Vítej doma! Jaké to je být zpátky na Kladně?

Je to dobré, vracím se do známého prostředí. Začínal jsem tady, takže to tady znám velice dobře. Jsem rád, že si mě Kladno vzalo zpátky.

Většinu kladenských hráčů znáš aspoň jako soupeře. Koho si ale pamatuješ ještě jako spoluhráče?

Přímo jsem hrál s Kubou Strnadem, Petrem Hořavou, Tomášem Redlichem, Lukášem Cikánkem a o výluku vlastně i s Jardou Jágrem. Těch kluků je tu ještě celkem dost. Je to příjemné. Určitě je to lepší než jít někam, kde nikoho neznáte. Znám i současné trenéry, trénovali mě v mládeži.

Vracíš se po čtyřech letech z Ústí nad Labem, kde jsi prožil vcelku úspěšné období…

Z týmového pohledu byly první dva roky super, protože se hrálo play off. Ty další dva už to ale bylo špatné. Mně se tam ale hrálo dobře, mám to tam rád. Byl jsem tam spokojený.

V Ústí se v jednu dobu sešla doslova kladenská kolonie – hrál jsi tam ty, Jiří Kuchler, Ladislav Gengel, Petr Tenkrát, Jan Dalecký… Jaké to bylo sejít se tam s těmihle kluky?

To bylo super. Už v prvním roce, kdy jsme Kladno vyřadili, nás tam odtud byla spousta. Proto to pro nás i bylo speciální. V play off to bylo vyhrocené a z naší strany to bylo super. Vyhráli jsme, takže jsme byli spokojení. Možná nám pomohlo právě to, že nás v týmu bylo tolik z Kladna.

Když se oznamoval tvůj návrat, psalo se, že se vracíš z hostování. Jak to tam přesně bylo nastavené?

Každý rok jsem měl do Ústí vyřízené hostování, pořád jsem ale byl hráč Kladna.

V zápasech proti Kladnu jsem z tebe měl pocit, že máš speciální motivaci a hraješ úplně na krev. Jak jsi tyhle zápasy vnímal ty?

Možná tam byla malinko větší motivace než v ostatních zápasech. Já takovým stylem hraju ale asi skoro vždycky. Zápasy byly emotivní a kolikrát to bylo vyrovnané. V takových utkáních se to vždycky hodně hecuje.

„Rytíři jsou jako soupeř strašně nepříjemní, protože po ledě létají a hodně napadají.“

Teď může být motivace zase se poprat s Rytíři o extraligu. Koneckonců ty sis ji za Kladno zahrál…

Jsem strašně rád, že tu šanci mám! Myslím, že šance uspět je veliká. Chtěl bych, abychom se dostali zpátky.

A jakým lákadlem je pro tebe to, že si můžeš znovu zahrát s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem?

Je to sen každého hráče zahrát si s Jardou Jágrem a Tomášem Plekancem. Každý by to chtěl zažít, hraje se s nimi úžasně. Doufám, že si s nimi v téhle sezoně zahrajeme co nejdéle!

Jaké máš vzpomínky na výluku?

Jsou to super vzpomínky. Ať jsme hráli kdekoliv, vždycky byl vyprodaný stadion. Už asi nikdy nezažiju, abychom vyprodali O2 arenu. Jsou to krásné vzpomínky, na které asi nezapomenu.

Letos jsi proti Rytířům nastupoval jako soupeř, takže je můžeš hodnotit z druhé strany barikády. Jaké je současné Kladno jako soupeř?

Jsou strašně nepříjemní, protože po ledě létají a hodně napadají. Hrají agresivní hokej, kde je hodně forčekingu. Je to tím, že tu je hodně mladé mužstvo. Rozhodně to nebyl můj nejoblíbenější soupeř. (smích)

Hned v sobotu bys měl nastoupit proti Vsetínu a hned v bitvě o druhé místo…

Asi bych byl radši, kdybychom hráli doma a proti někomu slabšímu… My si ale nemůžeme vybírat, musíme hrát stejně proti každému. Já se na to ale těším už od včerejška! Doufám, že vyhrajeme.

V Ústí si dostával hodně prostoru a hrál jsi i přesilovky. Víš už, jaká bude tvoje role na Kladně?

Budu hrát přesilovky, v pátek jsme je trénovali. Budu teda hrát kromě standardních situací přesilovky pět na čtyři a pět na tři. Hlavní bude dávat z těchto situací branky, proto tam jsem. Doufám, že budeme dávat góly a snad ty přesilovky třeba budou rozhodovat zápasy.