Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny. 

27.4.2018 16:40:40 – vip » Ahoj Cigi, budeš takhle skvěle chytat i příští rok? :-)

To je těžká otázka. Doufám, že to půjde ještě lépe, to se ale teď říct nedá. Musím makat dál a doufat, že to tak bude.

27.4.2018 16:51:35 – mf » Zdravím Lukáši, kdo podle vás letos vyhraje Stanley cup? Budete sledovat českou reprezentaci na MS? A jak podle vás letos dopadneme?

Vůbec si netroufnu říct, kdo letos vyhraje Stanley Cup, protože to skoro vůbec nesleduji. Když teď máme volno, tak to nesleduji vůbec. Abych řekl pravdu, tak ani nevím, kdo tam je. Na repre se koukat budu, to mě vždycky baví. Koukám se třeba i na Švédsko, Finsko, nejenom na nás. Mistrovství sleduji dost. Šanci na úspěch mají všichni. To jsme ukázali i my na Kladně. Lidi nás hodně podceňovali a nakonec jsme došli až do baráže. Věřím, že tedy uspějí a nějakou medaili udělají.

27.4.2018 16:57:43 – Anonym » Jak jsi se dostal k hokeji?Chtěli jsi být vždycky brankář nebo jsi uvažoval o útočníkovi nebo obránci?Od kolika jsi začal s hokejem?

Můj táta hrával hokej v Neratovicích v asi třetí nejvyšší soutěži. Tak jsem se na něj chodil koukat a ve čtyřech letech mi dal brusle. Asi po roce, co jsme hráli, jsem na tréninku vlezl do brány, tak mi táta koupil výstroj. Od té doby už jsem tam zůstal. Vždycky mě bavilo ale být i útočník. Do dvanácti let jsem třeba v jednom zápase hrál a ve druhém chytal. Dokonce jsem jednou v turnaji na Zbraslavi vyhrál titul nejlepšího střelce i gólmana turnaje.

27.4.2018 17:02:14 – Anonym » Uvažoval jsi že půjdeš k jinému týmu než je Kladno ,třeba někam do extraligy?
Jinak věřím že se tam příští rok už dostaneme ,byla škoda že to letos nevyšlo ,ale byla to skvělá sezóna na kterou se hezky koukalo

Věděl jsem, že mám opci a Kladno má na mě právo. Takže jsem ani o jiném týmu neuvažoval. Kladno uplatnilo opci a tím je to vyřešené.

27.4.2018 17:11:39 – Týna » Jak si byl letos v týmu spokojený? Když bude možnost, zustaneš nadále na Kladně? Doufáme, že příští rok se ti už povede vychytat extraligu!

Parta byla dobrá, to je vždycky důležité. Neudělali jsme poslední krok, na druhou stranu si teď zpětně myslím, že sezona byla podařená.

"Bylo by dobré, kdybychom šli stejnou cestou, jako jsme šli teď." 

27.4.2018 17:27:10 – Terka » Jaká byla atmosféra v kabině po celou dobu?

Parta byla super a od toho se to odvíjí. Bylo tam hodně mladých kluků, takže to byla taková bojovná parta. Bylo to dané i tím, že jsme nebyli žádní favoriti a byli jsme bez nervozity. Ke konci už ale bylo znát, že jde o hodně, a kluci trochu znervózněli. Takový je ale hokej, bez toho to nejde. Myslím, že jsme to odehráli super.

27.4.2018 19:07:30 – michal » Cigi, jak často se protahuješ? Jeslti denně nebo třeba jen 3x za týden? Díky a ať se ti daří

Protahuji se před a po každém tréninku a taky před a po každém zápase. Když máme zápas, tak je to čtyřikrát denně, když máme jen trénink, tak dvakrát.

27.4.2018 19:47:43 – Matyáš Weisse-8 let » Jak se Ti povedlo vyřadit Motor České Budějovice?

Já nedal ty góly, které jsme Motoru dali, takže je to samozřejmě zásluha celého týmu. Rozhodly první dva zápasy, které jsme u nich vyhráli. Tím jsme je dostali trochu pod tlak a oni se z toho už nedostali. Nikdo nemohl počítat, že vyhrajeme 4:1. Říkali jsme, že bychom je třeba mohli utahat a potrápit a dát to na sedm zápasů. Nakonec to vyšlo takhle rychle, což nikdo nečekal.

