Rytíři zaznamenali před reprezentační přestávkou dvě vítězství, po návratu na led ale nestačili na pražskou Spartu, které podlehli 2:6. V minulém víkendu ale Kladno dokázalo, že chce pokračovat v kvalitních výkonech a nejprve doma porazilo Zlín 1:0 a následně vyhrálo v Olomouci 3:1! Díky šestibodovému zisku se tak posunulo na desáté místo a na osmé Vítkovice už ztrácí jen dva body.  „Samozřejmě, že jsme s víkendem spokojení. Máme plný počet bodů, ale s hrou proti Zlínu jsme spokojení nebyli. Takové zápasy ale přijdou. Důležité je, že jsme bodovali rovnou za tři body. Proti Olomouci nám pomohlo, že jsme se dostali do vedení 2:0. Olomouc doma dlouho nevyhrála a padlo to na ně. Hráli v křeči a určitě nepodali takový výkon jako v zápase u nás. To pro nás bylo trochu ulehčení,“ hodnotil poslední dva odehrané zápasy trenér David Čermák.

Hlavním strůjcem víkendových vítězství se stal bezpochyby gólman Denis Godla, který zazářil prvním čistým kontem v dresu Rytířů a ke druhému neměl daleko! Proti Olomouci inkasoval až v 56. minutě a celkově lovil puk z branky po dlouhých 124 minutách a 33 sekundách. Jeho úspěšnost za dvojici zápasů? Neuvěřitelných 98,8 %. „Bez gólmana se vyhrát nedá. Denis podal o víkendu parádní výkony a za dva zápasy pustil jediný gól. Měl několik těžkých zákroků v obou zápasech a podržel nás. Díky němu jsme zůstali ve hře,“ chválil svého svěřence Čermák.

Ukončí Rytíři libereckou vítěznou sérii?

Bílí Tygři jsou momentálně ve výborné pohodě a díky pěti výhrám v řadě se nacházejí na páté příčce tabulky Tipsport extraligy. Důležité je ale zmínit, že před úctyhodnou šňůrou výher Severočeši ve stejném počtu zápasů v řadě prohráli. Od poloviny října až do konce měsíce museli skousnout pět porážek, chytli se znovu až proti Spartě. A zjevně se chytili dobře, protože od té doby neprohráli. Doma si Bílí Tygři naposledy smlsli na Litvínovu, který porazili jednoznačně 6:1. Venku pak urvali těsně vítězství 4:3 na ledě Zlína. Nyní před sebou severočeský klub má další domácí duel, který se navíc bude hrát před kompletně nabitou Home Credit Arenou. „Liberec je určitě favorit. Doma jsme ho zaskočili a určitě nám to bude chtít vrátit. Samozřejmě tam ale jedeme s cílem bodovat a určitě se chceme porvat o co nejlepší výsledek,“ prozradil před nadcházejícím duelem kladenský trenér.

Impulsem pro Liberec se dozajista stal příchod talentovaného brankáře Dominika Hrachoviny. Ten zatím odehrál za Bílé Tygry dva zápasy, které oba vyhrál a udržel v nich úspěšnost zásahů 93,55 %. To jsou o poznání lepší čísla, než na svém kontě mají jeho kolegové Justin Peters (88,18 %) a Marek Schwarz (89,68 %). Z hráčů v poli dominují Michalové Birner (10+11) s Bulířem (8+11), kterým dobře vypomáhá také Slovák Libor Hudáček (8+9). Liberečtí by v aktuálním ročníku potřebovali vylepšit hru v oslabení. V průměru totiž ubrání jen 78,33 % soupeřových přesilovek, což je druhé nejhorší číslo v rámci celé ligy.

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas Kladna s Libercem po návratu Rytířů do extraligy, to byla slušná divočina. Kladeňáci doma dvakrát prohrávali, když se prosadili Oldrich Kotvan a Rostislav Marosz, pokaždé ale našli odpověď. Nejprve vyrovnal Jaromír Jágr a posléze jej napodobil Brady Austin. Ve druhém případě už přitom běžela 54. minuta. Ve zbytku utkání se toho ale ještě stihlo udát hodně! Brady Austin poslal Rytíře druhou trefou do vedení, na což ještě zareagoval při hře bez brankáře Michal Birner. Domácí se ale nevzdali a další Austinovu ránu dorazil do sítě Jaromír Jágr. V poslední minutě pak trefil odkrytou klec ještě Jakub Valský, který tak stanovil konečné skóre 5:3.

Utkání 20. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec  Rytíři Kladno se odehraje v pátek 22. listopadu od 18:00 v liberecké Home Credit Areně. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.