53. kolo Chance ligy – 11. 2. 2019 Zimní stadion, Prostějov

2

3

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Žovinec – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Pšenička, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, Meidl, Prokeš. Trenéři: Vykoukal, Peštuka.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Hajný, Machač, Zikmund – Vildumetz, Kaut, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 32. Prokeš (Meidl, Venrkbec), 50. Žálčík (Račuk) – 7. Zikmund (Plekanec, Vampola), 31. Redlich (Vildumetz), 42. Říha (Strnad, Vampola).Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Střely na branku: 45:32. Rozhodčí: Obadal, Vrba – Gančarčík, Konvička. Diváci: 2654.

Utkání se odehrávalo hned od prvního vhazování ve velikém tempu a na hráčích bylo patrné, že jim přestávka prospěla. Kladno bylo v prvních minutách nebezpečnější a zajímavé možnosti měli Petr Vampola a Patrik Machač, gólový úder však přišel až při přesilovce! Svoji zkušenost ukázal Tomáš Plekanec, který objel klec, nabil v mezikruží postavenému Ladislavu Zikmundovi, a nejlepší střelec Rytířů otevřel skóre – 🚨 0:1. Prostějovští vlastní výhodu nepřeměnili v gól a ve většině prvního dějství hrozili hlavně z brejků. Lukáš Luňák byl dvakrát sám před Lukášem Cikánkem, jenže neuspěl. A góly mohli přidat Rytíři, kteří těžili z výborné hry Tomáše Plekance. Bývalý útočník Montrealu nejprve hledal v přečíslení Linuse Svedlunda, který netrefil kotouč, a další situaci dva na jednoho vzal na sebe. V oslabení měl navíc obrovskou možnost Antonín Melka, jenže ani on už na Neužila nevyzrál.

Do druhé části nastoupili aktivněji domácí, kteří evidentně chtěli co nejrychleji smazat soupeřův náskok. Hned na začátku měl obrovskou možnost Tomáš Divíšek a o chvíli později střílel z mezikruží ještě Radek Prokeš, žádný z nich však Cikánka nepřekonal. Tomáš Vildumetz byl vzápětí faulován v úniku a hosté měli k dispozici trestné střílení. K němu se postavil Plekanec, který zkusil střelu mezi betony, nebyl ovšem úspěšný. Neužil zvládl situaci velmi dobře. Pak ale přebralo iniciativu znovu Kladno, které mělo i ve vlastním oslabení několik obrovských možností! Posléze zakončoval po krásné souhře Tomáš Kaut a domácí gólman s velikým štěstím uhájil jednobrankový rozdíl. To už bylo na Jestřáby moc a domácí střídačka si vyžádala oddechový čas. To ale Prostějovu evidentně nepomohlo. Krátce po polovině utkání se dostal k dorážce Vildumetzovy střely Tomáš Redlich a rozvlnil síť – 🚨 0:2. Na tuto trefu už ale našel odpověď Radek Prokeš, který zamířil naprosto přesně – 🚨 1:2. V závěru třetiny mohl znovu navýšit Redlich, který se uvolnil za obranu, trefil ale jen špičku Neužilova betonu.

Začátek třetího dějství patřil jasně hostujícím hráčům. Petr Vampola dobře zavezl puk do pásma, Jakub Strnad prodloužil na vrchol levého kruhu a Jiří Říha nedal ranou z první Neužilovi šanci – 🚨 1:3. Kladeňáci pak přestáli i díky výbornému Lukáši Cikánkovi dlouhé oslabení ve třech, při hře čtyř proti čtyřem ale oslabení přece jen přišlo! Brendon Nash na útočné modré nezpracoval puk, Lukáš Žálčík ujel sám na bránu a prostřelil kladenského gólmana – 🚨 2:3. Domácí pak až do konce bojovali o vyrovnání a tři minuty před koncem přišly pro Rytíře perné chvíle! Plekanec vyfasoval čtyřminutový trest a Jestřábi odvolali gólmana – hráli tak v šesti proti čtyřem! Kladeňáci ale obrovskou bojovností uhájili svůj náskok a zvítězili za tři body!

Trenéři po zápase 🗣

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas byl asi zajímavý pro lidi. Kladno má velice silný mančaft, navíc posílilo obranu a s Tomášem Plekancem je ještě silnější. My jsme začali se zbytečně velkým respektem, pak se to srovnalo. Ve druhé třetině jsme soupeře pustili zbytečně do tlaku z našich přesilovek. To, co jsme tam předváděli, byl nesmysl. Ve druhých deseti minutách druhé třetiny jsme ale měli šance. Ve třetí třetině jsme si špatně rozebrali hráče a dostali jsme zbytečný gól. Po druhé části jsme na to hráče upozorňovali, že se nedíváme kolem sebe, ale zase se to stalo. Na konci při hře šesti proti čtyřem jsme si měli vytvořit větší tlak a víc šancí.

David Čermák (Rytíři Kladno): V utkání byly pasáže, kdy jsme byli jasně lepší. Bohužel jsme ale utkání nerozhodli ani v první třetině, ani na začátku druhé. Tam jsme to měli zlomit, měli jsme tam snad osmkrát přečíslení dvou na jednoho. Hráli jsme to ale moc komplikovaně a nešli do zakončení. Pak jsme polevili, začali jsme hrát lehkovážně a zbytečně jsme pustili Prostějov do hry. Na konci se hrálo tři minuty šest na čtyři a bylo to vabank. Tam jsme si koledovali.