27.4.2018 23:04:44 – hofi » proč číslo 33?

Vždycky se mi líbila trojka. S číslem 33 navíc chytal Patrick Roy, kterého jsem měl rád, a taky Milan Hnilička, kterého jsem jako Kladeňáka obdivoval.

28.4.2018 1:32:27 – Jindra » Dobrý den Lukáši. Blahopřeji k ocenění, ale hlavně k výkonům. Přiznávám, že během sezóny jsem patřil mezi ty, kteří mysleli, že post v brance je naší slabinou. Můj názor je teď jiný. No a dotazy. možná bych je měl směrovat i jinam, ale tu možnost nemám. Na kladně byla vytvořena jakási tříletá koncepce, hned první rok se asi povedlo víc, než se čekalo. Nyní pan Hořava, tedy hlavní strojvůdce koncepce hned po roce odchází. Myslíte že je možné takto pokračovat a navázat na koncepci pana hořavi, nebo se to nějak rozplizne a budeme hledat cestu. Dále pak toto. Stále jsem kritizoval formu řízení klubu ze zámoří, teď bylo jasné, že tým se výrazně posunul po návratu Jaromíra ze zámoří a i on zřejmě poznal, že řídit klub přímo z lavičky je asi něco jiného. Byla to po návratu Jaromíra velká změna? No a otázka poslední. Neustále se nám tvrdí, jak velkou výhodou je pro nás úzké kluziště. Já si to ovšem nemyslím. Svědčí o tom i některé porážky s mužtvi, která by náš tým opravdu porážet měl, například havířov. ve vyřazovacích bojích jsme pak s Budějovicemi ztratili jen jediný zápas a opět doma. O baráži už ani nemluvím. Ztratit doma v baráži více než polovičku bodů, to o nějaké ohromující výhodě zrovna nesvědčí. Jinak držím palce a těším se opět na ligové boje. Postup mezi elitu ovšem bude náročnější a náročnější, nevím nevím, jestli si tu radost ještě někdy vychutnám.

Teď jsem četl, že zůstává snad šestnáct hráčů, takže si myslím, že to je jasná odpověď na otázku, jak to chceme dělat dál. To, že si tu nechali ty kluky, ukazuje, že to chceme dělat stejně. Že pan Hořava odešel, je samozřejmě velká ztráta, protože to je super trenér. Nedá se nic dělat, musíme sehnat nějakou náhradu. Myslím si, že dobrých trenérů je dost. Teď ještě máme volno, uvidíme, jak se to bude vyvíjet, až začneme trénovat. To je spíš otázka na Jardu Jágra. Každý trenér má něco svého, ale já si myslím, že by bylo dobré, kdybychom šli stejnou nebo podobnou cestou, jako jsme šli teď. Teď se nám konečně povedlo dostat aspoň do baráže. To, že Jarda neřídí klub z Ameriky, pro mě není žádná změna. Já nevím, jestli s trenéry něco řešil nebo ne, my ho brali jako normálního spoluhráče. Něco nám ke hře sice říkal, to je ale asi jediná změna. Nikdo si pod ním nedovolí nic vypustit, to bylo taky znát. Teď jako majitel dělá pohovory s hráči, ale například já jsem tam byl jen chvilku. Klub mi uplatnil opci, takže bude ještě dost času mi něco říct. Přišlo mi to ale normální. Je to majitel klubu a myslím si, že to dělá dobře. Co se týče hřiště, tak je to těžké. V některých zápasech nám užší vyhovovalo, v jiných zase ne. Menší hřiště je určitě atraktivnější pro hokej, ale nevím, jestli to je nebo není výhoda. Je to tak padesát na padesát.

"V podstatě jsme v baráži měli jen jeden dobrý týden, jinak jsme pořád tahali za kratší konec."

28.4.2018 7:53:55 – Domča 21 » Dobrý den Cigi, jak jste si užíval, nejen během sezóny, ale i v play off a baráži atmosféru na stadionu i na venkovních utkáních? Pevně doufám,že tu s námi na Kladně zůstanete

Atmosféra byla suprová. V play off i v baráži jezdilo strašně moc fanoušků. Třeba v Litvínově to bylo neskutečné, kolik jich přijelo. To bylo úžasné. V Budějovicích to bylo to samé. I když je tam sektor malý, tak vytvořili parádní atmosféru. Vždycky je to super, když se hraje pro hodně lidí. Na druhou stranu chápu, že když se nedaří, že přijde míň lidí. Tentokrát se ale ukázalo, jak jsme si konec baráže užili my i fanoušci.

