11. kolo WSM ligy - 5. 11. 2017 K&K Pneu Arena, Havířov

1

4

AZ RESIDOMO Havířov: O. Bláha – Puzič, Krisl, Chroboček, Postnikov, Havel, Drtil – Kalus, Matai, Sikora – Fronk, Rád, Jergl – Gřeš, Pořízek, Kanko – Bambula, Cihlář, Macuh. Trenéři: Janeček, Csabi.
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Repe, Lenďák, Štich, Štindl, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Š. Bláha, Kubík, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 15. Gřeš (Kanko) – 16. Kloz (Machač, Tůma), 23. Kubík (Zikmund, Hořava), 25. Pekr (Přikryl, Strnad), 43. Strnad (Pekr, Přikryl). Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:28. Rozhodčí: Přikryl, Škrobák – Lukš, Gančarčík. Diváci: 1866.

První třetina byla hodně vyrovnaná, o čemž také vypovídalo skóre, které panovalo po jejím konci. Rytíři v úvodu dostali k dispozici dvě přesilovky, jenže ani jednu využít nedokázali a vzápětí naopak darovali početní výhody soupeři. Při jedné z nich už se nemýlil Tomáš Gřeš, který otevřel skóre – 🎯 1:0. Odpověď Kladna ale přišla záhy. Po minutě a čtyřech vteřinách opět srovnal Jan Kloz – 🎯 1:1.

Do prostředního dějství nastoupili Kladenští výborně a rychle dokonali obrat. Adam Kubík nejprve Rytířům vystřelil vedení – 🎯 1:2. A zakrátko obstaral navýšení Matěj Pekr – 🎯 1:3. Dvě slepené branky přidali hostům na sebevědomí a Kladno se nadále drželo v náporu, z něhož už ale další branky nevytěžilo. Havířovští se oklepali až v závěru periody, jenže ke snížení jim to nestačilo.

Tak jako vyšel Kladnu začátek druhé části, tak se mu zadařilo i v úvodu závěrečné třetiny. Rytíři předvedli dobrou kombinaci v přesilové hře a Jakub Strnad navýšil na rozdíl tří gólů – 🎯 1:4. Domácí pak vrhli všechny své síly do útoku a hlavně v závěru měli veliký tlak, ani to už na kladenskou defenzivu ovšem nestačilo.

Trenéři po zápase 🗣

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): My jsme do utkání dobře nastoupili a podařilo se nám dát vedoucí branku. Pak po drobné chybičce, špatné orientaci jednoho z hráčů, soupeř srovnal. Hlavně to pak byl nástup do druhé třetiny, kdy jsme nechali v šatně všechnu bojovnost z první třetiny, jako bychom zaspali a soupeř toho využil a uskočil do dvoubrankového vedení, které si až do konce zápasu pohlídal. My jsme se o to ještě chtěli porvat, pak ale ve třetí třetině dovršil soupeř vítězství gólem na 1:4 a už více méně utkání dohrál.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Výkon byl, až na první gól, po kterém jsme prohrávali 0:1, docela dobrý. Pro nás bylo důležité, že jsme rychle vyrovnali. Když jsme dali na 3:1, tak se mužstvo uklidnilo a potom už se mi zdálo, že mužstvo velmi dobře bruslilo a hrálo velmi dobrý zápas. Dnes to bylo první utkání, ve kterém se nám podařily začátky třetin. Předtím jsme vždycky hráli první dvě tři minuty špatně.  Jsem rád, že jsme získali tři body, protože to byl těžký zápas. Zároveň si myslím, že jsme si body předvedeným výkonem zasloužili.

Zdroj: Trenéři po zápase / hc-havirov.cz