Jakub Voráček působil naposledy na Kladně v ročníku 2005/06, kdy spolu s juniorkou dokráčel až k mistrovskému titulu. Tehdy si připsal 59 kanadských bodů (21+38) ve 46 utkáních a v play off přidal dalších 11 bodů (7+4) za šest žápasů. V jediném utkání, ve kterém nakoukl do A týmů, se nedokázal bodově prosadit. Další Voráčkovy kroky směřovaly do zámořské QMJHL, v níž hájil kladenský rodák barvy týmu Halifax Mooseheads po dobu dvou sezon. V této době si také vyzkoušel reprezentační výběry do 18 a do 20 let. V roce 2007 byl Jakub Voráček draftován z celkově sedmého místa týmem Columbus Blue Jackets, za nějž následující tři sezony nastupoval. V roce 2011/12 se přesunul do týmu Philadelphia Flyers, jehož lídrem je dodnes. Za seniorskou reprezentaci odehrál Voráček celkem 62 zápasů se 43 body (10+33). V roce 2010 vybojoval spolu s národním mužstvem mistrovský titul a o rok později přidal do své sbírky bronzovou medaili. Na předposledním mistrovství světa pak byl kapitánem české reprezentace a letos to pro něho bude již šestý šampionát, jehož se zúčastní. 

Radko Gudas opustil hokejové Kladno v seozně 2008/09. Řízný bek odehrál v tomto ročníku dvě utkání za juniorský tým a celkem 14 střetnutí v dresu A týmu, z nichž si odnesl jednu asistenci. Častěji nastupoval za prvoligový Beroun, v jehož dresu získal 7 kanadských bodů (1+6) a 110 trestných minut ve 32 zápasech. Následně zamířil Gudas do zámořské WHL, kde strávil sezonu v týmu Everett Silvertips, a poté byl draftovaný jako číslo 66 mužstvem Tampa Bay Lightning. Celkem dva ročníky musel strávit v nižší AHL v dresu Norfolk Admirals, než se v sezoně 2012/13 poprvé podíval do NHL. Následující sezonu už odehrál téměř celou v dresu Lightning a poprvé také nastoupil za seniorskou reprezentaci. V sezoně 2014/15 byl Radko Gudas vytrejdovaný do týmu Philadelphida Flyers, kde hraje spolu s Jakubem Voráčkem. Za českou reprezentaci odehrál zatím Gudas pouze pět zápasů, v nichž nedokázal bodovat. V loňském roce jej připravilo o Světový pohár zranění a rovněž před letošním šampionátem neprošel zdravotní prohlídkou, ukázal však svoji chuť reprezentovat a podruhé už dostal od lékařů zelenou. Podívá se tak na svoje první mistrovství světa. 

Tomáš Plekanec zamířil do Ameriky po sezoně 2001/02, už o rok dříve se ale stal nejlepším nováčkem extraligy a spolu s reprezentací do 20 let vybojoval titul mistrů světa. V posledním ročníku za Kladno posbíral v 53 zápasech 24 kanadských bodů (7+17). Další rok už nastupoval Plekanec za farmářský tým Hamilton Bulldogs, kam byl odeslán z Montrealu, jenž jej v roce 2001 draftoval ze 71. pozice. V sezoně 2003/04 si zahrál kladenský rodák poprvé NHL, nastoupil ale jen do dvou zápasů a další rok strávil opět pouze v AHL. V ročníku 2005/06 se ovšem vše změnilo a Plekanec se stal stálým členem sestavy Montreal Canadiens, kde působí dodnes. V sezoně 2012/13 se vrátil Plekanec zpět do domovského Kladna, jehož dres oblékal v průběhu výluky NHL. Ve 32 zápasech posbíral 46 bodů (21+25). Co se týče seniorské reprezentace, zkušený útočník letos odehraje již své desáté mistrovství světa. Z těch předchozích si odvezl jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Celkem na čtyřech turnajích oblékal Tomáš Plekanec dres s kapitánským céčkem a za národní mužstvo si připsal 63 bodů (32+31) v 97 zápasech. Pro letošní šampionát přenechal roli kapitána Jakubu Voráčkovi. 

Jurij Repe je slovinský obránce, který se do České republiky dostal díky svému angažmá v mládežnických týmech Třince. Ve stejné době také reprezentoval svoji rodnou zemi v týmech do 18 a později do 20 let. V sezoně 2012/13 zamířil Repe do zámoří, kde po dva roky hájil barvy týmů QMJHL Saint John Sea Dogs. Po svém návratu nastupoval za A tým Havířova a odehrál jedno utkání za Třinec. Před sezonou 2015/16 přestoupil do Kladna a díky výborné sezoně si vysloužil nominaci do národního týmu. V posledním ročníku odehrál Repe za Kladno celkem 53 zápasů, v nichž si připsal 5 bodů (1+4). Za slovinskou seniorskou reprezentaci zatím odehrál 8 utkání a získal 3 body (1+2). Spolu se Slovinskem se podařilo Juriji Repemu kvalifikovat na nadcházející olympijské hry, které se uskuteční v roce 2018 v Jižní Koreji.