28.4.2018 10:28:43 – Ervajz » Který ze soupeřů ti v PO nebo baráži dělal největší problém?

Asi Litvínov. V posledním zápase jsem dostal pět gólů. O nic už nám nešlo, ale to neznamená, že bychom to vypustili. Napadalo mi to tam. Třikrát jsme s nimi během baráže prohráli a vyhráli jsme jen jednou u nich. Litvínov teda dělal asi největší problémy.

28.4.2018 12:33:04 – Eriqe » Ahoj jaky mas nazor na M. Koprivu? Vim ze tezke soudit kolegu ale on opravdu byl ziva dira. Jinak dekuji za super vykony a preji Ti abys takto chytal nadale a nepolevil uz

Mirek bydlí kousek ode mě. Naše rodiny se schází a výborně spolu vycházíme, takže ani v týmu jsme mezi sebou žádné problémy neměli. Že je díra bych neřekl. Když se podíváme, kde všude chytal, tak je jasné, že je to zkušený a dobrý gólman. Brána je ale jenom jedna a trenéři dali přednost mně. Musel to vzít, tak to bývá. Já jsem skoro celou kariéru seděl a nikdy mi to nevadilo. To je sport. Brána není nafukovací a Mirek, si myslím, že to vzal v pohodě.

28.4.2018 17:35:31 – MICHAL » Chči se zeptat proc KLADNO VYPADLO

My jsem vlastně nevypadli, došli jsme až do baráže. Bohužel to ale nevyšlo. Jsou tam dvě místa a čtyři týmy. Měli jsme to celkem dobře rozehrané v jednu chvíli. V podstatě jsme ale měli jen jeden dobrý týden, jinak jsme tahali pořád za kratší konec, i když jsme tam nechali všechno. Zkusíme to zase příští rok.

29.4.2018 9:34:22 – Roman S. » Ahoj Lukáši,díky za parádní sezůnu i když cíl "extraliga" nevyšla. Jak budeš odpočívat,kam na dovolenou,kam na ryby a pevně doufám,že příští rok budeš opět oblékat dres Rytířů. Měj se pěkně a hlavně pevné zdraví.

Zatím jsem nikde nebyl, jen u nás na jezeře na rybách. Teď se chystáme na víkendy na chatu. Potom jedu na Rozkoš a do Budyně. Děti jsou pořád malé, takže žádné moře letos nebude. Už si to ale umíme užít i na chatě.

"V baráži jsem vůbec nervózní nebyl. To už je asi i věkem." 

29.4.2018 17:44:39 – Steve » Ahoj Lukáši, máš můj veliký obdiv za tvé brankářské schopnosti a zejména skromnost a trpělivost.
Mám zvědavou otázku. Kromě Kladna, který tým (klub nebo reprezentační) je po herní stránce tvému hokejovému srdci nejblíže:
1. v ČR
2. v Evropě
3. v NHL
Děkuji a přeji hodně úspěchů.

U nás jedině Kladno. Jsem tu jedenáct let, takže je to jasné. V Evropě hokej moc nesleduji, takže nevím, koho bych řekl. V NHL asi Montreal. Ani nevím proč, asi kvůli Tomáši Plekancovi, který tam dlouho hrál.

29.4.2018 19:59:01 – Holis » Cau Lukasi, chci se te zeptat do jaky miry mas moznost si ridit fungovani obrancu, na cem se domlouvate atd a do jaky miry je ridej treneri. Jinak musim uznat zes predvadel v play off a barazi skvely vykony a drzel nase akcie dlouho vysoko.

Trenéři to řídí hodně. My mezi sebou řešíme jen zastavování puků a kam si má kdo najet. To si domlouvám já s hráči, jinak je to na trenérech. Během zápasu na sebe řveme, abychom věděli, ale když je na stadionu pět tisíc lidí, je to hrozně těžké. Nevíte, jestli na vás řve jeden nebo druhý bek, takže je to hodně o nacvičených signálech.

30.4.2018 9:44:15 – Matyáš Weisser-8 let » Jak se Ti hrálo s Jaromírem Jágrem?

Jarda už tu byl o výluku, takže pro mě to nic nového není. Sledovat ho je samozřejmě úžasné. Jen tak někomu se to nepoštěstí.

