Proti Plzni to byla pořádná divočina, nakonec ale ani pět branek nestačilo na výhru…

Jak říkáš, dali jsme pět gólů, hecli jsme se, měli jsme slibný začátek… Ale bohužel… Když nebudeme pořádně bránit, nemůžeme uspět. Chybí nám zkušenost v okamžicích, kdy je to vyhrocené. Nedokážeme si vedení podržet.

Z čeho pramenilo, že to byla taková divočina?

Plzeň není z těch týmů, které jsou zalezlé a čekají na naše chyby. Proto se nám možná taky hrálo lépe – hrají útočně a my taky. Oni si to ale v závěru dokáží pohlídat, což nám chybí.

Šli jste do zápasu s tím, že chcete hrát takhle útočně?

Šli jsme do toho s tím, že chceme hrát aktivně a bruslit jeden za druhého. To se nám ale dozadu vůbec nepovedlo. Do útoku to šlo, ale do obrany ne. Je to naše hloupost. Je trestuhodné dát pět gólů a osm dostat. Žákovská chyba.

Denis Godla se na konci zápasu hodně vztekal po dvou rychlých gólech…

Ani se mu nedivím. Už je toho na něj taky dost, tlak stoupá. Nedivím se mu, jsou to emoce, což k tomu patří.

Od začátku jsme oproti posledním zápasům přitvrdili hru, čemuž pomohlo i znovuobnovení lajny Hajný – Kaut – Bláha. Je potřeba i právě tohle zlepšit?

Určitě. Tohle jsou zrovna kluci, kteří to takhle umí hrát. Navíc jsou celkem odpočatí a silní. Je to jejich práce a dnes hráli skvěle. Nemůžeme nikomu nic vyčítat, dali jsme do toho všechno. Celou sezonu nám ale hapruje defenzivní hra. Nejsme v ní tak silní jako v útočné hře.

"Fanoušky prosím, aby nad námi ještě nelámali hůl a dál věřili."

Co do dalších kol? Naše situace nevypadá vůbec dobře.

My musíme už jenom vyhrávat, nic jiného už nám nezbývá. Nesmíme být skleslí a házet to za hlavu. Musíme to odmakat do posledního zápasu, abychom si pak nemohli nic vyčítat. Je to hloupost, když jsme měli náskok patnáct bodů… Musíme se tomu postavit čelem a bojovně. Rozhodně bych to nechtěl odevzdat.

Doma jsme celou sezonu bodovali, teď jsem ale paradoxně právě proti Pardubicím podali nejhorší výkon z posledních tří zápasů. Čím to je?

S Pardubicemi to byl úplně jiný zápas, je to soupeř, který je vedle nás. Plzeň a Liberec jsou nahoře, takže jim prakticky o nic nejde, jen o umístění do play off. Je defenzivní hra moc netrápí, proto to mají otevřenější a proto padá i víc gólů.

Po zápase v Olomouci jste si v kabině vyříkávali spoustu věcí, ale evidentně to úplně nefungovalo. Jak pracujete teď na tom, abyste zlepšili pošramocenou psychiku?

Snažíme se to hecovat a mluvit k sobě. Hecujeme se, že nemůžeme být skleslí, protože šance je pořád. Snažíme se být pozitivní, protože štěkat na sebe nemá cenu, to nás jen sráží. Musíme se k tomu postavit čelem a bojovat.

Zbývají poslední čtyři kola a i v nepříznivé situaci vás stále chodí podporovat spousta fanoušků. Co vzkázat jim?

Fanoušky prosím, aby nad námi ještě nelámali hůl a dál věřili. Já můžu zaručit, že tam necháme všechno a odbojujeme to do poslední vteřiny.