Extraliga se kvapem blíží ke konci základní části. Rytíům v ní zbývá ještě 13 duelů, v nichž by potřebovali optimalizovat formu, pokud chtějí pomýšlet na příčky zaručující účast v předkole play off. Po porážce v Mladé Boleslavi z desítky vypadli a v pátek se jim ještě vzdálila, když nestačili na houževnatý Litvínov a prohráli 3:5. „Nejspíš rozhodly už dva góly, které jsme dostali v naší přesilovce. Ve všech zápasech, které jsme tu dosud dovedli do vítěžného konce, jsme měli nasazení a entusiasmus. To tam proti Litvínovu bohužel ve dvou třetinách vůbec nebylo,“ neskrýval zklamání trenér David Čermák.

Nepovedený zápas musí Kladno rychle hodit za hlavu. Už v neděli na svém ledě přivítá třinecké Oceláře, které letos ještě neporazilo. Navíc jim dvakrát podlehlo značným rozdílem – 1:7 a 2:6. „Ale nemyslím si, že ty výsledky odpovídají předvedené hře. Na obě utkání jsem zpětně koukal, v prvních třetinách jsme byli lepší, ale pak nám to tam napadalo,“ říká Čermák. V posledním vzájemném střetnutí už Rytíři brali bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech. Nyní se oba týmy utkají počtvrté.

„Pokaždé, když jsme uspěli, bylo to hlavně týmovým pojetím a nasazením. Od toho se chceme zase odrazit. Respektujeme sílu Třince, musíme hrát aktivně od první minuty. Jinak nemáme šanci uspět,“ ví Čermák. Situaci v tabulce komentoval střízlivě: „Pořád se musíme dívat napřed pod sebe, potom až na desítku. Samozřejmě, že chceme, aby sezona dopadla co nejlépe, ale nekoukáme se příliš dopředu. Jdeme od zápasu k zápasu a v každém chceme uhrát body. Je jedno, jestli proti Třinci nebo Pardubicícm, body můžeme brát všude. Na konci základní části uvidíme, na co to bude stačit.“


Partnerem utkání je pekárna La Lorraine


Oceláře táhne polský Kanaďan, návrat hlásí Růžička

Kladno je třetí ze čtyř zastávek v sérii venkovních duelů, kterou Oceláři odstartovali hubeným vítězstvím 2:1 v Mladé Boleslavi. V pátek podlehli Plzni 2:5 a už v sobotu se přesunuli do Kladna, kde před nedělním zápasem absolvují i rozbruslení. Úřadující ligoví šampioni se v rozehrané sezoně konstantně pohybují v bezpečných vodách první šestky, zajišťující přímý postup do čtvrtfinále vyřazovací části. Aktuálně jim patří čtvrtá příčka.

Z prosincového Spengler Cupu si Třinec krom stříbrných medailí přivezl i zlato v osobě utočníka Wojciecha Wolskeho. Polský rodák s kanadským pasem bodoval v každém z prvních šesti utkání, v nichž oblékl ocelářský mundúr. Poprvé vyšel naprázdno až v pátek v Plzni. I tak se ale může chlubit úctyhodnou bilancí – v sedmi zápasech nastřílel osm branek a na čtyři další přihrál. Spolu s uzdraveným kanonýrem Martinem Růžičkou (0+4 ve čtyřech utkáních) zvedá třinecký útočný potenciál o několik úrovní výš. Dlouhodobé týmové produktivitě vévodí Matěj Stránský (14+15), pravidelně boduje i Petr Vrána (9+16). Na Kladno se nepochybně těší také slovenský forward Tomáš Marcinko (11+11), který Rytíře v prvním vzájemném duelu srazil hattrickem.

Podobně jako Středočeši se i Slezané mohou spolehnout na podporu ofenzivy ze zadních řad. Obránce Martin Gernát sbírá především asistence – zaznamenal jich už 21. K tomu přidal čtyři gólové trefy, což z něj dělá druhého nejproduktivnějšího beka ligy po kladenském Bradym Austinovi. Oporou defenzivy je také kladenský odchovanec Milan Doudera (4+7). Nepříjemná je však pro zadní řady červenobílých absence matadora Lukáše Krajíčka (1+7), který byl zdravotními problémy nucen dočasně přerušit profesionální kariéru.


