„Brzy už budeme pohromadě šestým rokem. Mám štěstí, protože trénuji všeobecně sportovně založené a šikovné děti,“ říká Radek Aschenbrenner, bývalý obětavý obránce a nyní stejně tak obětavý trenér. A jeho kluci mu to vrací stejnou mincí. „Každým rokem se zlepšují. Soupeře, od kterých dříve dostávali dardy, jsou teď schopní porazit. Prostě je na nich vidět, že je hokej baví,“ libuje si „Áša“ a potvrzuje, že svou pozitivní úlohu hrají i sportovní třídy na 12. ZŠ v Brjanské ulici. Ty navštěvuje zhruba polovina mužstva.

„Je ohromná výhoda, když řeším, že mám k dispozici někdy až příliš hodin ledu. Je to pochopitelně o dost příjemnější problém, než pokud by tomu bylo naopak. Kluci jsou víc na ledě a je to znát,“ říká Aschenbrenner, který má velkého pomocníka v osobě asistenta Martina Bauera. Mimochodem syna legendárního útočníka a jednoho ze symbolů zlatých sedmdesátých let Lubomíra Bauera. Oba trenéři doplňují ještě jeden příjemný „problém“. Jejich tým má prý energie na rozdávání, někdy až příliš. „Jsou to neposedové. To je super pro hokej, jenže horší je to občas při hlídání,“ usmívají se.


Soupiska "PZ5" 2015 - 2016               

Tuláček Matěj, Pudil Marek – Aschenbrenner Vojtěch, Aschenbrenner Jakub, Bauer Dominik, Brabec Jan, Daníček Marek, Darsa Filip, Dymák Ondřej, Frýda Vojtěch, Gaži Tadeáš, Kalina Václav, Maxa Ondřej, Mejtský Matyáš, Pachman Tomáš, Pokorný Dominik, Sojka Alex, Toman  David, Trojna Josef, Yushkov Anton. Trenéři: Radek Aschenbrenner, Martin Bauer


Turnaje - přehled výsledků a umístění

Turnaj Kobra Praha (17. dubna)

Výsledky: PZ - Kobra Praha 2:3, PZ - Sparta Praha 8:2, PZ - Střelci Jindřichův Hradec 6:1

Umístění: 1. PZ Kladno, 2. Střelci J. Hradec, 3. Kobra Praha, 4. Sparta Praha

Turnaj Havlíčkův Brod (2. až 3. dubna)

Výsledky: PZ - Hvězda Praha 4:0, Kometa Brno 3:13, Mountfied HK 4:1, Oceláři Třinec 2:1

Umístění: 1. Kometa Brno, 2. PZ Kladno, 3.Mountfield HK, 4.Hvězda Praha, 5. Oceláři Třinec

Young Talents Kralupy n. Vltavou (26. až 27. března 2016)

Výsledky: PZ - Youngs Talents Krkonoše 0:7 a 1:3, PZ - HC Energie K. Vary 2:1 a 1:0, PZ - HC Meteor Třemošná 0:0 a 1:1, PZ Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:5, PZ - HC Letci Letňany 5:4.

Umístění: 1.Young Talets, 2. Liberec, 3. PZ Kladno, 4. Letci Letňany, 5. BK ML. Boleslav, 6. Slavia Praha, 7. Třemošná, 8. Energie K. Vary