II. část - 9. kolo ELIOD Extraligy ml. dorostu - 21. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

5

Třemošná
3

Rytíři Kladno: Suk – Staněk, Alscher, Robovský, Sýkora, Ticháček – Chrenka, Bašta, Procházka, Kraus, Bulva, Sachr, Kouba, Nedvěd, Ullrych, Šapovaliv. Trenéři: Kregl, Neliba.
HC Meteor Třemošná: Bočan – Pícl, Poch, Šedivý, Jánský, Plecitý, Psota, Bulka – Vágner, Korčák, Kozlík, Matoušek, Antony, Seidler, Holý, Beránek, Stárek, Bláha. Trenéři: Barčák, Sýkora.

Branky a nahrávky: 1. Bulva (Ullrych, Sachr), 4. Sachr (Bulva, Ullrych), 14. Ullrych (Bulva, Ticháček), 22. Bašta (Šapovaliv, Procházka), 40. Staněk (Bašta, Ticháček) – 8. Beránek (Bulka), 18. Holý (Poch), 57. Kozlík. Třetiny: 3:2, 2:0, 0:1. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:24. Rozhodčí: Hlinka - Tichý, Hřebíček. Diváci: 70.

Kladno zažilo skvělý vstup do zápasu. Neuplynula ani minuta hry a skóre bylo otevřené. Petr Ullrych vypálil z mezikruží, gólman Bočan vyrazil puk pouze před sebe a Filip Bulva doklepával do odkryté klece – 1:0. Druhý gól padl záhy a bodově se prosadili tytéž tři hráči. Filip Sachr nejprve trefil přední tyč, avšak z následné dorážky už byl přesný – 2:0. V 8. minutě si vzala slovo Třemošná a v přesilové hře snížila – 2:1. O minutu později mohli hosté srovnat, ale trefili pouze tyč. Dvoubrankové vedení zařídil Petr Ullrych, jenž napodobil situaci u prvního gólu a dorážel odražený puk do odkryté klece – 3:1. Individuální akcí začínající ve středním pásmu se prosadil Jakub Holý a Meteor prohrával opět jen o gól – 3:2.

I do druhého dějství vstoupili Kladenští skvěle. David Bašta dorazil střelu Matyáše Šapovaliva a domácí potřetí v zápase vedli o dva góly – 4:2. Na další přesný zásah čekali diváci až do poslední minuty této třetiny. Filip Staněk dostal puk do jízdy a umístil jej k pravé horní tyčce – 5:2.

Po vydařené druhé periodě ubrali naši hráči trošku páry a zápas se dohrával v poklidu. O jediný gól v poslední části se postarali hráči Třemošné. Patrik Kozlík se pokusil zápas v 57. minutě zdramatizovat, leč marně – 5:3. Kladno v zápase vybojovalo tři body a účast v play off se mu zase o kus příblížila!