V dresu českého výběru se objevila slavná jména jako obránci Jiří Šlégr, Libor Procházka a František Ptáček nebo útočníci Petr Ton, Jiří Tlustý, Filip Turek a Zdeněk Eichenmann. Mezi třemi tyčemi se pak v průběhu utkání vystřídali Marcel Kučera a Martin Altrichter. O velká jména tedy nebyla nouze a utkání podle toho také vypadalo.

Čeští veteráni vstoupili do zápasu proti soupeři, který bude příští rok hrát divizi 2B mistrovství světa, s velikou chutí a od začátku ukazovali, že ze svého hokejového umu nic nezapomněli. To, co ztratili zkušení reprezentanti na rychlosti, nahrazovali hned od začátku krásnými kombinacemi a rychle se dostali do tříbrankového vedení. Do konce třetiny navíc přidali ještě další tři zásahy a za zmínku stála hlavně druhá branka Filipa Turka, jenž si zažongloval s pukem na holi, nateženou hokejkou jej doklepl do sítě a vysloužil si uznaný potlesk publika. Hráči z hokejově exotického Izraele poslali puk za Kučerova záda v úvodní patnáctiminutovce dvakrát a do kabiny si odnesli čtyřbrankové manko.

Ve druhé části už se ovšem hosté z Izraele osmělili a předvedli také něco ze svých hokejových schopností. Zatímco český výběr tak skóroval v prostředním dějství jen jedinkrát, hostující celek přidal tři zásahy a snížil na rozdíl dvou branek. Mohlo to být přitom dokonce jen o gól. Martin Altrichter, který v polovině zápasu nahradil v brance Marcela Kučeru, ale vychytal trestné střílení v provedení Stanislava Ratnera.

Ve třetí části už se ale opět předvedli hlavně domácí hráči, kteří přidali další čtyři góly. Izrael pokračoval v sympatickém výkonu ze druhé třetiny a alespoň v poslední minutě byl odměněn, když přidal svoji šestou branku a stanovil konečné skóre 11:6. „Izrael hrál velmi dobře, ze strany jejich hráčů byla vidět obrovská snaha. Já osobně takovéhle zápasy moc nemusím, protože nemám rád, když musím hrát na půl plynu,“ svěřil se se svým hodnocením po zápase útočník Jiří Tlustý.

Z kladenských hokejových odchovanců se dokázal gólově prosadit pouze Zdeněk Eichenmann. „Ve třetí třetině už jsem vážně dát gól chtěl, ale jak už to bývá, nevyšlo to. Buď mi puk přeskočil hůl, nebo mi to brankář pěkně vytáhl z víka. Tyhle zápasy jsou ale hlavně pro pobavení," prozradil Petr Ton, který ještě nevylučuje pokračování v aktivní kariéře a po skončení zápasu se šel ještě připravovat s mladším dorostem Rytířů.

Po utkání došlo rovněž k vyhlášení nejlepších hráčů z obou mužstev, jak už je u mezistátních utkání zvykem. Z týmu Izraele si toto ocenění odnesl Arťom Vernyj, který se podepsal pod dvě branky svého celku. Z českého nároďáku pak byl oceněn Radek Ťoupal, který rovněž vstřelil dva góly. Odměnou za předvedenou hru pak byla oběma mužstvům děkovačka s fanoušky. Ti ocenili výkon hostujícího týmu hlasitým pokřikem „Izrael!“

👉 Videoreportáž z utkání najdete na Hokej.cz.