V pěti venkovních zápasech získali Rytíři osm bodů

Kladno absolvovalo před zápasovou přestávkou venkovní sérii, v rámci níž odehrálo pět utkání v řadě mimo svůj stadion. Kladenští si z celkově možných 15 bodů odnesli osm a devítidenní pauzu strávili na druhém 🥈 místě o bod za vedoucími Karlovými Vary. Naposledy Rytíři v dohrávce vyzvali Havířov, který porazili 4:1. "Venku nebodujeme podle našich představ, ale snažíme se to zlepšit, aby nám to vycházelo jako doma. Chtěli jsem z venkovní série bodů víc, takže úplná spokojenost není," ohlédl se za předcházejícími zápasy útočník Jan Kloz, který si spolu se svými spoluhráči nechává narůst knír na očekávaný charitativní zápas. "Movember byl náš nápad a jsme rádi, že můžeme podpořit dobrou věc. Pravdou je, že lidé venku se nám smějí. Hodně z nich ani neví o co jde, takže si myslí, že jsme blbci 😁, ale je to pro dobrou věc, tak proč ne," uvedl po půlměsíci neholení druhý nejproduktivnější kladenský hráč.

Zatímco většina Rytířů strávila přestávku odpočinkem a tvrdou přípravou 💪 na nadcházející zápasy, Adam Kubík, Matyáš Zelingr, Václav Veber a Jurij Repe si plnili reprezentační povinnosti. Kubík oblékl dres národního týmu do 20 let a Veber se Zelingrem  byli součástí reprezentace do 19 let. Jurij Repe hájil slovinské barvy na turnaji ve Francii.

Kladno je na domácím ledě velmi jisté

Při pohledu do individuálních statistik je patrné, že nejproduktivnějším 🔝 hráčem týmu je nadále David Tůma (11+6), který je zároveň nejlepším střelcem Rytířů. V kanadském bodování si dále vedou velmi dobře Jan Kloz (5+11), Jakub Strnad (10+4) a Patrik Machač (5+9). Na pozici nejproduktivnějšího obránce 🛡 se protlačil Petr Hořava (1+7). Co se týče týmových statistik, Kladenští si drží výbornou úspěšnost z domácích zápasů, ve kterých ztratili pouze tři body. Kladno z devíti zápasů vybojovalo 24 bodů, když sedmkrát zvítězilo po šedesáti minutách, jednou v prodloužení a jednou prohrálo na samostatné nájezdy. Celkové skóre z domácích zápasů Rytířů pak činí 32:15, což znovu jen dokazuje, jak silní Kladenští na ČEZ stadionu jsou.

První zápas musely rozhodnout až nájezdy

Kladno se s Litoměřicemi střetlo ⚔ letos poprvé v devátém kole a k vidění byla spíše defenzivní bitva. Na začátku druhé části otevřel skóre tečí 🎯 David Tůma, jenže v 50. minutě obstaral srovnání exkladenský Vítězslav Bílek. Zápas tak za vyrovnaného stavu dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl o kladenské výhře 2:1 Jan Kloz.

Litoměřice se drží za favority

Litoměřický Stadion se nachází momentálně na šestém místě a na čtvrtou Slavii ztrácí pouze bod. Kališníci mají vyrovnané celkové skóre 56:56 a z posledních tří zápasů si odnesli 6 bodů. Doma proti Třebíči si Litoměřičtí vytvořili slibný náskok, nakonec se ale museli ještě strachovat o výsledek a zvítězili jen těsně 4:3. Proti Ústí nad Labem už se pak Stadion prosadil jen jednou a zaznamenal porážku 1:3. Naposledy si připsali litoměřičtí hokejisté cenný ⚠ skalp, když na domácím ledě udolali lídra tabulky z Karlových Varů 2:1.

"V Litoměřicích jsou mladí kluci, kteří se hlavně chtějí ukázat. Do všeho chodí naplno, létají po ledě a dohrávají souboje. Mají určitě velikou chuť ukázat se trenérům, kteří je sledují, protože se chtějí dostat výš. V tom je to pro nás těžké. Doma hrajeme ale dobře a věřím, že bychom měli vyhrát," komentoval nadcházející zápas Kloz.

Litoměřická ofenziva 🗡 se opírá hlavně o zkušeného Vítězslava Bílka (8+8), jenž je spolu s Janem Veselým (8+5) nejlepším střelcem svého týmu. Stadion dále těží z dobré útočné hry obránců Ondřeje Smetany (4+10) a Aleše Pavlase (2+12). V brance 🥅 kališníci vyzkoušeli už pět brankářů, z nichž má nejvíce odchytaných zápasů Martin Michajlov.

Utkání 22. kola WSM ligy Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice se odehraje ve středu 15. listopadu od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.