1

4

Piráti Chomutov: Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár – Spudich, Koblížek, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring, Ekrt. Trenéři: Jíra, Koláček, Hejcman.
Rytíři Kladno: Gabriška – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Ticháček, Sýkora – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, A. Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 30. Štefančík (Němec, Svoboda) – 22. Kouba (A. Bareš, Procházka), 35. Kohlíček (Šapovaliv), 56. Alscher (Sojka), 60. Kohlíček. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2. Vyloučení: 6:9 + Príhoda (CHO) a Hrabík (KLA) oba 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:40. Rozhodčí: Šmika – Hnát, Dědek. Diváci: 150.

Do první gólové příležitosti se dostali začátkem třetí minuty Rytíři. V rychlé založeném přečíslení tři na dva nechali Chomutovští dostatek prostoru Ondřeji Hrabíkovi, který z prostoru mezikruží vyslal rychlou střelu mezi tělo a ruku. Oliver Šatný ale rychlou reakcí odmítl otevření skóre. Do přečíslení, tentokrát dva na jednoho vyrazili také domácí, ale po přihrávce Ondřeje Príhody pálil Jiří Kulich pouze do přesouvající se ho Ondřeje Gabrišky. Průběh první třetiny následně obohatila častá vyloučení a oba celky si mohly vyzkoušet různě dlouhé přesilovky pět na tři. V závěru před první sirénou vyrazil do protiakce Marcel Štefančík, jehož střela Gabrišku nijak neohrozila. Brankář Kladna ale situaci podcenil a blízko branky do šatny byl Tadeáš Svoboda.

Branek jsme se mohli dočkat již zkraje druhé třetiny. Piráti zachybovali při rozehrávce za vlastní brankou, Adam Bareš po získání kotouče našel Ondřeje Koubu, který poslal puk do značně odkryté branky, kam se Šatný nestihl vrátit – 0:1. Kladno mohlo jít do vedení o dvě branky, ale Matyáš Šapovaliv trestné střílení po faulu Jana Vostiňáka nevyužil. Vyrovnávací branky se Chomutov dočkal necelou minutu před polovinou třetiny. V přečíslení si Marcel Štefančík vybral nešťastnou střelu se šťastnou koncovkou. Ne příliš podařené zakončení totiž propadlo mezi betony Ondřeje Gabrišky za brankovou čáru – 1:1. Vedení se během pár minut mohlo převést na domácí stranu. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Kulich, který Gabrišku nepřelstil a následně také Jakub Kalčík, jenž minul brankovou konstrukci. Z nevyužitých šancí to byli právě Piráti, kteří inkasovali. V přesilové hře vyšťoural puk z valu těl v předbrankovém prostoru David Kohlíček, který jej bezchybně procedil do sítě – 1:2.

První střelec pirátů Štefančík mohl srovnat i podruhé, ale po vyražené střele Gabriškou nepřehodil položený beton kladenského brankáře. Tlak domácích narůstal, ale koncovka stále vázla. Po přesné přihrávce přestřelil branku z prostoru mezi kruhy Jan Spudich. Důležitou a zároveň uklidňující branku pro Rytíře vsítil po ubráněném dvojnásobném oslabení Marek Alscher, když jeho nahození zapadlo s tečí domácích za záda Šatného – 1:3. Chomutovští měli k dispozici další početní výhodu, před kterou po vyžádaném oddechovém čase nechali Šatného na střídačce. Obrovský tlak utnul třináct vteřin před koncem druhou brankou v zápase David Kohlíček, který ze střední třetiny trefil prázdnou branku – 1:4.

Trenéři po zápase

Petr Jíra (Piráti Chomutov): S Kladnem jsme odehráli vyrovnaný zápas, ve kterém jsme doplatili na špatnou koncovku. S neproměňováním šancí se potýkáme celou sezónu a tentokrát dal jediný gól zase Marcel Štefančík, ke kterému se bohužel nikdo nepřidal. Ve třetí třetině jsme se nadechovali k vyrovnání, jenže se nám to nepovedlo a dostali jsme nešťastný gól na 1:3. Nic rozhodně nebalíme. Jedeme dál a pokusíme se vyhrát v Kladně.

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Byl to velice těžký zápas, jehož výsledek neodpovídá hře na ledě. Bylo to mnohem vyrovnanější, než naznačuje skóre. Chomutov hrál velice dobře a nám nadstandardně zachytal brankář. Myslím, že postupem zápasu jsme výkon zlepšovali a po vedení o dva góly jsme začali hrát kombinační hru, kterou jsme se prezentovali v nadstavbové části. Nicméně je to play-off a může se stát cokoliv. Dál to bude o nasazení a emocích jako tady. Nemůžeme si říct, že jsme soupeře přehráli 4:1 a jedeme domů. Měli jsme i trochu štěstí, ale s vítězstvím jsme samozřejmě spokojení.