydrzis celou sezonu? P.S kdyz si byl v Budejovicich nemel sem te rad protoze sem se te hrozne bal ses skvely hokejista a ted sem rad(mam te rad :D ) ze bojujes za nas,podle me ses nejlepsi hrac za posledni roky co jsme meli i kdyz bych to rikat asi nemel ale mam proste takovy pocit.

Když se nestane nic zásadního v osobním životě a jako rodina budeme spokojení a bude to fungovat, tak tu samozřejmě zůstanu. Podepsal jsem smlouvu na celý rok a jsem tu kvůli určitému cíli, který jsme si řekli. A pro to udělám maximum. Je to fajn, líbí se mi tu a jsem rád za tu lidskost, která tady je.

4.10.2018 23:01:06 – Holda » Ahoj Petre, jsi bombarďák! Jedna mimohokejová prosím. Když jdeš lesem a u potůčku uvidíš pít srnku co je první co si o tom budeš myslet?

Asi, že jsem toho trochu víc vypil a zdá se mi to. Protože do lesa se moc nedostanu a navíc vidět pít srnku u potůčku se asi moc nestává. (smích)

5.10.2018 5:48:36 – Harry » Ahoj zajímala by mě ta klauzule co si několikrát uvedl v článcích.To že nemůžeš hrát tuším do roku 2020 v EL.Chápu to dobře že ti běží stále smlouva v MB nebo to bylo vázané na podpisový bonus když si tam šel?Jinak by mi to asi nedávalo smysl aby se nějaký manager kousl a nešlo s tím hnout.Vím je mi do toho H...... ale dík za případnou odpoved a jinak at se ti daří a dík za tvoje hokejové myšlení když to jde je to radost!

Měl jsem podepsanou smlouvu na čtyři roky. Odehrál jsem tam jen jednu sezonu a pak jsme se domluvili, že tam nebudu pokračovat. Já už byl rozhodnutý, že skončím, tudíž jsme se domluvili na finančním vyrovnání. Boleslav si tam samozřejmě dala klauzuli, že nechce, abych do 31. 12. 2018 hrál extraligu za jakýkoliv jiný tým. Pro mě to byla jasná známka, že skončím. Pak se ale ozvaly Budějovice, já to spojil se synem, kterého jsem vzal s sebou. Teď se shodou okolností ozval Jarda, který mě přemluvil. Do konce roku tedy nemůžu hrát extraligu dle dohody s Mladou Boleslaví. Jsem s Boleslaví domluven na určitých věcech, které jsou jen mezi námi, a takhle to je. Od 1. 1. 2019 zase můžu hrát extraligu.

"Sparring s Hajným pro mě nepřichází v úvahu, protože by mě zamlátil do země."

5.10.2018 6:50:19 – Tomáš » Oktagon nebo XFN? a co sparring s Hajným? Už si zkoušel? :)

Asi je mi jedno, jestli Oktagon nebo XFN. Obě organizace jsou hodně kvalitní. Já tyhle věci hodně sleduju, protože pomáhám některým zápasníkům se zdravotními věcmi. Spoustu z nich tedy znám, spousta z nich zápasí z XFN, spousta v Oktagonu. Myslím, že je dobře, že i v Čechách je konkurence těchto dvou organizací. Tomuhle sportu moc fandím a moc respektuju kluky, kteří tenhle sport dělají. Přeju jim, ať se posouvají dál. Sparring s Hajným pro mě asi nepřichází v úvahu, protože by mě zamlátil do země. Ani nejsem typ, který by tohle vyhledával. Jednou jsem si to vyzkoušel s Karlosem Vémolou. Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli má fakt tak brutální sílu, a musím potvrdit, že je to pravda.

5.10.2018 9:00:21 – Jiří Sysel Soběhrdy » Ahoj Petře :-) Jak se těšíš na hru s Jaromírem? A kdy si myslíš že bude moc nastoupit? A co říkáš na naše přesilovky a samostatné úniky na brankáře, myslím si že tyto situace by měli častěji končit golem :-) Jinak jsem rád že hraješ za Kladno a si rozdílový hráč. Držím palce ať se ti daří i nadále a bez zranění :-)

Když se někdo dostane do šance a jede sám na brankáře, tak by chtěl dát gól. To máme asi všichni nastavené stejně. Nehledal bych v tom žádnou vědu. Doufám, že se tyhle věci budou během základní části zlepšovat a že budeme gólů dávat více.

5.10.2018 12:01:34 – Kristýna » Je pro tebe důležitá podpora a komikace s fanouškami? A znamená pro tebe něco tato anketa, že tě fanoušci zvolili jako nejlepšího hráče? Jinak gratuluji a ať se daří i nadále!

