Po pěti porážkách slavíme konečně vítězství. Vypadalo to, že nám proti Varům vycházelo prakticky všechno?
Až na ten vstup, kdy jsme prohrávali 0:1. Naštěstí jsme to ještě v první třetině dorovnali a netradičně jsme zvládli druhou třetinu 3:0, což byl naštěstí už dostatečný náskok. Zvládli jsme to pak už i udržet.

Byl to dnes velký rozdíl oproti poslednímu domácímu utkání s Třincem, příslibem už bylo i dobře odbráněné utkání v Hradci?
Oproti Třinci jsme nedostali sedm gólů, takže to asi velký rozdíl byl. V Hradci jsme odehráli kvalitní utkání, byť to na střely bylo 41:18. Podržel nás tam Denis Godla, chytá výborně. Toho tam nemít, tak tyto zápasy takhle vůbec nevypadají.

Bylo to dnes spíše o tom, že Vary nedokázaly naše chyby potrestat tak jako jiné celky, nebo že už jsme ve hře o tolik preciznější a třeba i disciplinovanější?
Tak disciplinovanější jsme určitě nebyli. Bylo tam dost přečíslení, které ale Vary naštěstí nedokázaly proměnit. V porovnání s Třincem byla jejich koncovka trochu horší. To se asi projevilo i na tom konečném výsledku.

Energie měla před dnešním kolem nejvyšší úspěšnost přesilových her (přes 27%) v rámci celé soutěže. My jsme si proti nim dovolili hrát sedm oslabení, ale všechny se nám povedlo ubránit?
My se teď na oslabení hodně zaměřujeme, protože jsme měli ohledně jeho úspěšnosti špatná čísla. Trochu jsme našli tu cestu a směr, kam se v tomto do dalších zápasů ubírat.

"Kdyby mi to přeskočilo hokejku, mohlo to být úplně jinak."

Přesto těch vyloučení, zvláště  ve třetí třetině, bylo opět docela dost?
Řeknu to hodně s nadsázkou, ale možná je pro nás lepší to oslabení než přesilovka. Ta je také občas průšvih. V oslabení můžeme puky třeba jen vyhazovat, což je za mě lepší, než tam něco tvořit. Takhle na jistotu se to hraje lépe.

Byl jsi u vyrovnávacího gólu, kdy jsi zachytil soupeřem vyhozený puk. Možná tento moment rozhodl o dalším vývoji utkání?
Samozřejmě soupeře před zápasem studujeme a říkali jsme si, že budou hrát takzvaný dlouhý roh. Což znamená, že takto puk proženou mantinelem. Takže jsem vlastně věděl, že to tam půjde. Ale zase na druhou stranu, kdyby mi to přeskočilo hokejku, mohlo to být úplně jinak.

Odehrál jsi třetí utkání po návratu do sestavy. Co tu pauzu způsobilo?
Měl jsem skřípnutý záda. Bylo to trochu komplikovanější, ale už jsem to zvládnul a cítím se dobře.

Před reprezentační pauzou nás čekají Vítkovice, pojedeme tam díky dnešku s trochu čistší hlavou?
Rozhodně tam nesmíme jet s pocitem, že jsme něco extra dokázali. Urvali jsme tři body, ale i díky Denisovi. Měli bychom se na to dobře připravit, ale hlavně tam jet s pokorou a obrovským respektem.