2. kolo ELIOD Extraligy dorostu – 14. 09. 2019 ČEZ stadion, Kladno

PZ Kladno
3

Rytíři Kladno: Suk – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Redlich, Hurta, Ullrych, Kouba, A. Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Štěpánek. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.
PZ Kladno: Liemann – Melichna, Rubáček, Deniger, Jánský, Horn, Stich – Rynda, Zukriegel, Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Hrkal, Trojna, Typolt, Šilhavý, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 7. Ullrych (Šapovaliv), 20. Ullrych (Koštoval, Šapovaliv), 23. Šapovaliv (Redlich, Nedvěd), 61. Šapovaliv (Ullrych, Koštoval) – 41. Hanousek (Vosyka), 54. Pospíšil (Vosyka, Rubáček), 57. Stich. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:3 – 1:0. Vyloučení: 6:4 + Malý a Hurta (KLA) oba 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 39:18. Rozhodčí: Plachý – Coubal, Hradil. Diváci: 105.

Brankový účet byl otevřen už v sedmé minutě Petrem Ullrychem, kterého přesnou přihrávkou našel Matyáš Šapovaliv – 1:0. Těsné vedení domácí dokázali navýšit patnáct vteřin před začátkem první přestávky, když se při hře čtyři na čtyři podruhé trefil Petr Ullrych – 2:0.

Ve druhé dvacetiminutovce byla zaznamenána pouze jediná branka, když ke dvěma asistencím přidal i branku Matyáš Šapovaliv – 3:0.

Hráči Pézetky na tříbrankovou ztrátu zareagovali až v poslední třetině, která byla přímo v jejich režii. Již po jednatřiceti vteřinách vstřelil první branku hostí Miloš Hanousek – 3:1. V 54. minutě padla kontaktní branka z hole Jiřího Pospíšila – 3:2. Drama přišlo o necelé tři minuty později, když stav utkání dorovnal Martin Stich – 3:3.

O vítězi kladenského derby rozhodl v první minutě prodloužení Matyáš Šapovaliv – 4:3.