Vážím si toho. Když lidi chodí na hokej a pak takhle hlasují, protože hráč měl kvalitu, tak je to příjemné ocenění. Je to vlastně takový názor veřejnosti. Kolikrát to bývá hodně povzbuzující. Hráč dostane důkaz, že dělá něco dobře. Já si toho velmi vážím.

5.10.2018 14:35:16 – Lukas » Ahoj Petre, jak se citis tady na Kladne? S kym si rozumis nejvic v kabine?

Jsou tu převážně mladí kluci a myslím, že se bavím se všemi. Dovolím si říct, že tu je dobrá parta. Jsem rád, že mě mezi sebe přijali a snažím se se s nimi bavit férově a upřímně. Když je potřeba, tak jim poradím nebo taky udělám nějaký vtípek. Nemám nikoho, s kým bych vyloženě táhl.

5.10.2018 15:49:45 – Michal » Zdravím, chci se zeptat jestli provadite nejake specialni cvičení na vedení kotouče? Vaše ovládání puku je vynikající, když vidím co provádíte s obránci, tak se nestačím divit :) jinak hodně štěstí do zbytku sezóny :)

Asi nic speciálně na to neděláme. Člověk má nějaké plusy a minusy. Já měl vedení kotouče celou svoji hokejovou kariéru dobré, takže si to snažím udržet a využívat toho.

"Nemyslím si, že je dobře, že je liga v tuhle chvíli uzavřená."

5.10.2018 16:17:56 – Michal » Ahoj Vampo,
nemyslíš si, že by jsi měl trošku více posilovat stehna? Myslím, že stabilita není úplně dobrá :)

Vím, odkud vítr vane, takže zdravím Michala ze Vsetína. Stehna si myslím, že mám silná. Jestli chceš, tak si můžeme dát pár dřepů, ať zjistíme, kdo je má silnější. (smích)

5.10.2018 17:22:17 – Petr » Jmenovče, zatím nad očekávání tvůj dobrý start do sezony, přeji ať to vydrží do jejího konce. A nyní dotaz: Je vážně reálné pomýšlet s týmem, který máme, na postup do Extraligy? Já s Kladnem zažil mistrovské období 70. let a záhy i pár sestupů, jenže Kladno se vždy dokázalo brzy vrátit, současná ,,mizérie" trvá na můj vkus už moc dlouho.

Kdyby to nebylo reálné, tak tady možná ani nejsem. Já, trenéři, vedení i starší hráči tomu věříme. Kdybychom tomu nevěřili, tak by to bylo špatné. Máme celou základní část, abychom zlepšili hodně věcí, a věřím, že pro to uděláme maximum. Postupně se na play off budeme připravovat a věřím, že to bude vidět.

5.10.2018 22:04:27 – Jirka » Ahoj Petre Jak se ti libi na Kladne?a Zajimalo me s kym se nejvic bavis v kabine? A sledujes Nhl jestli jo tak koho?Jak se ti libi atmosfera na Kladne?Proc ses rozhodl jit do Klubu jako Kladno co te presvedcilo at se ti dari na Kladne

Sem tam NHL sleduju. A je mi vcelku jedno, jaký tým. Rád sleduju české kluky nebo hráče, se kterými jsem hrál, když jsem byl v Rusku nebo ve Švédsku. Například Kuzněcov když začínal v Čeljabinsku, tak hrál se mnou v lajně. Pár věcí jsem mu tenkrát radil, takže je pro mě příjemné teď vidět, že patří k nejlepším hráčům na světě a vyhrál Stanley Cup. Těmhle klukům moc fandím.

5.10.2018 23:24:20 – Tom » Má smysl, aby byla Chance liga uzavřená pro sestup a otevřená pro postup? Kolik týmu by bylo podle tebe rozumné, aby tuto soutěž hrálo?

Určitě si nemyslím, že je dobře, že je liga v tuhle chvíli uzavřená. Týmy to pak můžou zneužívat a neváží si toho, že hrají druhou nejvyšší ligu. A liga tím pak ztrácí kvalitu. Jak postup, tak sestup by měl být určitě otevřené. Ať týmy, které na to nemají finančně nebo nemají dostatečně kvalitní hráče, v té lize nejsou. Ať tam jdou týmy, které chtějí, mají na to finance a herní kvalitu. Kolikrát když člověk přijede někam, kde nemají finance nebo kvalitu, tak je zápas utrpení. Kazí to pak třeba kvalitní zápasy jako jsou například proti Jihlavě nebo Budějovicím.

6.10.2018 18:37:16 – S77 » Gratulace k zasloužený výhře pro hráče měsíce ! Dotaz : Proč si nenafasoval modrý kladenský rukavice a hraješ pořád s červenýma ? Nějakej rituál ?

