Vítězství po třech porážkách je asi docela velká úleva?
Určitě je důležité. Měli jsme trochu v hlavách, že body potřebujeme a podle mě to na konci už muselo být docela vidět. Třetí třetina byla v tomhle z naší strany asi nejhorší, trochu jsme se báli hrát. Chtěli jsme sice zůstat hrát stále aktivně jako první dvě třetiny, ale i když to tam chvílemi bylo, tak jsme se i chvílemi dostávali zbytečně pod tlak.

Z tribun bylo v utkání vidět velká bojovnost a zarputilost, cítili jste to podobně?
Určitě. Myslím si, že jsme k tomu přistoupili dobře. Fakt jsme dobře dohrávali souboje a vyndavali jsme plno puků. V tomhle to dnes bylo určitě dobré.

A také to vypadalo, že jsme si dokázali hodně pomoci převahou na vhazování?
Ano, je to tak. Centry teď máme na buly výborný a není to jenom o tomto nebo minulém zápase, ale platí to už delší dobu. Říkali jsme si, že chceme být více na puku než Boleslav a tohle nám v tom dost pomáhá.

Pomohlo dnešnímu výkonu i to, že nás trochu trápí marodka důležitých hráčů a je to teď víc na vás?
Těžko říct, ale máme v poslední době prostoru na ledě víc a dnes jsme hráli i hodně obětavě. A oproti začátku sezóny například I daleko více blokujeme puky, tyto činnosti v naší hře přibývají.

Do brány se vrátil Denis Godla, opět tam měl pár zázračných zákroků?
Cigi nám v Brně zvlášť ve druhé třetině také hodně pomohl, tam toho opravdu spoustu pochytal. A Denis chytá výborně a hodně nás dnes podržel.

"Vampi nás ráno nažhavil."

Vzpomeneš si, po kolika zápasech jste hráli takto spolu ve staré osvědčené útočné řadě?
My jsme takto dohrávali i poslední třetinu v Brně. U nás se to vždy trochu promíchalo, většinou jsme hráli se Strnym a dostali k tomu nějakého centra. Dnes jsme měli hrát s Petrem Vampolou, ale bohužel to nevyšlo.

Mohla být i jeho absence tím, že jste i za něj chtěli Boleslav ztrestat?
Tak to nevím, jestli až takhle, ale byli jsme na ně nachystaní a určitě jsme chtěli bodovat. A Vampi nás ráno nažhavil.

Vaše lajna byla u prvních dvou důležitých gólů, takže ten návrat ke starému složení osvědčil?
My o sobě víme, nehráli jsme určitě špatně. Vytvářeli jsme si plno šancí, Strnymu jsme to tam například ve druhé třetině dali hned po buly před bránu. A měli jsme tam vepředu spoustu dalších věcí. Sice jsme jeden gól dostali, ale dopředu jsme hráli docela slušně.

Trefil jsi se ty i Patrik Machač, jen Jakub Strnad v situacích v útočné třetině možná ještě až příliš přihrával?
Jojo, ale on pak i Machy říkal, že tam na něj křičel, tak mu dával přihrávku dozadu. Ale oni výborně backcheckovali.

"Bylo nakonec asi lepší, že jsem to měl na delší hůl."

Tvůj gól byl nakonec vítězný. U té dorážky to nejdříve vypadalo, že už to máš možná až na moc dlouhou hůl?
Já mám docela dlouhou hokejku. Už jak to šlo na Lakyho, tak jsem si říkal, že zůstanu před bránou. A naštěstí se to vyplatilo. Pěkně se to ke mě odrazilo a i když na delší hůl. Ale možná to bylo ještě lepší, než kdybych to měl blíž. Pak bych to tam pak třeba nedal.

Trefil jsi se i v posledním utkání v Brně, takže to teď docela lepí?
Jsem samozřejmě rád, že  to tam spadne a můžu tím týmu pomoci.

Trochu jsme opět odskočili úplnému dnu tabulky, přinese to trochu uklidnění?
Sice pod sebe koukáme, ale zároveň se musíme koukat i na každý zápas před námi. V každém chceme bodovat. V Litvínově to bude opět důležité a před reprezentační pauzou bychom chtěli urvat další body.

V neděli uzavřeme polovinu základní části a už teď máme už 31 bodů a v Litvínově možná ještě nějaké přidáme. Jaká s tím panuje spokojenost?
Je to samozřejmě fajn, ale zároveň musíme stejně tak makat dál A když budeme hrát stále takto důsledně a bojovně, tak věříme, že body budeme sbírat i dál. A budeme nakonec před tím posledním místem.