8. kolo DHL ELJ - o účast v play off A - 10. 3. 2018 Ostravar aréna, Vítkovice

4

3

HC Vítkovice Ridera: Malík – Šendera, Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Matěj Kučera – Gřesík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Klíma, Spratek, Raška, Malát, Dang, Toman. Trenéři: Trličík, Miksa.
Rytíři Kladno: Blažek – Kryll, Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Patyk, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Keszi, Michal Kučera, Březina, Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.

Branky a nahrávky: 3. Dang (Klíma, Matěj Kučera), 44. Raška (Malát, Spratek), 57. Šendera (Matěj Kučera, Raška), 64. Raška (Spratek, Šendera) – 22. Patyk (Cibák, Michal Kučera), 33. Vildumetz (Michal Kučera, Řepka), 37. Husarik (Müller, Cibák) Třetiny: 1:0, 0:3, 2:0 - 1:0. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 39:47. Rozhodčí: Cabík - Hanzlík, Rožánek. Diváci: 156.

Do zápasu vlétli aktivněji domácí, kteří otevřeli skóre zápasu. Kamil Klíma našel najíždějícího Michala Danga a ten se ve vyložené šanci nemýlil – 1:0. Tomáš Vildumetz měl na hokejce vyrovnávací branku, ale tváří v tvář Malíkovi neuspěl. První třetina byla vyrovnaná a touha po vítězství byla viditelná na obou stranách.

Druhá třetina byla v režii Kladna. O vyrovnávací branku se postaral hned v úvodu nejlepší střelec této fáze soutěže Petr Patyk – 1:1. Sám autor první branky byl velice aktivní a jeho další šance skončila orazítkováním horní tyčky. Kladýnko se dostalo do vedení zásluhou ostříleného Tomáše Vildumetze, jenž dokázal zasunout kotouč za Malíkova záda – 1:2. V prostřední části se hra často kouskovala vlivem častých vyloučení a právě v přesilové hře vsítili mladí Rytíři svoji třetí branku. Pavel Husarik krásnou střelou vymetl růžek domácí svatyně – 1:3. Jelikož Vítkovičtí trefili v závěru třetiny pouze břevno, šlo se do kabin s dvoubrankovým rozdílem.

Přesilovou hru dokázali využít i Slezané. V závaru před brankou se nejrychleji zorientoval Dominik Raška a snížil na jednobrankový rozdíl – 2:3. Tři minuty před koncem bylo díky bojovnosti domácích srovnáno. Petr Šendera se postaral o remízový stav a po šedesáti minutách bylo jasné, že zápas musí pokračovat – 3:3.

Hra domácích byla v prodloužení aktivnější a svoji převahu dokázali Vítkovičtí zužitkovat ve vítězný gól. Po nahrávce Daniela Spratka vsítil poslední branku zápasu kapitán Dominik Raška – 4:3.