30.4.2018 12:38:11 – Miki30 » Čus Cigi, letos si chytal jako bůh, doufám, že zůstaneš i příští sezónu. Jakej máš pocit z letošní sezóny? a zajímalo by mě, jak se ti chytalo proti Prostějovu, když měli přesilovku. Další otázka je, jestli si čekal tak jednoznačnou sérii s Budějovicema? A co v baráži, byl si nervozní? Díky za odpovědi.

Přesilovky Prostějova byly smrtící. Vždycky jsem se snažil co nejvíc to ustát, ale když jsem to ustál, tak mě prostřelili, a když jsem to neustál, tak to hodili do prázdné. Pořád jsme to studovali a snažili se na to něco hrát, ale jak si to rychle mezi sebou házeli, tak na to nic hrát nešlo. V baráži jsem vůbec nervózní nebyl. To už je asi i věkem. Už jsem klidnější, vždycky si jen řeknu, že to maximálně zkazím, a to je všechno. Není se čeho bát, je to jen sport. Dřív jsem býval trochu nervózní, teď už nejsem.

30.4.2018 20:36:43 – Aaa » Ahoj, s kým sis v kabině minulou sezonu nejvíce rozuměl?

Asi s Mirkem Kopřivou. Známe se dlouho a byli jsme spolu i na bytě, když jsme zůstávali na Kladně. Seděli jsme vedle sebe v kabině a každý den jsme spolu cestovali na Kladno. Byli jsme spolu vlastně celou sezonu.

"Když sleduji tréninky a vidím, kolik mají hráči v poli povinností, tak jsem rád, že jsem v bráně."

30.4.2018 20:58:07 – Perník » Ahoj Cigi, jsem ráda, že u Rytířů zůstáváš. Chtěla bych se zeptat, jestli Tě chodí rodina na zápasy podporovat nebo Tvoje výkony sledují z domova? :-)

Záleží, jestli je malá ve školce nebo ne. Někdy jedou se mnou, teď na baráži se byli asi čtyřikrát podívat. Malému ještě nejsou ani dva a se dvěma malými dětmi to na hokeji není sranda. Rádi se ale občas jezdí koukat.

30.4.2018 21:41:00 – Fanynka » Čau Cigi, lituješ někdy toho, že jsi na postu gólmana a nemůžeš s klukama hrát v poli nebo ti tvoje pozice vyhovuje? Dík za odpověď

Když sleduji tréninky a vidím, kolik mají hráči v poli povinností, tak jsem rád, že jsem v bráně. Já to kolikrát vůbec nechápu. Já tam mám jenom stát a chytat, což je pro mě jednoduché.

1.5.2018 8:43:57 – Máňa22 » Ahojky, gratuluju ti k úspěšné sezoně, i když nedopadla tak, jak jsme doufali. Chtěla bych se zeptat, jestli si vybavíš nějakej zápas z této sezony, po kterým ses fakt musel pochválit a říkal sis, že si to odchytal skvěle? Díky :-)

Odchytal jsem pětapadesát zápasů, takže si na žádný nemůžu vzpomenout. Já se ale všeobecně málo chválím, protože vím, že se to pak druhý zápas otočí. Snažím se zůstat nohami na zemi.

1.5.2018 12:47:48 – Fans » Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaký soupeř byl pro Tebe v baráži nejméně příjemný a jakýmu týmu (kromě Kladna - doufám) si přál extraligu?

Nejméně příjemný byl v baráži Litvínov. V lize to pak byly asi Vary. Do extraligy jsem chtěl, abychom se hlavně dostali my, a pak bych toho druhého postupujícího vůbec neřešil.

1.5.2018 13:04:45 – Aňa » Čau Cigi, tvoje forma na konci sezony byla neskutečná a právem jsi byl jedničkou. Chtěla bych se ale zeptat, jak je možné, že pochytáš i ty naprosto nechytatelné střely, ale jakmile dojde na nájezdy a jede na tebe hráč, tak najednou jakoby se něco změnilo a ty nejsi schopný zakročit? Čím to je? Děkuju za odpověď.

Taky nevím, čím to je. Vždycky jsem to tak s nájezdy ale měl. Někdy jsem chytil všech pět a potom jsem zase dostal každý druhý nebo každý. Nevím, čím to je, ale budeme na tom muset zapracovat. Asi u toho moc přemýšlím, pak do toho nějak skočím a je to špatně.