Konkrétně za stadionem vyrostly tři buňky, ve kterých se nachází nové vybavení i kompletní sociální zařízení. Vejde se do nich až 26 hráčů. „Situace kolem zázemí pro naše děti už delší dobu potřebovala výpomoc zvenčí. Po jednáních jsme kontaktovali lidi z města, kteří se k nám neobrátili zády, a výsledkem je takováto úžasná šatnička. Byla to pro nás veliká nutnost a nemuselo by končit u jedné šatny. Minimálně ještě dvě bychom využili,“ osvětlil šéftrenér mládežnických kategorií Josef Zajíc.

Projekt byla vystavěn díky podpoře města a Sportovních areálů města Kladna, které stavbu obstaraly. „Chtěli jsme vytvořit něco, co by mohlo klubům ukázat cestu, kterou jít. V budovách už nejsme schopní rozšiřovat šatní prostory. S nápadem přišli pan Zajíc s panem Černým, my na SAMKu jsme se nad tím zamysleli a snažili jsme se to na vlastní náklady provést. Vešli jsme se do 700 tisíc,“ prozradil jednatel Sportovních areálů Jiří Chvojka.

Nové zázemí bylo okamžitě uvedeno do provozu. V úterý v poledne si jej zástupci klubu oficiálně převzali a odpoledne už do něj mohli naběhnout malí hokejisté. „Hned odpoledne místo tréninku mimo led jdeme dětem ukazovat, jak se budou zouvat, jak se budou převlékat, kam si budou věšet věci a tak dále,“ vyprávěl s úsměvem Josef Zajíc, který doufá, že nové prostory budou Rytířům sloužit co nejdéle. „Bude moc důležité, aby to trenéři, kteří tady budou, dokázali udržet v co nejlepším stavu,“ doplnil s tím, že se jedná o jednu z nejhezčích kabin na stadionu.