Z Budějovic jsem měl dvoje nové rukavice a navíc mám rád starou výstroj. Některé věci mám deset let nebo i déle. Navíc jsem ušetřil nějaké peníze klubu, protože mi nemusel kupovat rukavice. (smích) Až je zničím, tak si nafasuju nějaké na Kladně.

"Dělal jsem zle, jen když jsem viděl, že někdo nemaká tak, jak by měl."

7.10.2018 10:59:44 – Jindra » Dobrý den Přeji Petre. Gratuluji k tomuto ocenění. No a můj dotaz. Za rytíře jste minulé sezóny nehrál, ale jistě jste rozložení sil v kladenském útoku třeba loni sledoval. Jasné je tedy to, že minimálně tři hráči, kteří patřili mezi to nejproduktivnější odešli. Nebudeme rozebírat zda některý z nich byl udržitelný či ne, to nám nepřísluší. Letos je situace v útoku jiná. Naštěstí jste přišel vy, celkem se daří i Kubovi Strnadovi, snad to půjde i Adamovi Kubíkovi. Jinak hodně mladých v dospělém hokeji nezkušených. Myslíte že takto omlazený útok může navázat na loňskou sezónu, která byla nakonec téměř dokonalá? může me se rovnat týmům, hlavně moravským, které posilovali jako blázen? Pochopitelně vám všem držím palce budu doufat, že sezóna dopadne jak nejlépe lze, co by bylo to nejlépe, to všichni víme.

Odešli odtud kvalitní hráči, ale na druhou stranu se otevřely dveře jiným klukům, kteří také mají kvalitu. Kluci, kteří hráli už minulý rok dobře, ukazují, že se zase posunuli dál a můžou rozhodovat zápasy. Myslím, že kvalita tu určitě je. Kluci, kteří neměli loni takové vytížení, letos ukazují, že jsou dobří a že mají na to být lídry.

7.10.2018 13:08:18 – Marie » Ahoj, můžu se zeptat jaké převládá u kluků v kabině spodní prádlo? Případně jaké máš ty?:-) Díky, fanynka Rytířů Kladno:-)

Omlouvám se, ale nesleduju, kdo má jaké trenky. Každý nosí spodní prádlo, jaké mu vyhovuje. Teď ale asi zklamu, protože takové věci nesleduju.

7.10.2018 14:41:32 – Marek » Zdravim Petre jak by jste jednou vetou popsal hokej v Kladne ?

Rodinná atmosféra s profesionálním přístupem od všech.

8.10.2018 15:14:48 – Pavel » Petře, jak se Vám na Kladně líbí práce s mládeží?

Dělají to tady výborně. I náš asistent Edie Kregl se o to hodně stará, takže vidím, jak k tomu přistupuje a jak komunikuje s trenéry. Dovolím si říct, že úroveň, na jaké se tu pracuje s mládeží, je opravdu vysoká. Je tu spousta lidí, kteří hokej hráli a můžou předat svoje zkušenosti mladým hráčům. To je pro ně to nejcennější.

8.10.2018 16:32:37 – majkl » Dobrý den, Petře, po Budějovicích se povídá, kterak jste dělal zle v kabině, můžete to nějak okomentovat, popř. uvést na pravou míru? V kladenském dresu přeju hodně štěstí. Díky.

Může se povídat, co chce. Jediný případ, kdy jsem tam dělal zle, byl, když jsem viděl, že někdo nemaká tak, jak by měl. Nebo že někdo okrádá tým o to, co si zaslouží. Já nejsem člověk, který by lhal nebo někoho pomlouval za zády. Já jsem vždycky každému řekl všechno narovinu. Možná se to někomu nelíbí, proto tam vzniknou takové věci. Já vždycky všechno dělal tak, abych měl čisté svědomí. Neříkám, že jsem to vždycky udělal dobře, ale člověk si pak za to nese následky. To k tomu patří. Když jsem ale v kabině udělal zle a na někoho jsem řval nebo se s ním pohádal, tak to bylo proto, že jsem mu řekl do očí svůj názor. Dovolím si říct, že jsem tam nedělal zle proto, že bych chtěl něco kazit nebo ničit. Bylo to hlavně o tom, že jsem chtěl, aby všichni makali naplno, abychom měli úspěch. Abychom dosáhli cíle, který jsme si stanovili. To je možná ten největší rozdíl tady na Kladně. Tady zle v kabině nedělám, protože to není potřeba. Všichni chceme jít stejnou cestou, máme společný cíl a táhneme za jeden konec. Proto není potřeba tady něco takové dělat. Pokud se tady stane něco takového, že by někdo třeba nemakal, tak věřím, že se ozve i někdo jiný.

"Před patnácti lety u postupu jsem měl číslo 21. Tak jsem si řekl, že třeba přinese štěstí a zase se to povede."

