Ze zápasu proti Pardubicím bereme tři body, které nás posunuly na deváté místo. Jsou o to důležitější, že přišly proti Dynamu?

Je pro nás moc důležité neztrácet se soupeři, kteří jsou za námi. Neztrácet s nimi a vůbec jim nedávat čuchnout, aby neměli šanci se k nám přiblížit. Když pak dokážeme překvapit některé silnější soupeře, což se nám několikrát podařilo, tak je to jenom plus. Chtěli bychom uhrát osmičku a zabojovat o play off.

Proti Pardubicím jsi odehrál asi zatím svůj nejlepší zápas za Kladno. Souhlasíš?

Nebudu se hodnotit, hodnotím se nerad. To je na jiných, na spoluhráčích nebo trenérech. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, ale nezačali jsme dobře a opět jsme dostali gól. Musíme si pohlídat začátky zápasů. Dnes se nám podařilo to otočit, ale se silnějšími soupeři už nám to třeba nemusí vyjít. Doufám, že si to příště lépe pohlídáme a budeme to mít víc pod kontrolou.

Co zlomilo zápas. Byl to první zásah, po kterém jsme zlepšili naši hru?

Já bych řekl, že jsme byli lepším týmem předtím, než jsme dali gól, i potom. Nehráli jsme zle, jenom vždycky uděláme hloupou chybu, která nás stojí zbytečný gól. Denis se může v bráně přetrhnout, jak chce. Musíme mu víc pomoct, zase jsme dostali úplně zbytečný gól.

Chytré přihrávky jsi tam měl i v předešlých zápasech, góly z nich ale byly až dnes. Zvykli si na to už spoluhráči?

Víťa Bílek je střelec, což všichni víme. Rád hraju i s O’Donnellem, který umí taky vystřelit z první. To je důležité. Jakmile to zpracujete, tak brankář má dostatek času se přesunout. Brankáři tady jsou většinou natolik kvalitní, že pak už střelu dokáží chytit. Jakmile nevystřelíme z první, tak je strašně složité skórovat. Podívejte se třeba na Gulaše. Kdyby zpracovával a počkal dvě tři sekundy, tak nemá tolik gólů.

Cítíš na sobě tlak, že ty sám ses ještě gólově neprosadil?

Vůbec. Samozřejmě o tom vím, ale nějak mě to netrápí. Snažím se pomoct týmu, jak to jde. Když můžu vystřelit, tak vystřelím, když vidím někoho v lepší pozici, tak mu nahraju. Nebudu střílet jen proto, že jsem ještě nedal gól.

"Když se chci na ledě zhluboka nadechnout, tak se hned zakašlu."

Kolikrát už to ale vypadá, že jsi ve střelecké pozici, přesto přihráváš…

Já se tomu rozhodně nevyhýbám. Dneska jsem dvakrát střílel a jednou mi tam vjel Víťa. Je to škoda, třeba by to tam padlo. Když vidím, že na mě vyjede obránce, tak nebudu střílet, abych ho netrefil. Když na mě vyjede brankář a vyjde přihrávka, tak je to v podstatě do prázdné brány. Neupínám se na to, abych dal co nejdřív gól.

Už v několika zápasech jsi předvedl, že umíš rozdat i pořádné hity. Je i tohle způsob, jak se snažíš pomoct týmu?

Já se tomu nevyhýbám. Jsem na to zvyklý, dva tři roky jsem byl v Kanadě, takže jsem se to tam naučil. Když je možnost, tak to dohraju. Třeba dneska to ale nebyl žádný velký hit. Soupeř předtím upadl a já se bál, abych mu něco neudělal. Jakmile jde hráč před soubojem dolů, tak je to nebezpečné. Musel jsem tam zpomalovat. Už nešlo zabrzdit, snad mu nic nebude.

Před měsícem sis prošel nemocí, jsi už po této stránce v pořádku?

Nějak mě to nepřešlo, pořád jsem nakřáplý. Zítra si zajdu k doktorovi a budu to řešit, protože se srdečním onemocněním to nechci riskovat. Myslel jsem, že mě to přejde. Do nějaké doby to bylo dobré, ale jakmile jsme hráli víc zápasů po sobě a do toho byly každý den tréninky, tak se to zase trochu vrátilo. Doufám, že se to vyléčí a budu se moct soustředit jenom na hokej a ne na to, jestli jsem na sto procent zdravý.

Takže tě to na ledě hodně omezuje?

Není to nic vážného, ale dýchá se mi hůř. Když se chci na ledě zhluboka nadechnout, tak se hned zakašlu. Nemůžu dýchat tak, jak bych si představoval. Na tom jsem celé léto pracoval, abych mohl vdechovat a vydechovat větší objem vzduchu, abych se rychle zregeneroval. Momentálně mi to nejde.