Jakub Kania mění třinecký dres za kladenský. (Foto: www.hcocelari.cz)

"Největší důraz teď klademe na posílení obrany. Jakub Kania ve velmi nabitém třineckém kádru nedostal tolik příležitostí, ale o jeho kvalitách jsme přesvědčeni. Pro naše mužstvo bude přínosem, jde k nám na roční hostování,“ okomentoval Kaniův příchod sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda.

Jakub Kania svou celou dosavadní kariéru v extralize spojil s třineckými Oceláři, prvoligové starty sbíral v Porubě, Třebíči, Znojmě a Hradci Králové. V letech 2005-2010 působil ve všech mládežnických reprezentačních výběrech, ve kterých si připsal na šest desítek startů.

V přípravě se na kladenském ledě objeví také zkušený David Pojkar. O působení třiatřicetiletého obránce v kladenském dresu ovšem není rozhodnuto. „Přijdou ještě další hráči na zkoušku, kádr se bude v létě postupně doplňovat, stejně tak i v průběhu sezony. Sestava v současném složení ještě zdaleka není definitivní,“ znovu upozornil Martin Vejvoda. Trenéři A-týmu mají v současné době k dispozici okolo třicítky hráčů, řadu z nich tvoří junioři a další hokejisté, kteří o smlouvu na příští rok usilují.

Rytíři Kladno v přípravě

Brankáři: Jan Chábera, Daniel Vladař*, Jiří Švihálek*.

Obránci: David Růžička, Jan Látal, Jakub Kania, Václav Kolářík*, Michal Gutwald, Martin Kehar*, David Bunda*, František Matula*, Matouš Větrovec*.

Útočníci: Petr Tenkrát, Miloslav Hořava, Jan Eberle, Jan Rudovský, Michal Lukáč, Michal Dragoun, Jan Dalecký, David Stach, Tomáš Pitule, Ondřej Havlíček, Vojtěch Šilhavý*, Martin Slánský*, Petr Janeček*, Jiří Kalla

Uvedeni hráči pod smlouvou a kladenští junioři, hvězdičkou označeni hráči do 20 let.

Čtěte také

27.06.2014 A-tým zakončil suchou přípravu testy na FTVS