Byla to dnes asi fuška, ale nakonec jsme roli favorita potvrdili?
Nezačali jsme špatně, ale pak přišla klasika, co se nám tu stala i minule. Ujeli nám jednou dva na jednoho a proměnili to. Nebylo to pak snadné, hned na začátku takto prohrávat.

Asi jsme měli v hlavě trochu i poslední vzájemný zápas doma s Kadaní, kdy jsme druhou třetinu prohráli 0:4 a už jsme to nedohnali?
Říkali jsme si to pořád, určitě to nebylo o nějakém podcenění. Jen jsme je nechali ujet a dali nám z toho gól.

Ve druhé třetině jsi nejdříve úspěšně zakončil samostatný nájezd a pak Jelínkovi připravil puk před prázdnou bránu na vítězný gól?
Snažili jsme se tlačit a i když nám to dlouho nevycházelo, tak nám to tam na konec napadalo. U toho třetího gólu si tam Ziki hezky přibrzdil a našel mě přihrávkou. Já už pak nějak tušil, že si tam Jelen sjede a krásně to zakončil.

Góly sice dlouho nepadaly, ale šancí si poslední zápasy vytváříme docela hodně?
Šancí je tam hrozně moc. Když budu mluvit jen za naši lajnu, tak jsme mohli dát klidně osm gólů. To je hrozné, co my neproměníme. Tedy já jsem na to v naší lajně největší specialista. Jen doufám, že to zlepšíme, protože v play off a třeba i dále už bude šancí ubývat a bude potřeba je více proměňovat.

"Jsem letos mizerný na góly, ale snažím se je aspoň připravovat."

Ale zase boduješ jako nahrávač pro kolegy a to je také paráda, ne?
To jo. Já jsem letos mizerný na góly a když tam mám v lajně takové dva střelce, tak se jim to snažím připravovat. Oni jsou v laufu a střílí jim to, tak není důvod tomu nepomoci.

Ve třetí třetině jsme utkání gólově už jen potvrdili, ale jinak to bylo v závěru docela o přežití?
To určitě. Nás už tam posledních pět minut trenér snad ani neposílal. Opravdu to bylo už šílené, protože viděli, že s tím už těžko něco udělají. Už se nás snažili jen dohrávat. My jsme to ale věděli, on takhle dopadl i zápas v Jihlavě, kde se to na konci také tak řezalo. Snažili jsme se na to dát pozor, abychom se zbytečně nezranili.

Rozhodčí tomu závěru asi také zrovna nepomohli?
Některé jejich výroky moc nechápu, spíš bych řekl, že byly obráceně. Ale s tím my nic neuděláme.

"Co předváděla Kadaň ke konci, to už byl extrém."

Je to těžké hrát zápas proti soupeři, kterému už o samotný hokej až tolik ani nešlo?
Bylo, hlavně ze začátku. To jsme chtěli, aby nám tam napadaly nějaké góly, což se nám nedařilo. A pak ke konci, když už věděli, že se zápasem nic neudělají. Dohrávali každý souboj, ale naštěstí se snad nikomu nic nestalo.

Možná to může být průprava na play off, tam se některé zápasy mohou vyvinout podobně?
To sice ano, ale to co předváděli hráči Kadaně ke konci zápasu, to byl už extrém. Oni vůbec nehráli puk, už se snažili jen o takové ty "horší" zákroky.

Přes závěr dnešního utkání jsme ale i tak byli v posledních zápasech docela často vylučovaní. A i když teď v oslabení více gólů dáváme než dostáváme, asi by to mohl být v dalších zápasech problém?
My si to říkáme v kabině před každým zápasem a ty poslední dvě utkání to opravdu nebylo o rozhodčích, tam ty fauly prostě byly. A co je na tom horší, tak hodně jich bylo útočných a je jasné, že se tomu do dalších fází musíme vyvarovat.

V sobotu máme volný los a následně jedeme do Havířova. To je pro nás jeden z posledních soupeřů, se kterým se následně můžeme potkat i v play off?
Hlavně je to zápas venku, které nám v poslední době moc nevycházely. Takže si potřebujeme vyzkoušet, že budeme umět vyhrávat i venkovní utkání. Navíc s případným soupeřem do play off.

A když tam nastoupíme podobně aktivně, jako jsme odehráli třeba první polovinu zápasu v Prostějově?
Ano, ale zase je to o tom, kolik proměníme šancí a kolik uděláme chyb.

Jak hodně si vybíráme soupeře pro čtvrtfinále?
Ani po pravdě pořádně nevím, kdo tam všechno je. Vím, že se tam motá čtyři nebo pět týmů, ale tabulka je tak vyrovnaná, že je těžko to nějak probírat. My chceme vyhrát co nejvíce zápasů, abychom měli co nejlepší umístění a to je asi vše, co řešíme.