Tři body s Českými Budějovicemi se povedlo vyválčit, jsou asi hodně důležité?
To určitě jsou, ale průběh zápasu z naší strany nebyl vůbec dobrý. Za první třetinu můžeme děkovat Cigimu, že to bylo 0:0. Pak jsme dali gól a mohlo to vypadat, že jsme se z toho oklepali. Ale vzápětí jsme dostali na 1:1 a to nás zase srazilo. Pak nám to tam díky bohu během pár minut napadalo.

První třetina byla z naší strany hodně opatrná, nebyly tam ještě nějaké dozvuky z předchozího zápasu?
Já si myslím, že jsme si to právě přinesli z té nedělní poslední třetiny. Snažili jsme se z toho oklepat, ale k tomu také potřebujeme nějaké momenty, které by nás trochu nakoply. Naštěstí jsme nějaké góly dali a už to bylo lepší.

Utkání jste brankově otevřeli s Antonínem Melkou, tam se vám kombinace v útočném pásmu docela povedla?
On si křiknul, takže jsem věděl, že tam bude. Bylo štěstí, že tam před sebou neměl žádného protihráče, jinak bych to na něj asi nedostal.

Měl si prsty i v druhé a třetí brance Kladna - nejdříve si přesně tečoval Lakosovu střelu a vzápětí usměrnil i Plekancovu přihrávku na Jágra?
Dával jsem puk na modrou Andrému a už jsem měl tušení, že to bude házet na bránu. Chtěl jsem to tedy tečovat a povedlo se to přesně k tyči, gólman tam vůbec nebyl. U třetího to Pleky házel zpoza brány. Já to chtěl chytit, ale naštěstí mi to ujelo a Džegr to tam poslal.

"Stále zbývají tři zápasy, ještě bych nepředbíhal."

Po dvou třetinách to bylo 3:1, stejně jako v neděli. Asi jste to v šatně probírali?
Přesně tak, ale přišla první minuta a dostali jsme gól. Ale my si hlavně říkali, že ať se děje cokoli, tak se z toho nesložíme. Naštěstí to tak dopadlo a Hořák to pak na konci uklidnil.

Bylo vidět, že odhodlání to udržet tam bylo větší než v neděli?
To určitě, ale první třetinu a půl to od nás vůbec nevypadalo na to, že hrajeme baráž. Možná to tam zůstalo z toho posledního zápasu, ale naštěstí jsme to prolomili.

Bojovnost ukázal asi i Martin Kehar, který nastoupil s hrozivým zraněním v obličeji?
Sice nedohrál, ale myslím si, že na příští zápas už by mohl být v pohodě.

Po dnešku máme před Chomutovem náskok osmi bodů a jak se na Kladně říká: Je to blízko..!
Jenže stále zbývají tři zápasy a dva body. Bylo by nejlepší je udělat hned v Budějovicích, ale stát se ještě může fakt cokoliv. Zatím bych nepředbíhal.

Je to hodně ošidné hrát tyto zápasy proti soupeři, který už nemá šanci postoupit, ale i tyto zápasy bere naprosto vážně?
Jim o nic nejde, mají ale v týmu dost mladých kluků. Všichni se chtějí ukázat, zvlášť když to je v televizi. Tím, že můžou hrát celkem s klidem, je to naopak může nahecovat.