Vítězství nad Slavií bylo hodně důležité a asi hodně vydřené, že?

Hlavně bylo důležité, abychom se udrželi na třetím místě a před Slavií. Začali jsme dobře, byli jsme jasně lepší, ale dostali jsme gól po buly. Přesně to, co by se nám nemělo stávat, se stalo. Potom jsme celý zápas tlačili, ale zase se ukázala naše produktivita. Nakonec se to ale otočilo. Byly to sice takové divné góly, ale i takové padají. Právě takovými góly se musíme chytit a potom to půjde i do prázdné brány.

Tabulka je extrémně vyrovnaná a play off je už skutečně za dveřmi. Je výhra o to důležitější?

Je to důležité, ale musíme makat dál. Nemůžeme si myslet, že to je o jednom zápase, že jsme vyhráli a už to půjde samo. Do každého zápasu musíme jít naplno a musíme stupňovat formu na to nejdůležitější, co nás čeká.

Nejvýraznějšími hráči zápasu jste byli asi ty s Petrem Hořavou. Ty jsi pochytal spoustu šancí, Petr asistoval u prvního gólu a sám pak rozhodl…

Hořák hraje výborně celou sezonu. Dnes dal gól, a proto vyčníval. Jinak ale hraje dobře opravdu celou sezonu. Na mě toho dnes po delší době šlo víc. To, že mě to tam konečně občas trefí je jenom plus před koncem základní části.

"Puk jsem viděl až ve chvíli, kdy jsem ho měl vedle nohy, to už jsem s tím těžko mohl něco dělat."

Inkasoval jsi pouze jednou a to poněkud kuriozně hned po buly. Viděl jsi na tu střelu vůbec?

Právě, že jsem puk úplně ztratil, když vyhráli buly. Křížili se tam hráči, aby se obsadili, a já viděl puk až ve chvíli, kdy jsem ho měl vedle nohy, to už jsem s tím těžko mohl něco dělat. Maximálně kdybych si stoupl o půl metru výš, tak by mě to asi trefilo. To je ale kdyby…

Pro gólmany to byl skutečně hodně složitý zápas. Co jsi říkal na svého kolegu a zároveň soupeře Frodla?

On chytá celou sezonu výborně. Je to mladý a výborný gólman. Bylo mi ho trochu líto, protože celý zápas jsme mu nemohli dát gól a pak dostal rovnou dva. Ani za jeden přitom nemohl. Tak se to ale občas stává.

V první třetině bylo k vidění ještě hodně předržovaných puků a málo střelby. Srovnání pak ale přišlo ze střely, která tam se štěstím propadla. Řekli jste si něco k tomu, že se musí víc střílet?

Je to tak. Pořád zkoušíme vymýšlet nějaké pěkné přihrávky až do prázdné brány, ale musíme chodit před gólmana a dávat to tam i z rohů. Když nám to tam začne padat, tak nám tam začnou padat i hezké góly.

"Když mě to párkrát trefí, začnu si víc věřit."

Zápas byl vyhecovaný a byla v něm řada soubojů. V mnoha ohledech už měl parametry play off. Vnímal jsi to také tak?

Určitě to tak už bylo. Slavia je těsně za námi, má výborné mužstvo a také už se připravuje na play off. Bylo to vidět, zápas se mi líbil.

V poslední době jsi často naskakoval do zápasů až v průběhu, na Slavii jsi ale začínal. Jaký je to pro tebe rozdíl?

Po většinu kariéry jsem dělal dvojku, takže to znám, když jde někdo střídat třeba za stavu 0:3 nebo 0:4. Samozřejmě to je pro mě nepříjemné, protože led je studený a nejsem rozehřátý. Většinou je to tak, že to buď vyjde, nebo to nezastavíte a pokračuje to dál. Dnes jsem začínal, ale hned jsem dostal gól. Je to ale zápas od zápasu. Když mě to párkrát trefí, začnu si víc věřit, když ne, je to takové plácání.

V sobotu nás čeká doma Havířov. Co si vzít ze zápasu proti Slavii a co ještě vylepšit?

Pořád je co zlepšovat – například přesilovky. Musíme se víc zaměřit na střelbu, klíčem můžou být dnešní góly. Musíme chodit před bránu, cpát to tam z rohů a ono se to tam nějak odrazí. Hokej se nehraje na krásu, to si můžeme dovolit až za stavu 4:0.