49. kolo WSM ligy - 14. 2. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

1

2

HC Slavia Praha: Frodl – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička, Ryzák – Zigo, Račuk, Doležal – Kadlec, Šagát, Šmerha – Endál, Šafránek, Krejčík – Kubica, Nedvídek, Ondráček. Trenéři: Razým, Srdínko.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Matula, Lenďák, Kehar, P. Hořava, Svedlund – Jágr, Machač, Zikmund – M. Hořava, Přikryl, Strnad – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Kaut, Redlich – Kubík. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 8. Doležal (Račuk, Zigo) – 56. M. Hořava (P. Hořava, Strnad), 62. P. Hořava (Přikryl). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 0:1. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 25:15. Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil. Diváci: 4000.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně vyrovnaný a oba gólmani měli hned od úvodních minut práci a dostali se do tempa. K otevření skóre se nakonec dostali domácí po výborně sehraném buly v útočném pásmu. Račuk přisunul kotouč na kruh Zdeňku Doležalovi a ten ranou z první prostřelil Cikánka – 🚨 1:0. Rytíři se pak až do závěru snažili soupeřův náskok smazat, jenže Slavia byla hodně nebezpečná a sama hrozila. Cikánek ale chytal velmi jistě a v jednom případě mu pomohla i tyč.

V prostřední části se hra ještě více vyhrotila, kralovali však nadále oba gólmani. Frodl kapituloval až po nádherné individuální akci Jágra, střela do odkryté klece ale byla v poslední chvíli zablokována. Protože se neujala ani žádná jiná šance, odcházelo se do kabin stále s jednobrankovým rozdílem.

V závěrečném dějství už byli hosté vyrovnání skutečně velmi blízko, znovu ale předvedli svoje střelecké trápení. Frodl byl po zákroku úplně mimo klec, jenže Svedlund poslal puk od modré jen nad. Až necelých pět minut před koncem se Kladenští dočkali. Miloslav Hořava vystřelil z vrcholu kruhu a puk propadl až do sítě – 🚨 1:1. Kladno mělo i nadále enormní tlak a soupeře drželo pod zámkem, další branka z toho ovšem nebyla.

V prodloužení Rytíři výborně navázali na svůj nátlak a dočkali se rozhodující branky. Frodl neudržel střelu Petra Hořavy a vracející se domácí hráč srazil kotouč až do brány – 🚨 1:2

Trenéři po zápase 🗣

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dneska hrál skvělý, vyrovnaný zápas s úžasnou diváckou kulisou, který se musel líbit. Možná by se dalo říct, že vyhrál šťastnější tým, nás opět v důležitých momentech podržel Frodl. Škoda, že se nám nepodařilo výsledek udržet až do konce, dostali jsme gól a v prodloužení už je to vabank, štěstí se tam přiklonilo ke Kladnu. Chtěli jsme tři body, máme jeden a budeme před play-off bojovat dál!

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Bylo to velmi těžké utkání. Nedařilo se nám a dnes to bylo po dlouhé době utkání, kdy jsme hráli celkem dobře. Měli jsme pár šancí, bylo to vyrovnané a v prodloužení se k nám přiklonilo štěstí.