Kladno čekaly po týdenní přestávce dva návraty – do sestavy se znovu podívali útočník Tomáš Kaut a brankář Lukáš Cikánek. A spolu s celým týmem se mohli radovat z tříbodové výhry! Havířov sice odstartoval ve vysokém tempu a šel do vedení, jenže Petr Vampola se do sirény dvakrát trefil a otočil vývoj. Po druhé části, ve které mělo Kladno veliký nápor, hosté dokázali šťastnou trefou srovnat, ale poslední slovo měli znovu Rytíři. Jakub Hajný naskočil z trestné lavice a svižnou ranou překonal soupeřova brankáře. Kladeňáci tak zvítězili 3:2 a přidali na svoje konto třetí výhru v řadě! V tabulce jim patří čtvrté místo.

Útočník Petr Vampola (6+6) se dvougólovým příspěvkem vyšvihl na třinácté místo celoligového bodování a v klubovém srovnání odskočil druhému Jakubu Strnadovi (5+5). Vampola tak ve střelecké soutěži dorovnal Adama Kubíka (6+2), který však odehrál o jedno střetnutí více. Střelec zatím poslední kladenské trefy Jakub Hajný (2+1) je v aktuálním ročníku zatím nejvylučovanějším hráčem Kladna – obdržel 9 dvouminutových trestů, čili celkem 18 trestných minut. Druhý nejvylučovanější je Václav Veber (0+0) se 14 minutami, za kterým následují Ladislav Zikmund (3+4) s Tomášem Vildumetzem (1+3), kteří mají 12 trestných minut. Ani jeden trest dosud nevyfasovala čtveřice Rytířů. Konkrétně Martin a Ondřej Bláhovi (0+0), Tomáš Kaut (2+1) a Matyáš Filip (0+0).

Jan Čaloun skončil na ústecké lavičce

Ústecký klub se nachází v pořádné krizi a sérii šesti porážek a umístění na 13. příčce odnesl dosavadní hlavní trenér Jan Čaloun. Olympijský vítěz z Nagana od týmu odstoupil po posledním střetnutí. V něm hráči Slovanu nestačili na do té doby poslední Kadaň. Přestože Ústečtí šli jako první do vedení, na další branky už se nezmohli a nakonec prohráli 1:2. Navázali tak na předchozích pět porážek v řadě. Ani v jednom případě se však nejednalo o nějakou drtivou porážku. Jednou ztratilo Ústí na nájezdy a čtyřikrát (spolu se zápasem proti Kadani) prohrálo jen o gól! Nejvyšším rozdílem tak byla porážka 2:4 s českobudějovickým Motorem. Tým zatím povede asistent trenéra Vladimír Machulda.

Ofenzivu Severočechů táhne v této sezoně zejména forvard Antonín Melka (6+7), který posbíral nejvíce kanadských bodů i branek. V dobrých výkonech pokračuje Daniel Vrdlovec (3+8) a znovu je hodně vidět i ústecká legenda Jaroslav Roubík (3+5). Zajímavý bodový příspěvek přidal i obránce Martin Vágner (2+5). Mezi třemi tyčemi se zatím o zápasové vytížení dělí Jan Dlouhý (90,80 %) a Dominik Groh (87,76 %). Velkým problémem Slovanu je zatím příliš vysoký počet obdržených branek, konkrétně 44. Více už jich dostaly jen Benátky nad Jizerou (46) a Kadaň (61). Tomu nepřidává ani úspěšnost ubránění oslabení, která činí 74,19 %.

Utkání 13. kola Chance ligy HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 13. října od 16:00 na ústeckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTVNa každé domácí utkání Rytířů si můžete objednat Rytířské narozeniny!