18. kolo Tipsport extraligy – 15. 11. 2019 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
1
 
Zlín
0
 
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, O’Donnell – Filip. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
PSG Berani Zlín: Čiliak – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Nosek, Buchta, Gazda, Novotný – Kubiš, Sedláček, Fořt – Köhler, Claireaux, Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Okál. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

Branky a nahrávky: 6. Zikmund (Jágr, Austin). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. Střely na branku: 23:29. Rozhodčí: Lacina, Pražák – Ondráček, Špůr. Diváci: 4 016. Nejlepší hráči utkání: Denis Godla – Jakub Ferenc.

Úvod zápasu na větší šance rozhodně bohatý nebyl. Kladeňáci si vyzkoušeli přesilovku, vyloženou příležitost si ale nevytvořili. Až posléze byl po objetí branky úspěšný Ladislav Zikmund, který přehodil Čiliakův beton – 1:0. Rytíři si ale následně začali koledovat! Soupeř zrychlil v přistupování a domácí začali chybně rozehrávat. Dalibor Řezníček ale v dobré pozici minul a následný obří závar obrana Kladna se štěstím přestála. Ke konci třetiny pak mezi kladenskými beky projel Jiří Ondráček, ale v úniku zasáhl jen tyč! Při přesilovce už pak Berani dostali velikým tlakem Godlu na záda na led, jenže urputná obětavost domácích přinesla ovoce. Sudí rozpažil!  

Na začátku druhé třetiny si Kladeňáci procvičili přesilovky. Nebezpeční bohužel příliš nebyli, a tak si svoji úspěšnost nevylepšili. V největší možnosti našel Martin Réway před brankovištěm Jakuba Strnada, toho však skvěle vychytal Marek Čiliak. Po většinu periody pak byli domácí dál aktivnější, na navýšení skóre ale nedosáhli. V posledních minutách před sirénou tak začali hrozit hosté. Tomáš Fořt se zajímavě prokličkoval před branku, jeho zakončení ale skončilo bez úspěchu stejně jako bekhendový blafák Jakuba Hermana.

Ve třetí části trend pokračoval a opět přicházel trest za trestem. Jenže Kladeňákům jako by tentokrát nebylo ve výhodě přáno. Rytíři hráli dokonce 68 sekund proti třem, ale ani tak na Čiliaka nevyzráli. Naštěstí pro domácí ale ani hosté nebyli při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě úspěšní. Zlín při výhodě přišel se zajímavým pokusem z levého kruhu, jenže Godla potvrdil skvělou formu a zasáhl lapačkou. Minutu a půl před koncem hosté sáhli k odvolání brankáře, ani se šesti bruslaři v poli už si však nebezpečnou možnost nevypracovali.


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Zlín po změně trenéra úplně změnil styl hry. Jejich hráči jsou velmi aktivní, hodně bruslí a napadají, s čímž jsme měli trošku problémy. Můžeme jenom poděkovat brankáři a klukům, kteří odehráli oslabení a dovedli nás k výhře. 

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): Bez gólu jsme na žádný bod nemohli pomýšlet. Kdybychom dali gól, tak věřím, že bychom bod měli. Dnes jsme ale nenašli žádného střelce. Je to kruté. Gratuluji soupeři k výhře.