Druhé domácí utkání a opět po velkém boji pouze bod. A opět spíše vydřený, že?

Jsou to už zápasy ve stylu vyřazovacích bojů, hodně bojovné. My ale musíme i v těchto zápasech  makat daleko více, abychom v play off pak podali co nejlepší výkon.

Byl Přerov svým stylem hry hodně nepříjemný?

Tak oni hodně brání, to všichni viděli. Hodně bojují, hrají do těla, jsou to vysocí hráči. To se hraje těžko. Bylo tam spoustu vyloučených, my jsme hlavně nedali góly.

V letošní sezóně jsi se profiloval jako obránce, který se soustředí hlavně na obranu. Nicméně v posledních kolech (a i dnes hlavně ve třetí třetině) jsi čím dál více často k vidění i před soupeřovou bránou. Kde se vzal ten zvýšený ofenzivní apetit?

Asi je to tím, že si teď přijdu sebevědomější. Dostal jsem na ledě v poslední době dost prostoru, a tím  si i víc věřím. Takže když vidím vepředu nějakou šanci, tak tam občas vlétnu. Škoda, že to ani dnes nevyšlo.

Jsi prakticky posledním hráčem Rytířů, který se letos ještě neradoval ze vstřelené branky. Je toto i ten důvod?

No mám toho černého Petra. ale to se nedá nic dělat. Já jsem naopak rád, že se týmu daří. I když poslední zápasy to není úplně ono. Musíme se teď trochu probrat, protože už to bude brzy navazovat na play off a jde do tuhého.

Do sestavy přišlo v poslední době několik nových beků, nicméně ty si držíš zatím pevné místo v sestavě a to dokonce v první obraně s Brandonem Nashem?

Která lajna to je, to bych asi nerozlišoval. Každý máme v týmu nějakou roli. Důležité je, aby ten hráč hrál zodpovědně, o což se snažíme všichni. I když ne pokaždé se to podaří. Sice ono je také dost kluků zraněných, ale jsem rád, že jsem letos šanci dostal a dělám všechno poroto, abych si to udržel.

Měli jsme dnes hodně nevyužitých přesilovek. Ty na ně na led nechodíš, ale neříkáš si, jestli by to nechtělo změnu?

Tak mě by to rozhodně nevadilo, já bych byl určitě rád. Ale klukům věřím, mají to secvičené dobře. To že se to občas nepovede neznamená, že by to bylo špatné.  Dnes tam bylo zase hodně smůly.

Zajímavostí je, že ačkoli Kladno letos rozhodně neinkasovalo nejméně branek, tak ale na kladenské gólmany doletělo v průměru nejméně střel za zápas. A ve stejné statistice jsme byli nejlepší i loni za účasti Chomutova. Je to znak nějaké nadprůměrné bojovnosti nebo obětavosti v obranné hře Kladna?

My jsme si už na začátku řekli, že nejsme tým hvězd a že potřebujeme bojovat. A asi i na této statistice se ta naše bojovnost ukazuje.

I když byl dnešní zápas jen za jeden bod, tak jste ale navýšili náskok v tabulce na šest bodů a ve středu můžete v Budějovicích definitivně stvrdit první příčku?

Bude to hodně důležitý zápas a bylo by pěkné, kdybychom vyhráli. Bude to hodně kvalitní soupeř a máme se na co těšit. Na první letošní zápas na Motoru samozřejmě vzpomínám, těch 9:7 byla dobrá kovbojka. Teď ale doufám, že to z naší strany bude o hodně lepší.