Legenda legendám, Kladno uctí památku Ivana Hlinky a zavzpomíná na Eduarda Nováka

V rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá odehrají Rytíři nedělní utkání ve speciálních dresech, jejichž součástí je podobizna Ivana Hlinky, který by právě v neděli 26. ledna oslavil 70. narozeniny. Kladno však zároveň zavzpomíná na svou klubovou legendu Eduarda Nováka. Ten si s Hlinkou zahrál na mnoha reprezentačních akcích včetně olympiády. Více jsme o speciálním utkání pro Ivana Hlinku psali ZDE.

Speciální zápas zahájí čestným vhazováním Novákova manželka Zdenka. „Manžel pro Kladno žil. Jsem přesvědčena o tom, že by mu zápas, který mu Rytíři věnují, udělal velkou radost,“ říká.


Vítězové soutěže

Stý letošní gól Kladýnka dal v pátek Petr Vampola. Před pátečním utkáním vyhlásil klub na Facebooku soutěž o hodnotné ceny, které dostanou ti, kdo uhodnou jméno střelce 100. branky Rytířů v sezoně. Z následného losu všech, kteří správně tipovali, vzešli toto výherci (dle pořadí od 1. do 3. místa): Pavla Horová (vyhrává hru NHL20 na PS4, 2x lístek na sobotní Ples podnikatelů a sportovců a 2x lístek na nedělní zápas proti Třinci), Miroslav Haša (2x lístek na nedělní zápas) a Jiří Dála Demjan (2x lístek na nedělní zápas). Všem výhercům gratulujeme.

Výherci, kontaktujte nás, prosím, na emailové adrese lukas.judl@rytirikladno.cz, abychom se domluvili na předání výher.


Kontroly u vstupu

Z důvodu nevhodného chování některých diváků během pátečního utkání budou zpřísněny kontroly u vstupů na stadion, aby nedocházelo k pronášení nedovolených předmětů.


Rytířská trefa s Invia 

Během všech domácích utkání Rytířů budete moci o každé přestávce soutěžit s Invií o zájezd v hodnotě až 40 000 korun!

Z řad fanoušků bude vždy vybrán jeden soutěžící, který pak bude mít o přestávce možnost soutěžit. Tyto soutěže jsou populární především v americké NHL, kde musíte trefit ze středového kruhu malinkou díru na puk. Máte tři pokusy. Pokud se vám to podaří, poletíte se společností INVIA na dovolenou v hodnotě 40 tisíc korun!

Chcete se dobře bavit i o přestávce? Tak pojďte soutěžit na ledovou plochu! Přihlásit se můžete on-line prostřednictvím formuláře.


Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.


Utkání 40. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Oceláři Třinec se odehraje v neděli 26. ledna od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY 
Rytíři Kladno HC Oceláři Třinec
Bilance 
11. místo 4. místo
39 zápasů, 13-3-5-18 38 zápasů, 19-3-4-12
50 bodů, skóre 100:127 67 bodů, skóre 120:99
Lídr kanadského bodování 
Brady Austin Matěj Stránský
30 b (12+18) 29 b (14+15)
14. místo v lize 18. místo v lize
Nejlepší střelec 
Brady Austin Matěj Stránský
12 g 14 g
23. místo v lize 13. místo v lize
Nejproduktivnější obránce 
Brady Austin Martin Gernát
28 b (12+18) 25 b (4+21)
1. místo v lize 2. místo v lize
Přesilovky
úspěšnost 17,12 % - 7. místo úspěšnost 24,82 % - 2. místo
Oslabení 
ubránění 81,41 % - 10. místo ubránění 84,13 % - 4. místo
Brankáři 
Denis Godla Petr Kváča
34 zápasů - 16 výher, 18 proher 23 zápasů - 12 výher, 7 proher
úsp. 91,66 %, prům. 2,81 g/z úsp. 92,13 %, prům. 2,27 g/z
Lukáš Cikánek  Jakub Štěpánek
7 zápasů - 5 proher 7 zápasů - 4 výhry, 3 prohry
úsp. 86,06 %, prům. 4,66 g/z úsp. 91,54 %, prům. 2,38 g/z
Adam Brízgala Nick Malík
2 zápasy 2 zápasy - 1 prohra
úsp. 85,00 %, prům. 5,00 g/z úsp. 79,49 %, prům. 6,23 g/z