Zápas s Třebíčí přinesl první porážku v sezoně. Asi to moc nevypadalo jako zápas prvního s předposledním?

Z naší strany to byl velmi špatný zápas. Měli jsme tam hodně špatné pasáže a když už z naší strany přišla nějaká lepší, tak trvala jen chvilku. Pak jsme se tím uspokojili a začalo to být zase špatné. Dnes to jen díky Koprovi neskončilo větším rozdílem pro soupeře.

V úvodu na nás Třebíč nastoupila ve vysokém tempu, nemohlo dojít trochu k podcenění soupeře?

Těžko říct. Pravdou ale je, že venkovní zápasy máme už od přípravy špatné. Musíme se na to zaměřit a příště to musí být mnohem lepší.

V zápase jsme dvakrát prohrávali, první naše branka padla po šťastných odrazech…

Kluci hráli tu přesilovku dobře, byly tam střely a byly tam i šance. Byl to sice šťastný gól, ale přišel po našich šancích. I takové góly padají. Jak ale říkám, přesilovka byla dobrá, problémem dnes byla spíš hra pět na pět.

Devatenáct vteřin před koncem jsi nám vystřelil bod. Spadl ti kámen ze srdce?

Já jsem tam přijel a Klozák mi přihrál krásně na volej zpoza brány, tak jsem se to snažil cpát nahoru a vyšlo to. Samozřejmě jsme v tu chvíli byli hrozně rádi.

„Budu rád, když na dnešek zapomeneme a vrátíme se na vítěznou vlnu.“

Z tvojí lajny dnes vypadl Johan Lorraine. Netrvalo chvíli než si souhra sedla?

Systém, který hrajeme, je skoro stejný pro všechny pětky. Akorát v první třetině jsme točili tři centry, protože nám jeden útočník chyběl. Samozřejmě, když si na někoho zvyknete, tak vám to sedí líp, ale systém je pro všechny stejný, takže ve změnách v lajnách by problém být neměl.

Několik sezon jsi v Třebíči odehrál, jaký to byl pro tebe návrat?

Poznal jsem tady spoustu lidí a abych řekl pravdu, moc takové zápasy rád nemám. Měl jsem to tady ale hrozně rád, takže na jednu stranu to bylo hezké se sem vrátit.

Zatím jsi nejproduktivnějším kladenským hráčem s jedním gólem a pěti asistencemi. Jak ti celkově sedí hra Rytířů?

Snažím se na individuální statistiky nekoukat, jsem ale rád, že se daří. Jinak jdu den za dnem, trénink za tréninkem, zápas za zápasem. Uvidíme, jak to bude na konci. Hlavně budu rád, když na dnešek zapomeneme a vrátíme se na vítěznou vlnu.

V sobotu nás doma čeká Ústí nad Labem. Co od toho očekáváš?

Musíme zapomenout na dnešek a vyhrát za tři body.