8.10.2018 19:56:51 – Pory » Ahoj, poprávem gratuluji k hráči měsíce, zasloužíš si to !
Mám pár otázek:
Našel jsem tvoji hokejovou kartičku ze sezóny 02/03 kde si hrál za Vsetín, jak na to vzpomínáš a hlavně jak tě to tam zaválo, videl jsem že jsi tam hrál i za juniorku.
Nepřišlo ti zatím líto, že si u měl hrát s Jardou v jednom útoku a ještě si neměl příležitost ? I přesto že jsi sem právě kvůli tomu přišel ?
Jako klasicky se ptám na číslo.. proč teda zrovna 64 ?
V neposlední řadě bych se tě rád zeptal jak vidíš naše přesilovky ? Často máme problém přejít do pásma, před branou chybí hráč a přihrávky jsou do bekhendu.. je uplne vidět že se tam snažíš neco vymyslet, prihravky a mysleni mas excelentní, stopro to musíte trénovat a kluci co tu jsou s tebou to už trenujou od minuly sezóny.. stále nevím kde je chyba. Já preferuji střelbu z kazdy pozice, at to tam lítá ze vsech stran. Vzdycky se to nekam odrazí. Přijde mi zbytečný za minutu jednou vystřelit a honit to po rozích. Vím že to není tvoje chyba, ale vidim jak nas v tom tlačí bota..
Malem bych zapomnel na tvuj oblíbeny tym v NHL a kdo byl nebo jeste je tvym vzorem kromě Jardy ?
Dekuji za objektivitu a odpovedi, pokracuj dal v tvych výkonech.
Nekonči! Vzdyt ty by si motal hlavy klukům v extralize, máš na to ! A díky že tu jsi

Vsetín je pro mě srdeční záležitost. Byl jsem na Vsetíně od patnácti let do dvaceti. Strávil jsem tam svoje mládí. Bylo to neskutečné, nikdy bych to za nic nevyměnil. Na Vsetín vzpomínám strašně rád. Shodou okolností mě v osmnácti vytáhl do áčka Kladeňák Honza Neliba. Díky němu jsem se dostal do vrcholového hokeje. Kdyby to Honza neudělal, tak jsem nikdy nehrál hokej, to říkám na rovinu. Patří mu za to hodně velký dík. Co se týče čísla, celý život jsem měl čtrnáctku. I tady byla volná, ale vzpomněl jsem si, že když jsem byl na Kladně před patnácti lety u postupu, tak jsem měl 21. Řekl jsem si, že i když jsem hrál celý život se čtrnáctkou, tak si vezmu jednadvacítku a třeba to přinese štěstí a zase se to povede. V NHL nemám oblíbený tým. Fandím všem dobrým hráčům. Vzor nemám a nikdy jsem neměl. Jediný vzor, který jsem obdivoval, je Jarda. I proto jsem rád, že jsme teď kamarádi.

8.10.2018 22:23:38 – Petr Holis » Ahoj Petre, potom co jsem te videl na lede jsem si rikal ze tvoje rozhodnuti ukoncit karieru bylo hodne unahleny. Jsem rad ze pokracujes a zrovna na Kladne.
Zajimalo by me co delas pro to aby ses udrzel ve forme a jestli delas neco jinak nez driv a jestli ti to prijde jako vetsi makacka nez “zamlada”.

Dělám hlavně cviky, které potřebuji k hokeji. To jsem dřív nedělal. V téhle době je výhoda trenérů a lidí, kteří tomu rozumí a dokáží poradit. Člověk tedy nemusí trénovat tolik jako dřív, ale zaměřuje se hlavně na věci, které potřebuje. Trénuju jak individuálně v Praze, tak s týmem tady na Kladně. Platí, jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Vím, co po mně na Kladně chtějí a snažím se k tomu přistoupit tak, abych byl připravený na nejdůležitější část sezony.

11.10.2018 11:35:39 – S77 » V létě si chtěl končit, ale pořád je vidět, že si pro tým hodně platnej hráč ! Neuvažuješ o pokračování i do další sezóny / sezón ? Ať se dal daří a letošní rok skončí pro Kladno i pro tebe úspěšně !

Teď nad dalšími sezonami vůbec nepřemýšlím. Řekl jsem jasně důvody, proč jsem se rozhodl pokračovat. Jeden je ten, že jsem sem mohl vzít syna. Druhý je ten, že to mám 35 minut na zimák, a tudíž rodinu tolik neokrádám o čas, i když ho tu strávím hodně. Třetí důvod je ten, že si můžu zahrát s Jardou v podmínkách, které tu jsou. To, jestli budu pokračovat nebo ne, je strašně daleko. Všechno záleží na rodině, od ní se všechno odvíjí. Teď se soustředím jen na tuhle sezonu a na nic jiného nemyslím.